Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Mustang napisał:

 

 

Dla mnie AWD by było spoko w mocniejszym aucie na problemy z trakcją na mokrym. Chociaż to też dla zabawy bardziej, bo nikt mnie nie zmusza do wyścigów spod świateł w deszczu.

 ooo i to jest jak najbardziej argument. To jesdyna użyteczność AWD, której czasami m brakuje. Ale to tak jak piszesz, na mokrym asfalcie i przy ostrym ruszaniu. Można żyć bez tego.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, milan napisał:

Btw,  widzieliscie jaki skandal w salonach Suzuki? Jimny nie do  zdobycia,  takie zapotrzebowanie.

 

 

Bo nie licząc pickupów to jedyna prawdziwa terenowka na ramie ( nie licząc aut rosyjskich  jak np. UAZ Patriot <3 ). Aczkowilek cena trochę z du.py, myślałem, że będzie niższa, miała być niby niższa akcyza na japonskie auta i jakoś nie widzę niższych cen w salonach. Czekam na ruch Fiata, bo przyłapano Fiata Toro w Polsce, najprawdopodobniej na testach ( auto oferowane tylko na rynek Ameryki Płd). Może być fajna alternatywa, tak jak w przypadku Fullbacka, a jeszcze prawodpodobne, ze niedlugo zobaczymy 7 miejscowego SUVa na bazie Toro, to byłaby kosa - rama, prawdziwe napędy. Szkoda, że pickupy z podwójną kabiną nie są już traktowane w Polsce jako ciężarowe, skutecznie to zabiło rynek. 

 

Toro

m8iptt.jpg

 

 

A co do napędów, ich skuteczności i przydatności to można pisać wypracowania. To, że auto ma symbol 4x4 nie znaczy, że będzie się prowadzić jak po szynach.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Si naturalmente, Fiat e Alfa Romeo <3

 

A tak poważnie to wystarczyło pojeździć dwa lata czymś bardziej terenowym i ciężko będzie mi teraz zrobić przesiadkę na zwykłe osobowe auto. Brak problemów z parkowaniem, przejazdem przez dziwne drogi, prześwit.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Samochód dojechał do Olsztyna. Jutro lecę rano oglądać. Biorę kartę pojazdu i lecę rejestrować. Jak przelew do nich dojdzie to myślę w środę maks czwartek odbiór. Tylko jutro będę oglądał karoserię i wnętrze jak martwe pixele w moim Samsungu kiedy kupowałem. 

Odnośnik do komentarza

@blantman

 

Gratuluje autka. Będziesz mega zadowolony. Powiedz jeszcze jaki silnik bo niewiem czy pisałeś. Kurde ja do teraz mam zagwóźdźke czy Focus czy CEED. Mimo iż Fordzikiem już 2gi miesiąc śmigam. Jeszcze nigdy 2 samochody nie były tak do siebie zbliżone, że oba mi sie podobały, zawsze jeden miał znaczną przewagę nad 2gim a tu praktycznie remis.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obecnie jeżdżę Nissanem Qashqai z 2008 r.  Wszystko spoko, ale zrobił się już za mały trochę - jeden z fotelików zamontowany jest na stałe i żeby się zmieścił musiałem przesunąć mocno fotel przedni pasażera. W efekcie z przodu mogą jeździć tylko karły.

Szukam zatem czegoś rodzinnego, najlepiej w automacie. Budżet powiedzmy ok 80-90k. Na razie nie mam praktycznie nic sprecyzowanego (a i zupełnie się nie znam), rzućcie proszę jakieś modele, to będę dalej myślał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...