Skocz do zawartości

Tomb Raider - Definitive Edition


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest za problem? Występuje tu podstawowa zasada - chcesz to kupujesz, nie, to nie. Wyzywać z tego powodu? To jest dopiero dno i metr mułu. Nowe gry powstają i będą powstawać, a z chęcią zobaczyłbym kilka reedycji w podniesionej grafie i z lepszą rozdziałką.

Teoretycznie nie ma żadnego problemu. Ale przypomnij sobie początki DLC i szał na "zbroję dla konia" - też mówili, że wystarczy nie kupować a sama idea zdechnie tak szybko jak się pojawiła.

Tutaj też może być podobnie tyle, że zamiast DLC będziesz miał grę z premiery, a wszelkie łatki i usprawnienia dostaniesz w kolejnych edycjach wychodzących jakiś czas od premiery. Brzmi absurdalnie - ale to się dzieje na naszych oczach i zapewne przyjmie się jak DLC. A to już nie będzie po 5 baksów, ale po 30-40. Jeżeli nowy stary TR się sprzeda to czeka nas zalew reedycji z poprzedniej generacji w promocyjnej cenie 199/219zł. A już producent się postara by wersje z poprzedniej generacji nie dostały czegoś co dostanie nowa generacja. I to jest problem - a dotyczy wszystkich graczy - nie tylko konsolowych.

Edytowane przez TitoBandito
Odnośnik do komentarza

Nikt z was, sapaczy, nigdy nie grał dwa razy w tę samą grę? Ja od wielu lat kupuję gry podczas premiery, przechodzę i sprzedaję. Gdy chciałem przejść drugi raz, znowu kupowałem i odsprzedawałem.

W TR zagrałem na x360 i drugi raz kupię na ps4, nawet jak będzie kosztować powyżej dwóch stów. Przejdę i znowu sprzedam - ceny używek tak wysoko stoją, że jak stracę kilka dyszek to będzie huk. A na razie i tak nie ma większego wyboru na PS4, więc po co w ogóle sapać?

Odnośnik do komentarza

 

 

Na pewno będzie w 30 fpsach. 1080p przy włączonym TressFX? Nie ma bata, żeby na PS4 czy XO trzymało to 60 klatek.

Nie było bata aby sprzęty z 2006-07 pociągneły takie silniki jak te w U2-3, TLOU, GT6, GTA V, Beyond 2 Souls... Przecież to tylko remake. Zresztą nawet jeśli nie w TR, to w innych tyutułach za parę lat. No chyba że ta generacja to faktycznie będzie paździerz.

Stawiam raczej na to, że tylko tytuły ekskluzywne dla danej platformy będą działały w FHD. (no i reedycje gier z PS3/X360). Tytuły multiplatformowe będą śmigać w 720p w 30 klatkach - zarówno na PS4 jak i na XOne. Technikaliów nie przeskoczysz - zastosowanie bardzo słabego i w dodatku tabletowego procesora AMD nie pozwoli na nic więcej - zbyt wiele by kosztowała optymalizacja pod taką słabiznę. Multiplatformy będą zwyczajnie pisane pod mocne PC-ty a dostosowanie kodu gry na konsole będzie się odbywało przez redukcję rozdzielczości i cięcie detali tak, by gra działała w 30 klatkach, lub coś koło tego. Inaczej się zwyczajnie nie będzie opłacało a nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci za grę 90-100 dolarów amerykańskich (Europa 90-100 Euro).

BF4 na PS4 smiga w 1080p a na Xbonie w 900p. Wniosek? Multiplatformy beda w 720p. Fuckig logic :D

 

Mialem kupic Lare na PS3 w ramach nadganiania zaleglosci ale teraz naturalnym wyborem wydaje sie wersja na PS4. Ale jak juz ktos to ogral to bez sensu inwestowac w ta sama gre po raz drugi tylko dla kilku efektow graficznych.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Na pewno będzie w 30 fpsach. 1080p przy włączonym TressFX? Nie ma bata, żeby na PS4 czy XO trzymało to 60 klatek.

Nie było bata aby sprzęty z 2006-07 pociągneły takie silniki jak te w U2-3, TLOU, GT6, GTA V, Beyond 2 Souls... Przecież to tylko remake. Zresztą nawet jeśli nie w TR, to w innych tyutułach za parę lat. No chyba że ta generacja to faktycznie będzie paździerz.

