Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Może i wizualnie robi ale tu były dwa zasadnicze minusy poza ceną. Żona jest uczulona na chrom a w bl wszystko wykańczają chromem. Druga sprawa  to jakoś nie potrafiłem sobie wytłumaczyć dokładania aż takiej gotówki do wizualnych rzeczy. L brałem z powodu tego jak wygodnie w środku czy jest z kamerą i kolorowy wyświetlacz etc. To co na zewnątrz już mniej mnie interesowało. Jestem z tych co bardziej myślą o swojej wygodzie niż o tym co ludzie pomyślą. Samo to że opony droższe 17 cali a będę miał 16 i alufelgi więc styknie. W najtańszej wersji chyba 15 na stalowych felgach dają:) 

Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj i dzisiaj na jazdach testowych, wczoraj przerobiłem Renault Clio (TCe90) i z ciekawości Dacie Sandero (SCe75), a dzisiaj Citroen C3 (1.2 PureTech  82). Co tu dużo mówić, C3 mi się bardzo spodobał, bardzo fajnie się czułem w środku, dobrze mi się tym autem jechało i z zewnątrz po prostu mi się podoba, więc już chyba mam faworyta, jeszcze się zastanowię nad przejażdżką Nissanem Micrą.

Ale co ciekawe, to z całej tej trójki najsłabiej się czułem... w Clio, dziwnie po prostu. Natomiast pozytywnie zaskoczyło mnie to Sandero, nie jest tak źle, jak ludzie mówią o tym aucie. No ale czuć było, że ten silniczek, to słabizna jednak. 

Tak więc najprawdopodobniej moim wyborem będzie C3.

Odnośnik do komentarza
Byłem wczoraj i dzisiaj na jazdach testowych, wczoraj przerobiłem Renault Clio (TCe90) i z ciekawości Dacie Sandero (SCe75), a dzisiaj Citroen C3 (1.2 PureTech  82). Co tu dużo mówić, C3 mi się bardzo spodobał, bardzo fajnie się czułem w środku, dobrze mi się tym autem jechało i z zewnątrz po prostu mi się podoba, więc już chyba mam faworyta, jeszcze się zastanowię nad przejażdżką Nissanem Micrą.
Ale co ciekawe, to z całej tej trójki najsłabiej się czułem... w Clio, dziwnie po prostu. Natomiast pozytywnie zaskoczyło mnie to Sandero, nie jest tak źle, jak ludzie mówią o tym aucie. No ale czuć było, że ten silniczek, to słabizna jednak. 
Tak więc najprawdopodobniej moim wyborem będzie C3.
Micra=clio. C3 fajne miejskie autko. 82 koniki to niewiem czy nie za mało. Jeżeli masz możliwość to weź 110. I wtedy auto robi się małym pociskiem.
Odnośnik do komentarza

W tym roku do sprzedaży ma trafić nowa Corsa, nowe 208 oraz Clio. 

Obecnie z kat. B to C3 potem IBIZA. Fiesta? Zajefajna. Ale tylko w wersji ACTIVE w kolorze LUXE Yellow. @Shago zobacz jak już będziesz w salonie FORDa czy nie mają na stanie byś sobie zobaczył. Na żywo kopie d.upe.

o taka 
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-ford-fiesta-active-2-demo-1-0-ecoboost-100-km-ID6BmA5C.html

ew. biała (choć wizualnie nie ma podejścia do złotej)

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-active-1-1-0-100-km-m6-ID6AzX1Z.html

ew. na szybko znalezione

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-sync-edition-czarny-dach-klima-autom-pod-szyba-549-ID6BGhay.html

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-1-0-ecoboost-100-km-z-ass-m6-st-line-5d-ID6AsJ97.html (salon gdzie ja brałem forda).

 

do 60-65 tys można całkiem sensowne auto dostać (plus jeszcze z ceny zejdą).

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, adi napisał:

Ale 17 cali bez kłopotu kupi taniej niż  salonie.Co do skuteczności LED-ów, to cóż ,w testach już nie ma takiej przewagi jak obiecuje producent.

 

Nie wiem jakie to są testy (z ciekawości bym zerknął jak masz dostęp) ale przesiadłem się 1,5 roku temu z biksenonów na full led i to jest przepaść. Ba nie znam osoby co jak pojeździ na full led to nie jara się różnicą. 

