Skocz do zawartości

Tomb Raider - Definitive Edition


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

WTF ? Przeciez nowy tomb raider na ps3 wygladal za(pipi)iscie a na ps4 wydlubie nam oczy . Ta re-edycja jest dla osob ktore jeszcze nie graly w nowego tomb raidena a ja sam nawet sie zastanawiam nad ponownym kupnem mimo ze do platyny brakuje mi tylko multi trofea. Posmiewisko jak nie bedzie 60 klatek ?  Sorry ale ja sie nie smialem na ps3 jak bylo 30 i w 720p ba! blizej mi bylo do zwalenia konia po odpaleniu gry :0

 

 

Ale to na PS3 w 2013 roku, więc dla mnie to jest całkiem wyrozumiałe. PS4 to raczej jest wyższa liga. 

Odnośnik do komentarza

Naprawdę martwi mniej podejście wielu ludzi.

 

Nawet w reedycji nie przeszkadza im 30 klatek. To będzie kolejna 30-klatkowa generacja patrząc na wiele zapowiedzi. A ja głupi po zobaczeniu Bf4 łudziłem się , że w końcu będzie naprawdę płynnie. Szkoda, że zamiast nagonki jest przyzwolenie.

 

Nie ma nawet mowy na lepszą jakość oprawy niż PC, widział ktoś jakie to ma wymagania na 1080 i "Ultimate" ? Bajki o Windowsach zżerających większość zasobów można już dawno zatopić ( a dodatkowo TR na kompie był przyzwoicie zoptymalizowany ). Owszem, konsole zawszę mogą więcej wycisnąć dzięki, jeden konfiguracji i zamkniętej strukturze , jednak nie są to jakieś ogromne różnice. Stawiam na mieszankę "High/Ultra" w niedopuszczalnych 30fps-ach. Do 1080/60 w "Ultimate" potrzeba niezłej masary. Osobiście i tak był wolał "High" z pewnymi uproszczeniami ale 1080/60.

 

 

Sprawa jest prosto, jeśli stać cię by wydać na ultra sprzęt z 10 kafli to nic nie stoi ci na przeszkodzie. Prawdziwych maniaków PC-towych, których stać na super sprzęt jest mały ułamek. Konsola jest tak składana by nie przekraczała 2 tysięcy, ba czym taniej tym lepiej. Pc będzie zawsze lepszy bo wciąż go możemy ulepszać o nowinki, jednak na tą zabawę trzeba mieć trochę zasobów własnych. Bawią mnie krzykacze tzw. obrońcy mocy PC, których nawet nie stać na dobry sprzęt i grają na minimalnych ustawieniach, krzyczą najgłośniej bo chcieli by konsole, ale ich nawet na nią nie stać, więc by podreperować swoje ego wychwalają moc, której nigdy nie uświadczą. Ci, których stać nawet się nie wypowiadają w takich wojenkach, mają swoje zamknięte grono i rozmawiają między sobą taka prawda.

Większość pewnie gdyby miała wybór chciała by super PC pod warunkiem, że były by tam dostępne także gry z konsol. Jednak jest jeszcze ta druga leniwa część do, której ja się zaliczam, typowi kanapowcy, padzik w ręku piwko przy nodze i zabawa z znajomymi przed TV. Akurat nie stawiam tak bardzo na wizualizację a raczej na "fun", lecz wiem, że u innych grafika jest najważniejsza nawet, gdy gra jest nudna jak flaki z olejem. Człowiek jest tak zmyślny urządzeniem (indywidualistą), że dziwie się, iż Demokracja ma byt na świecie, w końcu to trochę dziwne by narzucać wszystkim jeden punkt widzenia w momencie, gdy ktoś myśli inaczej;) Dla tego debatowanie czy coś jest lepsze od drugiego mija się z celem, czy coś jest za drogie czy zbyt tanie nie ma znaczenia, wszystko zależy od statusu społecznego, spojrzenia na świat, potrzeb itd. Nawet to co ja pisze nie musi mieć znaczenia dla kogoś innego, dla tego to jest tak niesamowite, że nie możemy wszystkiego przewidzieć;) 

Odnośnik do komentarza

A ja nie lubię typów którzy ciągle coś głupawego przypisują tylko Polakom. 

 

Przeczytaj, jeszcze raz wszystkie powyższe posty, ponieważ kompletnie nie zrozumiałeś kontekstu mojego. Będę dobry i ci skrócę :

 

- Mam w (pipi)e jakieś detale ultra/ultimate jeśli w zamian tego ma być marne 30 klatek, wolę gorszą grafę ( ale i tak przecież bardzo ładną ) na rzecz płynności.

- Uważam , że ględzenie o oprawie na nowych konsolach jako "ultimate+++++" to chwyt marketingowy , tego typu detale to na PC bardzo, bardzo duże wymagania , co i tak mam wszystko gdzieś, ponieważ interesuje mnie bardziej płynność rozgrywki niż efekciki. A nowy TR naprawdę potężnie zyskuje na płynnym, dynamicznym frameracie. Wiem bo testowałem 30/60  :yes:

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

A ja nie lubię typów którzy ciągle coś głupawego przypisują tylko Polakom. 