 

Stawiam raczej na to, że tylko tytuły ekskluzywne dla danej platformy będą działały w FHD. (no i reedycje gier z PS3/X360). Tytuły multiplatformowe będą śmigać w 720p w 30 klatkach - zarówno na PS4 jak i na XOne. Technikaliów nie przeskoczysz - zastosowanie bardzo słabego i w dodatku tabletowego procesora AMD nie pozwoli na nic więcej - zbyt wiele by kosztowała optymalizacja pod taką słabiznę. Multiplatformy będą zwyczajnie pisane pod mocne PC-ty a dostosowanie kodu gry na konsole będzie się odbywało przez redukcję rozdzielczości i cięcie detali tak, by gra działała w 30 klatkach, lub coś koło tego. Inaczej się zwyczajnie nie będzie opłacało a nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci za grę 90-100 dolarów amerykańskich (Europa 90-100 Euro).

 

BF4 na PS4 smiga w 1080p a na Xbonie w 900p. Wniosek? Multiplatformy beda w 720p. Fuckig logic :D

 

Mialem kupic Lare na PS3 w ramach nadganiania zaleglosci ale teraz naturalnym wyborem wydaje sie wersja na PS4. Ale jak juz ktos to ogral to bez sensu inwestowac w ta sama gre po raz drugi tylko dla kilku efektow graficznych.

 

Im dalej w las tym lepsza grafika = multiplatformy będą działały w 720p.

Odnośnik do komentarza

 

Ja grałem na ps3 i pewnie też kupię wersje na ps4, opinie marud mnie nie interesują, moja kasa i moja decyzja jaka giere zakupie. Do zobaczenia w multi ;)

 

Moja gra jest już zamówiona i o ile będzie dostępna do odbioru 31 stycznia do do zobaczenia on line :) friend request wysłany :)

 

 

Też zamówiłem i czekam z niecierpliwością :)

Odnośnik do komentarza

Z dużym prawdopodobieństwem myślę, że nie. Niestety, dodano człon do nazwy, przebudowano wiele elementów w grafice i na upgrade bym nie liczył.

 

Widać różnicę, chociaż na początku nie robi ona takiego wrażenia, jak w drugiej połowie tego materiału :)

 

Niemniej faktycznie, zakup tylko dla osób, które z tą grą nie miały wcześniej styczności. Jeżeli grały na PC (odpowiednio mocnym) to nie mają czego tu szukać.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem w wersji na PS3 wygląda bardziej adekwatnie do klimatu gry - zmarznięta, przestraszona (blada), głodna itp :D

Na PS4 jakby wróciła z wycieczki do lasu. 

Co nie zmienia faktu, że i tak raz jeszcze wbiję niebieski pucharek na PS4 :)

 

Trofea się nie powtarzają. Mając raz platyne nie pojawi się po raz drugi. Bo to jest ta sama gra i ten sam zestaw pucharów, wyzwania są takie same.

Odnośnik do komentarza

 

Moim zdaniem w wersji na PS3 wygląda bardziej adekwatnie do klimatu gry - zmarznięta, przestraszona (blada), głodna itp :D

Na PS4 jakby wróciła z wycieczki do lasu. 

Co nie zmienia faktu, że i tak raz jeszcze wbiję niebieski pucharek na PS4 :)

 

Trofea się nie powtarzają. Mając raz platyne nie pojawi się po raz drugi. Bo to jest ta sama gra i ten sam zestaw pucharów, wyzwania są takie same.

 

 

Yyyy not. Uno to jest Definitive Version po drugie majac 2 te same gry na PS3 i PS Vite zbieramy dla kazdego systemu osobno pucharki. Takze bedzie mozliwe wbicie platyny na PS4 majac platyne na PS3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jedne zestawy pucharkow sa dla gier z funcja cross play lub cross save, kilkanascie takich jest na linii ps3-vita ale z tego co sie orientuje jeszcze chyba nic na linii ps3-ps4 wiec gry, ktore maja nawet swoj odpowiednik na current genach maja inny zestaw pucharkow

 

Niestety nie, Tomb Raider ma dokładnie ten sam zestaw trofeów. Sprawdz na http://www.playstationtrophies.org, porównałem i są dokładnie takie same, nawet jest to  zabić kraba na plaży. Ale poczekamy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...