 

Odnośnik do komentarza

Ale mi mącicie w głowie.  Auto zamówione miesiąc temu zmienić już nie mogę :). Wiecie jakbym był bogaty to bym sobie i panoramiczny dach (3,5 k ekstra) , system start stop (chyba ze 2,5 k ekstra) czy właśnie bl zakupił. Niestety przy kupowaniu nowego auta z salonu to były negocjacje o każdą złotówkę. Opuścili z ceny cholernie dużo i tak bo cena katalogowa tego co kupiłem ponad 85 k a ja za 77 k biorę. Do tego dochodzi oc/ac za ponad 3k przy odbiorze i rejsetracja samochodu. ponad 80 k wydam i tak. Niestety jeszcze nie jestem bogaczem i ten zakup mocno nadszarpie mój budżet.  Każda zaoszczędzona złotówka się liczy. Nawet teraz liczę że samochód dostanę dopiero pod koniec marca aby opony zimowe kupić w październiku ;). My kupujemy z żoną samochód za nasze ciężko zarobione pieniądze to nie leasing gdzie mogę sobie coś odpisać czy brać w ratach. Plusem za to tego jest to że po 3 racie z 3 na 3 za 2 lata samochód będzie w 100 % mój. :)  

 

 

 

Edycja: 

10 minut po napisaniu posta zadzwonili z kia że samochód otrzymał numer vin i zmierza powoli do polski. Chyba jednak będe musiał kupić te zimówki bo ma byc do odbioru najpóźniej w 1 tygodniu marca. :obama:

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, blantman napisał:

My kupujemy z żoną samochód za nasze ciężko zarobione pieniądze to nie leasing gdzie

 

Zawsze mnie śmieszy takie podejście. Rozumiem, że leasing to się spłaca wirtualną walutą lub łatwo zarobionymi pieniędzmi/ukradzionymi?

 

ps auto leasingu po 3 latach też może być jak najbardziej „swoje”

 

ps1 sam mam jedno auto w leasingu, drugie było/jest brane ZA CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE w 3x33 i ta druga opcja była korzystniejsza bo tam faktycznie jest 0% oprocentowanie, czego nie ma w leasingu.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

 

Zawsze mnie śmieszy takie podejście. Rozumiem, że leasing to się spłaca wirtualną walutą lub łatwo zarobionymi pieniędzmi/ukradzionymi?

 

ps auto leasingu po 3 latach też może być jak najbardziej „swoje”.

może źle mnie zrozumiałeś. Jak bardzo chętnie bym leasing brał bo dla firm są za(pipi)iste promocje u dilerów aut których nie ma dla kowalskiego z gotówką. Tu tylko rozchodzi się o to że ogólnie w leasingu bardziej opłaca się nowy samochód. W np takim citroenie to już w ogóle traktują ludzi bez firmy jak podkategorie. Wszystkie promocje były tylko dla firm nawet diler się pytał czy na pewno nie mamy w rodzinie kogoś z własną działalnością bo 10 k moglibyśmy oszczędzić!  W moim przypadku musiałem liczyć każdą złotówkę i nie mogłem tych full ledów uzasadnić (bo argument że ładnie wygląda to troszkę mało). Trzeba było podejść do tematu na zasadzie co samochód mieć musi aby był komfortowy a z czego można zrezygnować. Żonę najbardziej bolał dach panoramiczny bo marzyła o tym w samochodzie :) . Nie obrażaj się kolego bo tu tylko o te promocje chodzi. Może dawno nie kupowałeś samochodu jako zwykły kowalski i nie wiesz jak trudno o dobrą promocje jak kupujesz samochód za gotówkę.  Jest niby ta opcja z długoterminowym wypożyczeniem auta i po np 4 latach branie nowego ale to nie dla mnie chce aby samochód był mój. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Blantman, pociesz żonę, że ten panoramiczny dach to zbędne g..., bo podczas jazdy jak otworzysz, to tak wieje, że się nie da jechać, auto mocniej się nagrzewa w czasie upałów, a jak Ci pęknie z jakiegokolwiek powodu, zanim Ci sprowadzą nowy (i w ch... drogi), to minie kilka miesięcy. Mam szklany dach u siebie i jakbym mógł zaoszczędzić kilka tys., to bym od razu rezygnował ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, blantman napisał:

Wszystkie promocje były tylko dla firm nawet diler się pytał czy na pewno nie mamy w rodzinie kogoś z własną działalnością bo 10 k moglibyśmy oszczędzić

 

@blantman Pamiętaj, że to co byś dostał w promocji „na firmę” (pomijam fakt że auta firmowe robią w większości przypadków znacznie większe przebiegi niż „cywile” czyli więcej zarabiają potem na serwisach, dlatego mogą dać coś więcej w proko) to oddasz w oprocentowaniu leasingu, który w przeciwieństwie do 3x33 nie jest darmową formą finansowania.

