Skocz do zawartości

Gry na premierę, gdzie dostać?


marcinwks

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem z kumplem w Media Markt ja kupiłem kabel HDMI i optyk do nowego Amplitunera. Przechodziliśmy obok szafek z grami i stał tam, ja to nazywam naganiacz. Wiecie taki koleś co zaczepia klientów próbując ich zainteresować towarem. Więc z ciekawości zapytałem czytając wcześniej forumek i mając świadomość tego że U4 już czeka w sklepach, czy mają na stanie U4. Odpowiedział że TAK! już jest ale czekają Wtorku. 

 

A kumpel wyjął z kieszeni 100 zł, dał dla typa i powiedział to "weź przynieś bo chcę kupić" Mina kolesia była pełna spokoju zen niczym u mistrza medytacji. Ale ze stówą w ręku poszedł na zaplecze i w małej czerwonej torebce z logo MM, wiecie te które są w marketach przy kasach gdy pakujecie zakupy tyle że to była mała torebka w sam raz na pudełko z Filmem DVD ale w środku był Uncharted 4 sztuk jeden  :rofl:  W sumie to zapłacił 349 zł za podstawkę ale przynajmniej się cieszy. Ja tam sobie spokojnie czekam do Wtorku. 239 zł w Komputroniku albo w Media Expert to dobra cena żeby od razu wskoczyć na serwery on-line. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma szans zeby dostac przed premiera, przynajmniej w Trojmiescie. Moze jeszcze sie uda w poniedzialek, ale to i tak tylko jesli prywatne sklepy dostana dostawy. W sieciowkach wszyscy posrani :D Dodatkowo sklepy mocno udekorowane Uchartedem takze pracownicy wiedza ze duza premiera i przed 10tym nie wolno nic ruszac z magazynu xd

 

Ale swoja droga robienie premiery w srodku tygodnia to niezly debilizm

Odnośnik do komentarza

Ja spróbowałem swoich sił w moim małym mieście. Niestety pomimo znajomości z pracownikami sklepu(kiedyś pracowałem w ME)nie udało mi się wynieść Mesjasza. Wszyscy trzęsą dupami że stracą pracę.Gry oczywiście już mają na stanie - także w Neonecie.

 

Na szczęście zabezpieczenia nadal są te same, więc dzisiaj jedna kopia zniknie ;)

 

PS. Dlaczego odgórnie zostało ustalone że wszystkie premiery wychodzą we wtorki???

Edytowane przez Krizz
Odnośnik do komentarza

Przez 2 dni odwiedziłem i obdzwoniłem ponad 10 sklepów (sieciówki i małe sklepiki) i każdy mówi, że sprzedadzą dopiero we wtorek.

Wszyscy już mają na stanie, ale nikt nie wykłąda na półki, rozmawiałem ze znajomym który pracuje w mediaexpert, mówił że mają już też bundle konsol z Uncharted, ale nie wykładają jeszcze na sprzedaż. Słyszał taką historie, że jakiś kierownik z innego ME sprzedał komuś gre przed premierą i wyebali go za to, tak więc nikt nie ryzykuje ze sprzedażą.

 

Osób, które dorwały gre wcześniej jest garstka, pozostaje cierpliwie czekać do wtorku

Odnośnik do komentarza

Ta naklejka na pudełku pod folią, której nie idzie benzyną zmyć  :facepalmz:  :yao: Jak kolekcjoner zechce się tego pozbyć to będzie musiał przełożyć okładkę do innego pudełka. Takie to jest kure(pipip).

 

Ale gra przynajmniej jest z Dystrybucji angielskiej, i nie widać Chamskiego Gra w Polskiej wersji językowej

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza

Ta naklejka na pudełku pod folią, której nie idzie benzyną zmyć  :facepalmz:  :yao: Jak kolekcjoner zechce się tego pozbyć to będzie musiał przełożyć okładkę do innego pudełka. Takie to jest kure(pipip).

 

Ale gra przynajmniej jest z Dystrybucji angielskiej, i nie widać Chamskiego Gra w Polskiej wersji językowej

 

No na PS3 to była dość częsta praktyka Sony - masę pudełek zniszczyłem, próbując ten syf usunąć. A to na zdjęciu to nie jest UK, to jakieś wydanie na Europę wschodnią. Podobnie wyglądają wydania na Africa/Middle-east, tylko tam obok znaczka PEGI jest takie małe żółte kółeczko - mam takiego The Order 1886 - i tak lepsze niż nasze, bo właśnie bez tego "Gra w polskiej wersji językowej".

Pisałem dziś do kumpla z UK, ile u niego kosztuje, bo w sumie w tygodniu i tak nie będę miał czasu, więc mogę poczekać parę dni dłużej, byle tylko mieć porządną okładkę :)

Odnośnik do komentarza

Co do premier w dużych sieciach to musicie zrozumieć, że to trochę inaczej działa. Oni biorą tylko z Polskiej dystrybucji i wiążą ich umowy obarczone często drakońskimi karami. Każdy pracownik ma trzymać się embargo bo to On poniesie konsekwencje za sprzedanie gry przed premierą i dlatego też nikt nie będzie ryzykować. Oczywiście to nie On zapłaci kary, ale może to przypłacić utratą pracy. 

 

Jeśli znamy kierownika sklepu to może nam się udać coś załatwić pod stołem bez paragonu, albo też jest jakiś pracownik co się nie boi konsekwencji i przyjmie łapówkę :-P

 

Mniejsze sklepy rządzą się innymi prawami i dlatego też łatwiej tam cokolwiek kupić, choc też nie zawsze.

 

Dodajmy również, że zakulisowo mogę Wam powiedzieć, że gry EA w większości nie są obarczone żadnym embargiem, dlatego często można je kupić w dniu światowej premiery (np. wtorek kiedy w PL jest w piątek). 

 

Uncharted 4, które widać na tym zdjęciu jest z dystrybucji CZESKIEJ na CZECHY, SŁOWACJĘ i WĘGRY.  Według mnie jeśli komuś nie zależy na PL okładce to jest fajniejsze aniżeli wydanie nasze z tym dużym znaczkiem PL.

Edytowane przez Graczdari
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...