 

Przeczytaj, jeszcze raz wszystkie powyższe posty, ponieważ kompletnie nie zrozumiałeś kontekstu mojego. Będę dobry i ci skrócę :

 

- Mam w (pipi)e jakieś detale ultra/ultimate jeśli w zamian tego ma być marne 30 klatek, wolę gorszą grafę ( ale i tak przecież bardzo ładną ) na rzecz płynności.

- Uważam , że ględzenie o oprawie na nowych konsolach jako "ultimate+++++" to chwyt marketingowy , tego typu detale to na PC bardzo, bardzo duże wymagania , co i tak mam wszystko gdzieś, ponieważ interesuje mnie bardziej płynność rozgrywki niż efekciki. A nowy TR naprawdę potężnie zyskuje na płynnym, dynamicznym frameracie. Wiem bo testowałem 30/60.

 

 

Sorry skomentowałem tylko tego posta i tyle. Nie czepiam się ciebie. A przypisywanie czegoś naszej nacji nie odbywa się bez przyczyny, wystarczy odpalić pierwszy lepszy serwis i poczytać komentarze by dojść do prostych wniosków.

Ale koniec tych wywodów bo bez sensu spam idzie (chyba, że pw). Co do Tomb Raidera nie grałem ani na ps3 ani na PC tak więc póki jest taka posucha na ps4 zakupie sobie tą pozycję. Liczę jeszcze na The Last of Us, które również odpuściłem znając poczynania Sony z grami przenoszonymi z Ps2 na Ps3;) Poczekam na lepszą produkcję z Ps3 na Ps4:P

Odnośnik do komentarza

hehe jakie polactwo? na zagranicznych forach też jadą po tej wersji i mówią że to wyciąganie kasy. Stary co ma wspólnego narzekanie na jawne wyciąganie kasy z byciem polakiem ?

 

Kolego ale mój komentarz nie ma nic wspólnego do ceny. Chodziło mi ogólnie, że Polacy dużo narzekają. Z drugiej strony nie rozumiem czemu gra miała by być tańsza? To normalna wersja, taka jak na pc, ps3, wiiu, xobxa.

I tak by było jasne, narzekanie tyczyło się sprzętu a nie gry. Tak jak wcześniej pisałem dla jednego to za dużo dla drugiego to normalna cena gry i tyle. W końcu nikt nikogo nie zmusza do kupna.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Na ps4 wychodzi podkrecona gra ktora wyszla w  2013. Kto jej nie kupil wtedy teraz bedzie mial wiecej radochy, kto juz gral kupowac nie musi bo nie bedzie tam nic bez czego by nie mogl zyc. Moim zdaniem układ doskonały.

Dopier,dalanie sie do wydawcy jest glupie.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Polacy narzekają tak samo dużo jak inne narody. Więc z łaski swojej przestań powtarzać te chore Polskie stereotypy, bo tylko się ośmieszasz.

 

 

Nie ośmieszam się ponieważ zobacz jak to działa, nawet twój komentarz;) Polacy strasznie się hejtują, nawet hejtują sportowców, którzy walczą dla nich:D Więc nie wysysam swoich wypowiedzi z palca. Lepiej czasem nic nie pisać bo tylko burzę można wywołać.

Ps. Milan ma rację.

Odnośnik do komentarza

Owszem, konsole zawszę mogą więcej wycisnąć dzięki, jeden konfiguracji i zamkniętej strukturze , jednak nie są to jakieś ogromne różnice.

Nigdy nie mialem i nic na to nie wskazuje, ze kiedykolwiek bede mial kapa stacjonarnego, dlatego osmiele sie grzecznie spytac. Jak to jes mozliwe( wielozadaniowosc )?

Odnośnik do komentarza

Chodzi o zamkniętą strukturę. Gdy piszesz grę na PC musisz wziąć pod uwagę setki kart graficznych, procesorów, różne architektury. Przez co nie optymalizujesz kodu pod konkretną jednostkę, musi chodzić na wszystkim. Mając wiedzę o konkretnym układzie siedzącym w konsoli można optymalizować działanie gry pod ten konkretny sprzęt, wykorzystywać jego mocne strony (np. szybkie pamięci w ps4). Dlatego zawsze jest tak, że na sporo słabszych fizycznie konsolach da się uzyskać efekty lepsze niż wskazywała by na to sucha specyfikacja techniczna. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza

 

Owszem, konsole zawszę mogą więcej wycisnąć dzięki, jeden konfiguracji i zamkniętej strukturze , jednak nie są to jakieś ogromne różnice.