Ostatnie auto „cywilne” brałem 4 lata temu, leasing 1,5 roku temu i uwierz mi, że nie ma wcale dużej różnice w finalnym koszcie.

 

Aaaaa i ful led przede wszystkim bardzo dobrze świecą (czyli podnoszą bezpieczeństwo), a nie wyglądają. Z drugiej strony ty chyba nie jeździsz dużo po nocy na trasach więc w mieście spokojnie wystarczą normalne światła. 

 

BTW bardzo fajne autko, szczególnie dla bezdzietnego, nadal młodego:) małżeństwa. Graty!

 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, blantman napisał:

system start stop (chyba ze 2,5 k ekstra) \

System start/stop to, moim zdaniem, wymysł, który ma powodować szybsze zużycie podzespołów i częstsze wizyty w serwisie. Niby silnik z takim systemem jest tak skonstruowany, że jego część nadal pracuje, ale jak testowałem jazdę w korku włączonym i wyłączonym tym systemem, to spalanie było takie same. Do tego, mnie trochę irytuje to wygaszanie co chwila.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krupek napisał:

System start/stop to, moim zdaniem, wymysł, który ma powodować szybsze zużycie podzespołów i częstsze wizyty w serwisie. Niby silnik z takim systemem jest tak skonstruowany, że jego część nadal pracuje, ale jak testowałem jazdę w korku włączonym i wyłączonym tym systemem, to spalanie było takie same. Do tego, mnie trochę irytuje to wygaszanie co chwila.

wróc to i tak będę miał ale można wyłączyć. Mi chodziło o system bezkluczykowy czyli na karte z przyciskiem start xD  Będę miał normalnie kluczyk bo okazało się że za to dodatkowo 2,5 koła trzeba dopłacić :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

@[InSaNe] prawdę mówiąc właśnie bardzo mnie kusi ten panoramiczny dach, w Citroenie C3 kosztuje on 1800zł. Serio przez ten dach aż tak bardzo podnosi się temperatura w samochodzie?

A co do bezkluczygowego dostępu, to mam spore obawy i chyba bym się nie decydował na to, np. dlatego: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/tylko-tata-dba-o-bezpieczenstwo-systemy-bezkluczykowe-kradziez-samochodu/hhfh5r3

Odnośnik do komentarza

To są wszystko fajne, wygodne rzeczy, które umilają użytkowania auta ale faktycznie można bez nich żyć.

 

System Stop and Go ma jeszcze jadną duże wadę. Jak gaśnie silnik, klimatyzacja przestaje działać. Mega upierdliwe latem. No ale na szczęście można to zawsze wyłączyć kiedy się chce.

Odnośnik do komentarza

Mocno może nie (masz jeszcze taki zasuwany sufit z materiału - nie wiem jak to nazwać, co by w klarę nie świeciło), ale ma wpływ na nagrzewanie. Poza tym wiadomo - fajnie wygląda, ale nic poza tym. Jak jest gorąco, to przecież klimatyzacji używasz, a nie otwierasz to badziewie, by się żar z góry lał.

 

A jazda z otwartym dachem mija się z celem, bo mocno wieje. No chyba, że jedziesz wolno. W bardziej popularnych markach ma się więcej możliwości konfiguracji i można wiele dupereli dokupić lub z ich zrezygnować. U mnie było narzuconych 5 wersji wyposażeniowych i nie było dużego pola manewru. Uroki Hondy.

 

I otwiera się oczywiście tylko w małym stopniu, a nie, że robi się z tego kabriolet. Oczywiście bagażniki dachowe przez to są wykluczone.

 

Za bezkluczykowy dostęp warto dopłacić.

 

c4.jpg

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Od kiedy? W połowie 2016, jak ojciec dobierał wyposażenie auta to zaznaczali w salonie, że to niewarta opcja i mało kto się decyduje. W grudniu przedłużałem ubezpieczenie to brałem dodatkowe ubezpieczenie szyb, podstawowy pakiet nie obejmuje panoramicznego dachu i za niego musiałbym dopłacić, gdybym takowy posiadał.

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, krupek napisał:

Od kiedy? W połowie 2016, jak ojciec dobierał wyposażenie auta to zaznaczali w salonie, że to niewarta opcja i mało kto się decyduje. W grudniu przedłużałem ubezpieczenie to brałem dodatkowe ubezpieczenie szyb, podstawowy pakiet nie obejmuje panoramicznego dachu i za niego musiałbym dopłacić, gdybym takowy posiadał.

 

 

No tak, OC nie obejmuje szklanego dachu, ale nikt nie każe Ci kupować dodatkowego ubezpieczenia. 

Z tego co wiem AC obejmuje ubezpieczenie szklanego dachu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...