Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

A propos 3x33 cywilne vs. leasing to u mnie sprawa wygląda tak, że mógłbym kupić RAVkę za gotówkę i wtedy kosztowałaby mnie te ok 155k+ubezpieczenie. Ale mnie chodzi głównie o wygenerowanie kosztów w działalności. Także te 20k (w tym ubezpieczenie na rok) rozłożone na 5 lat opłaci mi się bardziej. 

 

PS. Wiadomo przecież, że prywaciarze co w życiu się nie napracowali żerują na niewinnych Januszach, którzy ciężko pracują. 

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Shago napisał:

@[InSaNe] prawdę mówiąc właśnie bardzo mnie kusi ten panoramiczny dach, w Citroenie C3 kosztuje on 1800zł. Serio przez ten dach aż tak bardzo podnosi się temperatura w samochodzie?

A co do bezkluczygowego dostępu, to mam spore obawy i chyba bym się nie decydował na to, np. dlatego: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/tylko-tata-dba-o-bezpieczenstwo-systemy-bezkluczykowe-kradziez-samochodu/hhfh5r3

 

Bierz z panoramą. W c3 wtedy pojawia się efekt ze jest wiecej miejsca w środku ;) biała perła i czarny dach to idealne combo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tego się nie spodziewałem fura w czwartek ma być w salonie w piątek podjadę i biorę kartę pojazdu oraz fakturę na przelew. Najlepsze jest to że sprawa opon się wyjaśniła biorę po taniości same opony a alusy drugie jakies ładne na lato później. Obecnie hajs mi się kończy. Auto o 3 tyg za wcześnie przed wypłata:pawel:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, krupek napisał:

I cyk do Providenta jutro.

 

Widziałem w sobotę pierwszy raz na żywo tego Ceeda, obejrzałem sobie. Mega fajna fura, jeszcze taki niebieski lakier miał, ajj.

Ja będę miał blue flame. Zdjęcia jak tylko odbiorę na razie na zimowych alufelgach. Na lato mam już fajne wybrane ale kupię dopiero w kwietniu:)

Odnośnik do komentarza

Wiem, że wszystkich to interesuje, więc napiszę co udało mi się ugrać w związku z nową RAV4. 

Jak się okazało mieli jeszcze jakieś egzemplarze z 2018 roku, co równie mnie zdziwiło, co ucieszyło. 

Wersja Selecion biała z czarnymi elementami i dachem, hybryda 4x2, pakiet JBL i zabezpieczenie Vodafone rocznik 2018 zaproponowali mi za 151.400 zł. 

Leasing ING 108,62% przy wpłacie własnej 25% na 5 lat.

GAP (przez ING) 4.750zł. 

Ubezpieczenie samochodu na rok 3.418,00 zł. 

 

Auto będę miał za miesiąc, z czego jestem niezwykle zadowolony. :sir:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2019 o 16:44, blantman napisał:

Tego się nie spodziewałem fura w czwartek ma być w salonie w piątek podjadę i biorę kartę pojazdu oraz fakturę na przelew. Najlepsze jest to że sprawa opon się wyjaśniła biorę po taniości same opony a alusy drugie jakies ładne na lato później. Obecnie hajs mi się kończy. Auto o 3 tyg za wcześnie przed wypłata:pawel:

Gdzie fotki?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Figuś napisał:

Gdzie fotki?

Nie dotarła do salonu nadal. Mają kartę pojazdu i chcieli mi dać fakturę do opłacenia i kartę pojazdu ale ja powiedziałem że nie zapłacę dopóki auta nie zobaczę. Czekam może w poniedziałek będzie a może we wtorek. Także fotki będą jak auto w końcu dojedzie:)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest. Przecież większość osób kupuje suva do jazdy po mieście, aby pokonać większy krawężnik, nie bać się śniegu na parkingach jak popada oraz aby siedzieć wyżej bo lubią taką pozycje za kółkiem. No i oczywiście taka moda. 

4x4 wiekoszsc osób w ogóle nie wykorzysta, a auto przez to droższe, cięższe i ok 1l średnio więcej pali.

