Skocz do zawartości

Euro 2016 Francja


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, płotki pograły, pora krzyknąć: do boju Austrio! To chyba najbardziej sfrustrowana drużyna po pierwszej kolejce, bo nie dość że przegrała z teoretycznie niemocnym rywalem, to i zaprezentowała się totalnie do kitu, a i straciła dwóch kluczowych graczy, czyli Dragovicia i Junuzovicia.

 

Marcel Koller generalnie się wnerwił i pozmieniał trochę. Niezawodnego Marca Janko zastąpił Marcel Sabitzer, co brzmi mało obiecująco. Alaba prawdopodobnie zagra bardziej z przodu, a w środku pomocy pojawia się Ilsanker. Kiedyś Alaba grał już jako ofensywny pomocnik w kadrze, chyba na każdej pozycji zresztą, ale to było parę lat temu. Stosunkowo mniej strasznie wygląda obrona, gdzie Dragovicia zastępuje w miarę przyzwoity Sebastian Prodl.

 

Trener Portugalii Fernando Santos mówił, że będzie rotował celem odpoczynku, ale dzisiaj nie zmienia wiele. Wygląda to na ustawienie 4-3-3 z Quaresmą w ataku obok Naniego i Cristiano, w pomocy zaś atakował będzie Andre Gomes. Kontuzjowanego Danilo zastępuje oczywiście William Carvalho. Oni też są niezadowoleni z wyniku, ale 1 pkt. zawsze stawia ich w nieco lepszej sytuacji - nie są dziś w stanie desperacji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No Alaba bardziej z przodu to w 100% logiczne posunięcie, bo to jest na tyle klasowy piłkarz że gdzie by nie zagrał (no, może oprócz środka ataku) to przewyższa umiejętnościami swojego kolegę z zespołu występującego na tej pozycji. Dlatego nie stawiają go na boku obrony, bo po prostu jest na to zbyt dobry żeby tam go marnować. A potrzebują gola to im bardziej z przodu tym lepiej, tym bardziej że Arnautovic zawodzi i sam tego nie pociągnie.

 

A co do meczu Islandia - Węgry, to jak widziałem cholernych islandzkich kibiców ROZCZAROWANYCH po remisie swojej reprezentacji na wielkiej imprezie... What a time to be alive.

Odnośnik do komentarza

Węgrzy biją sie z ochroną i policją na stadionie i pod, jak widać, dzień bez awantury na tym euro, dniem straconym. Mam nadzieję, ze nasi we wtorek się przebudzą i przypomną Europie, gdzie jest największa kibolska patologia ;)

A z tego co wiem, to sporo polskich ekip szykuje się na banderowcow. W końcu nie na darmo francuski rząd umieścił ten mecz w top 5 największego ryzyka.

Polska do boju!

Odnośnik do komentarza

pierwszy raz z ciekawości odpaliłem streama z zamkniętego polsatu i Hajto już dostarcza - według niego Quaresma miał być nowym Ronaldo, chuy że jest 2 lata starszy xD

Ja to tak pamiętam jak pan Hajto powiedział. Jak Ronaldo był zayebisty to miał 18-19 lat. Quaresma dwa lata starszy i zapowiadał się bardzo dobrze, miał być kiedyś tak dobry jak Krystian, ale no nie pykło. No i jak Quaresma odchodził z Porto to Ronaldo miał za sobą pięć lat bycia gwiazdą w ManU.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

 

pierwszy raz z ciekawości odpaliłem streama z zamkniętego polsatu i Hajto już dostarcza - według niego Quaresma miał być nowym Ronaldo, chuy że jest 2 lata starszy xD

Ja to tak pamiętam jak pan Hajto powiedział. Jak Ronaldo był zayebisty to miał 18-19 lat. Quaresma dwa lata starszy i zapowiadał się bardzo dobrze, miał być kiedyś tak dobry jak Krystian, ale no nie pykło. No i jak Quaresma odchodził z Porto to Ronaldo miał za sobą pięć lat bycia gwiazdą w ManU.

 

 

No mniej więcej tak, może jakby się czepiać słówek to stwierdzenie "drugi Ronaldo" lepiej by oddawało ówczesną atmosferę niż "nowy Ronaldo" ale generalnie na początku ich karier byli często porównywani. Na Euro 2004 Cristiano miał 19 lat, Quaresma 20. Uwagę świata zwrócił praktycznie od razu jak zaczął grać w Sportingu, jak miał 17.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...