Nigdy nie mialem i nic na to nie wskazuje, ze kiedykolwiek bede mial kapa stacjonarnego, dlatego osmiele sie grzecznie spytac. Jak to jes mozliwe( wielozadaniowosc )?

 

 

To co kolega wyżej plus dodam od siebie co do nowych gier.

 

Na przykładzie Bioshocka albo Metro Last Light widać iż gry lepiej współpracują na pc z kartami graficznymi jednego producenta. Po pewnym czasie się to zmienia i teraz Metro oraz Bioshock dobrze pracują w każdej konfiguracji ale na PC często podczas premiery okazuje się że zbliżona konfiguracja AMD lub Nvidii pracuje gorzej od tej samej konkurencji. Jest to spowodowane właśnie skupieniem się na optymalizacji pod jeden rodzaj specyfikacji. Jak uruchamiając grę widzisz znaczek nvidii albo amd i jest to gra nowa to wiesz co się może stać jak masz konkurencyjną karte ;)

 

 

Co do Tomb Raidera aby nie było offtopa. Może być tak iż Tomb Raider będzie działać jak na pc w ustawieniach High lub ultra bo będzie pod nie gra pisana a jako iż każdy ma to samo w domu o tyle łatwiej to zrobić ale nie wieżę wtedy w stałe 60 fps. Dodatkowo sa pewne ficzery graficzne których na ps4 jak i na xbox one nie uświadczymy. Po prostu nowe karty graficzne są o 1-2 lata do przodu względem konsol. Do tego niektóre bonusy dotyczą sprzętów nvidii a w konsolach mamy amd (np physx)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Serwisy bawią się w hands on - wszystkie milczą na temat płynności animacji. Wszędzie tylko to 1080p i 1080p. Redaktorzy pytani wprost w komentarzach 'does it run 60fps?' odpowiadają 'no specifics yet, but i can assure it's smooth'. Oj, dałem się wydymać kupując PS4 i wierząc w 1080p60fps w każdej grze. Dla jednego ważne są detale, dla innego loading times - dla mnie płynność. Szkoda, że recenzje gier na next geny pełne są ochów i achów, a słowem nikt nie wspomni, że technicznie są to strasznie przestarzałe produkcje. Nfs rivals na przykład. Litości...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Buhahah, jeszcze przed wydaniem nowych systemów większość tu była pewna co do 60 a teraz już nawet godzi się z 30 w reedycji gry z PS3 ( oczywiście teraz jakieś szczurki piszą jak to wszystko wiedzieli już 5 lat temu, gdy pisałem jednak o tym w CW dawno temu to kończyłem z 20 minusami ). Ale co się będą starać, w końcu mają przyzwolenie na lipny framerate.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

 

 

Zawsze mnie to wpienia. Wychodzi reedycja, poprawiona, odświeżona, dostosowana do nowych konsol. Jaki ludzie mają problem? Chcą to kupują, nie to nie. Dzizas, najlepiej tylko narzekać, porażka.

Polska.
No kurde chyba normalne, że ludzie będą narzekać jak chce się od nich wyciągnac ponownie hajs. Bo chyba nie po to wydają prawie 2k żeby wychodziły ciągle jakieś reedycje z podciagnieta rozdzialka. Takie remastery jak np Halo Anniversary to propsuje, ale takie zwykle żerowanie na nowych użytkownikach konsol jest slabe.
Narzekać można jak idzie cena paliwa albo prądu do góry, a nie w przypadku gry której nie musisz kupić jeśli Ci sie nie podoba lub możesz poczekać aż kupisz ja za 39zł w promocji.
Odnośnik do komentarza

Omg, porównanie do filmów. Gdzieś tu była długa debata co do tego. Nie porównuje się wyreżyserowanych, statycznych ujęć gdzie dynamikę podkreśla również montaż, ciąglej zmiany ujęć do pełnej szybkiej kontroli w grach. Odpal sobie jakąś grę w 24fps a potem 60 i powiedz jak było. Program RTSS, możesz sobie wybierać w ilu klatkach ma działać gra.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Zawsze mnie to wpienia. Wychodzi reedycja, poprawiona, odświeżona, dostosowana do nowych konsol. Jaki ludzie mają problem? Chcą to kupują, nie to nie. Dzizas, najlepiej tylko narzekać, porażka.

Polska.
No kurde chyba normalne, że ludzie będą narzekać jak chce się od nich wyciągnac ponownie hajs. Bo chyba nie po to wydają prawie 2k żeby wychodziły ciągle jakieś reedycje z podciagnieta rozdzialka. Takie remastery jak np Halo Anniversary to propsuje, ale takie zwykle żerowanie na nowych użytkownikach konsol jest slabe.
Narzekać można jak idzie cena paliwa albo prądu do góry, a nie w przypadku gry której nie musisz kupić jeśli Ci sie nie podoba lub możesz poczekać aż kupisz ja za 39zł w promocji.

Bede narzekał kiedy i na co chce nie potrzebuje twojego przyzwolenia pionku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...