 

Suv to przecież nie Jeep Wrangler.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: 4x4 jest mi do niczego nie potrzebne;

Po drugie: w RAV4 tylną oś napędza silnik elektryczny i nie jest to typowy napęd 4x4;

Po trzecie: 4x4 to dopłata 10k

Po czwarte: wersję z tym napędem robią dopiero od tego miesiąca, ja biorę rocznik 2018, a tu wszystkie mają 4x2

 

Odnośnik do komentarza

Napęd na 4 kola w SUVie to super sprawa, jesli ktos jest narazony na jazdę po sniegu. W teren się nie nadaje, zycia na zakrecie tez nie uratuje wbrew temu jakie legendy krążą po swiecie. Do miasta to zbyteczny gadzet. 

Ja ubolewam, ze nie moge w suzuki odlaczyc stalego napedu na 4x4, jedynie p ozostaje wyciągnięcie wału z centralnego mechanizmu roznicowego. W obecnych warunkach przydaje mi sie ten naped tylko jak jadę w błoto.

Odnośnik do komentarza

No może i tak, teraz już rozumiem. Mnie się czasami przydaje 4x4, gdy muszę wjechać w błoto gdzieś na wypizdowie, szczególnie w okresie roztopów, albo  zimą jak jadę na wioski obczaić nieodśnieżone drogi w terenie. Tak to po prostu wyłączam.

 

Nie wziąłem pod uwagę, że ktoś może takiego auta tylko na mieście używać.

Odnośnik do komentarza

Ale to tez takie gadanie, normalne napedy na jedną oś również sobie poradzą w ciezkim terenie, 4x4 potrzebuje naprawde fatalnych warunków by był rozwiazaniem zero-jedynkowym. Ludzie po górach jezdza kombiakami 20-letnimi i sobie radzą.

Zreszta z kolegą wyebałem  sie kiedys na gruntówce w totalne błoto, samochód identyczny jak pajdy, grand vitara 4x4. No ładnie się koła kreciły, ale i tak musiał przyjechać traktor ;D

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, krupek napisał:

Nie wziąłem pod uwagę, że ktoś może takiego auta tylko na mieście używać.

 

No ale jak? Przecież to jest auto jak każde inne. To jest ewolucja kombi, a nie auta terenowego. Trochę wyżej się siedzi, jest pakowne, dobra widoczność. Suvów nikt nie projektował z myślą o terenie.

 

Co do błota i roztopów to sam większy prześwit i koła  suva dadzą boosta. Pożądane błoto to tak jak milan pisze. Często 4x4 nie pomoże jak się nie ma skilla do jazy w terenie i umiejętnego korzystania ze wszystkich osi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jednak zostaję przy tym, że 4x4 przy gorszych warunkach się przydaje. Co prawda, nie jest to złoty środek na złe warunki i umiejętności oraz rozwaga mogą go zastąpić. To samo w kombiakach, albo sedanach, 4x4 to fajny dodatek. No, ale jak dopłata przy konfiguracji jest znacząca to faktycznie warte zastanowienia.

 

 

Ten Jimmy bardzo fajna fura, podoba mi się. Stylowe autko, ciekawe wnętrze. Szkoda, że drzwi z tyłu nie ma, ale jak ktoś nie potrzebuje to ekstra autko.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, krupek napisał:

Mnie się czasami przydaje 4x4, gdy muszę wjechać w błoto gdzieś na wypizdowie, szczególnie w okresie roztopów, albo  zimą jak jadę na wioski obczaić nieodśnieżone drogi w terenie.

No tak, ale ni każdy jeździ po błocie na wypizdowie albo po nieodśnieżonych drogach w terenie.

 

Ja miałem tylko okazję jeździć po nieodśnieżonych szosach i na samych zimówkach spokojnie do 70 się jedzie. Jak ktoś ma w planach nieodśnieżone podjazdy, może dokupić łańcuchy.

 

Dla mnie AWD by było spoko w mocniejszym aucie na problemy z trakcją na mokrym. Chociaż to też dla zabawy bardziej, bo nikt mnie nie zmusza do wyścigów spod świateł w deszczu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...