Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, eloszki napisał:

Ja próbowałem wrócić ale jakoś nie dałem rady przez te spadki fps dość dramatyczne. 

Rok temu tez dwa razy na ps5 wracałem do Bloodzika. Za pierwszym razem mnie animacja właśnie odrzuciła,ale po kilku tygodniach podjąłem kolejna próbę i załapało :potter:. Mi pomogło nie ogrywanie równocześnie gier w 60fps. Mózg po kilku godzinach się dostosował do cinematic expiriens i wbiłem platynę w tym mesjaszu :sir:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To, że ta gra nie dostała żadnego nawet głupiego patcha z 60 fpsami to jest trochę nieporozumienie no ale co zrobić, chcąc sobie co jakiś czas w to zagrać trzeba to przełknąć, jak się chwilę pogra to wzrok się przyzwyczaja. Nie wiem czy jest jakakolwiek szansa na jakiś remake czy chociaż remaster, bo o patchu podbijającym płynność to mozna chyba zapomniec.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Hej forumowicze!
 
Od maja tego roku tworzę content odnośnie Bloodborne. W materiałach próbuję wyjaśnić historię gry na podstawie rzeczywistych i potencjalnych inspiracji (literatura gotycka, Lovecraftowska, architektura, medycyna, historia anatomii i wiele innych).  Będzie mi niezmiernie miło jeśli zapoznacie się z tymi materiałami i wyrazicie pod nimi swoją opinię. 
 
Edytowane przez KanciapaKrisa
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Na bank Sony to wykorzysta w wybranym przez siebie momencie. Bloodborne to potężna marka obecnie, bardziej niż Demon's Souls. Gry From mają reputację, ale to przecież teraz niesamowicie popularne gry, Elden Ring był najlepiej sprzedającą się singlową grą w 2022 roku (na świecie zapewne tylko za Call of Duty i pewnie FIFA). Zresztą Demon's Souls pozostaje do dzisiaj jedną z niewielu gier którymi się reklamuje Plejstejszyn 5. Bloodborne to bynajmniej nie mniejsza atrakcja i jeden z nie tak wielu growych asów w rękawie Sony przeciw konkurencji. Zwłaszcza że Gran Turismo, God of War, Final Fantasy i Horizon ledwo wyszły, więc nie zostało im ich wiele na najbliższe lata.

 

Pewne wygłodnienie na Bloodborne'a na pewno zostanie wykorzystane prędzej czy później. Ale też cyknięcie prostego moda, który wprowadzi masę problemów, nie byłoby na dłuższą metę dobre dla reputacji, zrobienie tego porządnie musi być warte okazji.

 

 

 

Poza tym to te mityczne "dwie linijki kodu" wymagają sporo poświęcenia w wyglądzie i integralności gry tak naprawdę, ale już szkoda to wiecznie powtarzać, bo chyba każdy kto się interesuje to już słyszał czemu to nie jest takie proste, jest o tym wiele godzin rozkmin na jutjubie z ukochaną przez klatkarzy pięciolinią na dole ekranu. No ale nadal prawda, zrobienie całego Bloodborne'a na 60 klatek to ogromnie więcej niż dwie linijki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy te chalice dungeon oplaca sie robic (poza trofeami)? Szczerze mowic pierwsze co przychodzi mi od razu na mysl to zje.banstwa z DS2 z trudnymi i licznymi przeciwnikami, ktore przechodzilo sie jakims exploitem zamist legitnie walczac. Az mnie wzdryga. A ze bb robili zaraz po ds2 takze mam obawy czy i tutaj nie bedzie przeginki. I w sumie kiedy tam zaczac chodzic? Jestem w tym momencie po Amelii, lvl ~50 i mam jakis kielich po walce z bsb,

Odnośnik do komentarza

Możesz już sobie zacząć z tym kielichem po bsb.

Jebać ds2 i się nawet nie zastanawiaj nad takimi pierdołami xd

Nie ma jakiś super motywów z tymi kielichami, ale jest tam kilka nowych zajebistych bossów po drodze. Jeśli będziesz chciał zrobić platynke to na pewno ich nie ominiesz ;)

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

do tego jest tam sporo kamyczków do broni z bossów i w skrzynkach, a także unikalne mobki, których nie ma w wątku głównym

 

w kielichach danego typu poziom trudności jest stały, ogólnie gra jest tak zaprojektowana, żeby przeplatać kielichy z kampanią, wówczas progresja poziomu trudności jest płynna, a nie skokowa

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

@MejmLochy są na niższych poziomach najtrudniejsze w całej grze ale nie ma tam nic ponad normę from software. I tak jak pisali wcześniej na trudniejsze lochy nie dostaniesz się od razu. Najlepiej robić to sobie w między czasie - jak masz teraz kielich po walce z bsb to sprawdź jak to wygląda. Na pewno fajne kamyki i klejnoty wypadają więc zawsze warto no i parę poziomów do postaci się zawsze przyda 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Mejm możesz stamtąd uciec na górze masz latarnie. Nie musisz tej lokacji robić teraz - mobki tam są mocno dokokszone. Warto jednak przebiec bo są dobre kamyki do upgrade broni. 
Każda z gier from miała taki fajny patent (w Eldenie są skrzynie które przenoszą) ale to nic co by było jakieś nie do ogarnięcia. Skończyłeś ds2 z poyebanymi akcjami to tutaj sobie poradzisz 

Odnośnik do komentarza

Tak, to juz jest w 4 cyklu nocy i tam nawet nie ma juz na gorze latarni bo ktos popsul. Trzeba bylo sie tu dostac po sciezce zdrowia z tymi typiarami z dzwonkami (tez ku.rwa dobry patent...).

 

Czytam sobie po pare stron dziennie pierwszych stron tutaj jak ludzie zaczynali gre. I w sumie fajnie ktos napisal (Qjon?), ze nie ma sie nigdy poczucia bycia kozakiem. Cos popakujesz ale przyjdzie nowa sekcja i znow naku.rwasz rolki i pijesz fiolki z zyciem bo wiesniaki sa na 5hitow a nie na 1 i zabieraja polowe paska ktorego wartosc to 1200pkt hp. Pojechalem wozem do zamku w zimie i ku.rwa te moskity mi odbieraja chec zycia. Poczytalem o nich online to 98% komentarzy: nie warto z nimi walczyc bo wytrzymale, zbierz loot i do sroka. I na chu.j taki design robic?

 

To pewnie kwestia mojego nastawienia, bo spodziewalem sie odciecia grubsza kreska od soulsowego sera i paraolimipad z dwojki, a tu nawet nie zszedlem do lochow a juz dopadl mnie Gank Squad xD

 

Dobra to jeszcze pytanie o parry. Uzywam tego podstawowego pistoletu od poczatku, chyba jest na 6+. Czy parowanie mobow i bosow uzaleznione jest od jakiej statystyki (bloodtinge?) i trzeba ja podnosic zeby bylo wykonalne na pozniejszych przeciwnikach, czy nie ma to znaczenia i liczy sie tylko okienko egzekucji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...