Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎11 o 11:23, Shago napisał:

@Mani a co sądzisz o Hondzie Jazz? Tak z ciekawości pytam, bo widzę, że znasz się na autach :)

 

Popatrz tutaj, masz sporo artykułów oraz porównania.

 

https://www.auto-swiat.pl/katalog/honda/jazz

 

I np.

https://moto.onet.pl/aktualnosci/test-hondy-jazz-japonczyk-w-wielkim-miescie/et4q77x

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/honda-jazz-funkcjonalnie-i-sportowo-or-konfigurator-modelu-or/82dd5yq

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Siedziałem wczoraj w tej Hondzie, ale niestety tylko w wersji Comfort, bo Elegance nie mieli. Czy był efekt WOW? Nie, było bardzo ok, ale w dalszym ciągu ze wszyskich aut jakie oglądałem w segmencie B, to Citroen C3 zrobił na mnie największe wrażenie jeżeli chodzi o środek. Ale Honda ma naprawdę super wyposażenie i znacznie większy bagażnik od C3. No i ciekawszy silnik (4 cylindry 103 vs turbo 3 cylindry 110). W tym momencie nie mam pojęcia co wybiorę..

Odnośnik do komentarza

Wiem i jest to bardzo kuszące, bo można się wybrać w podróż i od biedy nawet całkiem nieźle wyspać xD. Ogólnie podoba mi się to auto, tylko nie wiem, czy chcę wydać 74 tys. Może udało by się zejść z rabatami poniżej 70 tys., robić wkład własny 10% i 63 tys. wziąć na 4 lata w jakimś kredycie i byłoby auto na dłuuugie lata..

Odnośnik do komentarza

To tak już niestety jest. Mocny compact to już poziom klasy średniej a dopasiona średnia to już klasa premium. Pewnie zaraz chinole się ogarna i będzie jak z komórkami - to samo ale za pół ceny. 

Teść chcial Yaris w fajnej opcji dołożył parę zł i ma honde crv na bogato. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shago napisał:

Wiem i jest to bardzo kuszące, bo można się wybrać w podróż i od biedy nawet całkiem nieźle wyspać xD. Ogólnie podoba mi się to auto, tylko nie wiem, czy chcę wydać 74 tys. Może udało by się zejść z rabatami poniżej 70 tys., robić wkład własny 10% i 63 tys. wziąć na 4 lata w jakimś kredycie i byłoby auto na dłuuugie lata..

 

Byłem ostatnio w salonie Citka z CV w łapie i stała piękna bordowa C3 z czarnym dachem na czarnych 17 w wersji SHINE z silnikiem 110kuni . Miała wszystko prócz automatu i panoramy. Cena 66 tysi. 

 

No kurde wyglądała tak

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-2-puretech-110km-shine-felgi-17-przyciemniane-szyby-okazja-ID6BIwHA.html#09443a6052

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję ostatnio mieć na 2 tygodnie w ramach samochodu zastępczego właśnie wychwalane przez Was tutaj C3. Sam jeżdzę C4 i lubię Citroeny. Plusy dla mnie to wygląd, spasowanie wnętrza, zrywny i oszczędny silnik 3 cylindrowy do miasta i dobrze działające multimedia. Minusami niestety były niewygodne fotele na dłuższe trasy (za wąskie dla mnie siedziska, miałem wrażenie że boczki cały czas wbijają mi się w uda), dźwięk tego 3 cylindrowca (jak by tam siedział diesel), mało mocy przy prędkościach autostradowych, słaba widoczność do przodu - strasznie nisko lusterko środkowe. Mam 183 cm wzrostu, a fotel miałem w najniższej pozycji.

 

Ogólnie samochód zrobił na mnie dobre wrażenie ale nadaje się tylko do miasta. Podsumowując, nie kupiłbym go.

Odnośnik do komentarza
Miałem okazję ostatnio mieć na 2 tygodnie w ramach samochodu zastępczego właśnie wychwalane przez Was tutaj C3. Sam jeżdzę C4 i lubię Citroeny. Plusy dla mnie to wygląd, spasowanie wnętrza, zrywny i oszczędny silnik 3 cylindrowy do miasta i dobrze działające multimedia. Minusami niestety były niewygodne fotele na dłuższe trasy (za wąskie dla mnie siedziska, miałem wrażenie że boczki cały czas wbijają mi się w uda), dźwięk tego 3 cylindrowca (jak by tam siedział diesel), mało mocy przy prędkościach autostradowych, słaba widoczność do przodu - strasznie nisko lusterko środkowe. Mam 183 cm wzrostu, a fotel miałem w najniższej pozycji.
 
Ogólnie samochód zrobił na mnie dobre wrażenie ale nadaje się tylko do miasta. Podsumowując, nie kupiłbym go.
A który silnik? 110 koni? Fotele hmmm może to kwestia wzrostu bo mnie się siedziało wygodnie tyle że ja mam 173 cm wzrostu.
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Mani napisał:

A który silnik? 110 koni? Fotele hmmm może to kwestia wzrostu bo mnie się siedziało wygodnie tyle że ja mam 173 cm wzrostu.

 

Najsłabszy 68 KM. Mnie też się z początku dobrze siedziało ale jak miałem jechać 150 kilometrów to już nie bardzo. Po tym jak poczułem w samochodzie co to podparcie odcinka lędźwiowego to już nie kupiłbym samochodu bez tego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...