Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Wynajem jest też bardzo dobrą opcją. Zawsze stała kwota ubezpieczenia, stała rata serwisowa, możecie mieć wyje.bane na ten samochód - obcierki, syf w środku itd. Miesięcznie odlicza się koszty wraz z VAT-em jak w leasingu, potem ten samochód się oddaje i można brać inny. No i nie trzeba robić wpłaty własnej, bo ta wpłata własna w tym przypadku to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Sprzedawanie używanego samochodu, nawet zadbanego to w dzisiejszych czasach droga przez mękę.

 

Jest to coraz popularniejsza metoda finansowania auta, na świecie to standard, w cebulandii jeszcze się do tego nie przekonali.

Odnośnik do komentarza

Może kolejne spróbuję w ten sposób, wszystkiego człek musi spróbować, żeby sobie wyliczył realne wydatki i opłacalność. Mam już rozeznanie jak to jest z używką, tj. mniej wydanej kasy vs celebracja w postaci regularnych wizyt u mechanika, gdy auto jest najbardziej potrzebne.

Tylko co do tych obcierek przy najmie - serio można mieć wyyebke? Czytałem właśnie, że zależnie od umowy wynajmujący może domagać się dopłaty za defekty oddawanego auta.

Odnośnik do komentarza

Bardzo intereswalem sie abonamentem, ale chyba tylko Fiat przygotowal oferte, która bije na łeb leasingowanie ich aut. 900zl za Tipo i 600 za Fiata 500 - no czad. Podczas przegladow i ostatecznego zdawania auta, bedzie robiona weryfikacja stanu technicznego, jednak z tego co mowili w salonie rysy, obicia itp nie beda wymagaly doplaty,. Ogolnie chodzi o to, ze nie mozna auta gnoić jak Michał służbowego Mondeo.  Z tego co mowili to tez w przypadku szkody calkowitej i kradziezy jest wiekszy komfort, poniewaz wlasciciel juz tak sie ubezpiecza, zeby czasem nie stracić na interesie, a w przypadku leasingu, gdzie ubezpieczenie jest po stronie nabywcy to tak różowo nie jest.

 

To że auto finalnie nie będzie nasze niesie za sobą też korzyśc w postaci komfortu psyczniego jak w przypadku służbówki - masz w du.pie jak ktoś Ci drzwiami pod marketem obije pół auta, albo kot sąsiada zjedzie pazurami po błotniku.

Minusem jest to, że właściciel auta narzuca konfigurację i raczej nic nie zmienisz, ewentualnie doplacisz z wlasnej kieszeni oraz to, że odkup mimo, że jest możliwy to się nie opłaca. W przypadku Alfy Romeo Giulia to w przypadku abonamentu cena auta jest niższa o prawie 30% względem zakupu za gotówkę, jednak w momencie wykupu liczą już cenę auta bez rabatu, uwzględniając amortyzację, czyli po 2  latach auto może kosztować więcej, niż w momencie wyjazdu z salonu.

 

Octavia na abonament za 2k/ miesiecznie ? xD

Za 200konną Giulię w automacie i RWD wychodzi 1500 netto.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

W przyszlym roku planuje wziąć jakieś autko nowe rodzinne, ale chyba jednak wezzmę leasing, przy małych przebiegach to takie dopasione auto moim zdaniem spokojnie moze zostać w rodzinie 5-6 lat, moze wiecej, a jednak boje się wiedziec co  dzieciaki zrobią z nim przez te 3 lata -  w abo wymagane jest chyba jednak oddanie samochodu w dobrym stanie ;/. Ale drugie auto jak będę zmieniał to zdecydowanie rozważę. A może trzecie keidyś, Stingerka albo mx5, płacić połowę raty leasingu, marzenie.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Blaszak odebrany i zaparkowany. Wczoraj specjalnie miał wyszorowane miejsce garażowe z syfu, który zostawił huaweiwagen xd

Za jakiś czas będę mógł stwierdzić, czy to był dobry wybór jako auto rodzinne. Póki co zachwyca mnie bagażnik - wózek wchodzi cały + jeszcze walizkę i torby upcham, a to must have przy zbliżającym się urlopie.

 

PS

w Skodzie przy odbiorze auta to jak przy zakupie bułek w biedrze. Do kasy i nara. O szampanie nie śniłem, ale zbyszka 3 cytryny w ten upał mogliby dorzucić xD

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie to też mnie trochę życie dopadło i po czystej kalkulacji impreza trafia niebawem na jakieś otomoto czy inne allegro. No i nigdy nie sądziłem że następnym samochodem będzie hundai. Auto zamówione ale niestety będzie dopiero na styczeń więc jest chwila coby przemyśleć sprzedaż imprezy. Może jakiś forumowicz chce zanabyć pewne gc8 ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę się przypucować to zakupiłem w końcu auto

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-9-diesel-120km-2007r-krajowy-nowy-rozrzad-autoalarm-ID6AV2bp.html#b5c0295afb

 

Z grubsza wszystko ok, sworzeń wahacza do wymiany,  ciut sie silnik z dołu poci i lewa tylna klamka drzwi do wymiany bo się połuszczyła i od zewnątrz sie nie otwiera. Ogólnie jestem happy, mało pali,klima działa, oby w najbliższym czasie nic poważnego nie wyskoczyło

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...