Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,
Potrzebuję pomocy odnośnie walki z bossem Amelia.
Na youtube widziałem, że można uzyskać wsparcie od Henrietty, jeśli posiada się dlc. A mam wersję GOTY.
Przywołanie Henrietty powinno pojawić się obok drabiny przy wysokich schodach. U mnie tego nie ma. Szukałem informacji dalej i ponoć, aby odblokować dlc trzeba najpierw ubić bossa w rewirze katedralnym. Ale przecież tym bossem jest właśnie Amelia.
Jak w takim razie mogę skorzystać z pomocy sojuszniczki?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gianbuffon napisał:

Hej,
Potrzebuję pomocy odnośnie walki z bossem Amelia.
Na youtube widziałem, że można uzyskać wsparcie od Henrietty, jeśli posiada się dlc. A mam wersję GOTY.
Przywołanie Henrietty powinno pojawić się obok drabiny przy wysokich schodach. U mnie tego nie ma. Szukałem informacji dalej i ponoć, aby odblokować dlc trzeba najpierw ubić bossa w rewirze katedralnym. Ale przecież tym bossem jest właśnie Amelia.
Jak w takim razie mogę skorzystać z pomocy sojuszniczki?

 

A otworzyłeś wszystkie trzy drzwi do katedry? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Udało mi się otworzyć tę bramę od strony cmentarza z dwoma olbrzymami. No i pojawiła się opcja przywołania Henrietty smile.gif
Dzięki za pomoc!

Mam jeszcze szybkie pytanie odnośnie lochów kielicha. Kiedy warto się nimi zainteresować?
Czytałem, że są dość trudne. Czy 41 level jest wystarczający?


A i jeszcze jedno. Jak już mam topór tropiciela na 5 poziomie, to jest sens kupować inne bronie? Myślałem o zakupie miecza Ludwiga, ale szkoda trochę tych 20.000 tętnień.

Odnośnik do komentarza

@gianbuffon podaj swoje statsy i dopasujemy do builda coś. 

Kielich do Centralnego Kielicha Pthumeru robiłbym jak najwcześniej, dodatkowy insight z walki z bossami i lochy są bardziej szczodre jeśli chodzi o dobre Blood Gems, co ułatwia rozgrywkę w głównym story. Ale Splugawiony czy Ihylll to na 40 lvl to raczej służysz do wycierania podłogi ;) powodzenia, pozdro500

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gianbuffon napisał:

Udało mi się otworzyć tę bramę od strony cmentarza z dwoma olbrzymami. No i pojawiła się opcja przywołania Henrietty smile.gif
Dzięki za pomoc!

Mam jeszcze szybkie pytanie odnośnie lochów kielicha. Kiedy warto się nimi zainteresować?
Czytałem, że są dość trudne. Czy 41 level jest wystarczający?


A i jeszcze jedno. Jak już mam topór tropiciela na 5 poziomie, to jest sens kupować inne bronie? Myślałem o zakupie miecza Ludwiga, ale szkoda trochę tych 20.000 tętnień.
 

 

Dopakowany Ludwig jest w pytkę. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
[mention=7161]gianbuffon[/mention] podaj swoje statsy i dopasujemy do builda coś. 
Kielich do Centralnego Kielicha Pthumeru robiłbym jak najwcześniej, dodatkowy insight z walki z bossami i lochy są bardziej szczodre jeśli chodzi o dobre Blood Gems, co ułatwia rozgrywkę w głównym story. Ale Splugawiony czy Ihylll to na 40 lvl to raczej służysz do wycierania podłogi powodzenia, pozdro500
Wybrałem klasę Ostatni Ocalały i pakuję wszystko w żywotność, siłę i w mniejszym stopniu wytrzymałość. Jeśli dobrze pamiętam, to teraz po pokonaniu Amelii mam 45 Level, żywotność i siła 25, wytrzymałość 19. Teraz zamierzam skupić się na podrasowaniu wytrzymałości.

Broń - Topór Tropiciela 5 Level, Garłacz 3 level.
Próbowałem chwilę pobawić się parowaniem, ale jednak bezpieczniej czuję się z dwuręcznym toporem. Uniki i ładowany atak.

Kusi mnie te Ostrze Ludwiga, ale i tak nie miałbym kamieni do ulepszenia od 3 levelu. Wszystkie bliźniacze poszły w Topór.

Rozważałem teraz, czy iść dalej do Hemwick, czy spróbować z bossem w podziemiach, ale chyba sprawdzę najpierw o co chodzi z tymi Lochami Kielicha.
Odnośnik do komentarza

@gianbuffon Przed lochami wyjątkowo zrobiłbym Hemwick bo masz tam narzędzie do aplikacji Run Carylla (o czym za chwilę) po bossie z lokalizacji w pomieszczeniu na końcu holu. 

Plus lokalizacja jest mega klimatyczna, chyba jedna z moich ulubionych w BB.

 

@cotek ma rację, wytrzymałość spokojnie Ci wystarczy na poziomie 25 w tak wczesnej fazie gry. Tym bardziej, że wytrzymałość możesz boostować runami Nieprawej Metamorfozy (lvl 1: 10%, lvl2 15% - obie są na głównej ścieżce story)

 

Zaprzyjaźnij się z pistoletem bo są bossowie, miejscówki, gdzie wykorzystanie tej techniki ułatwia rozgrywkę niesamowicie, do tego ładuj w skilla minimum 25 (Ludwig skaluje tak samo z Siła i Umiejętnością, więc nawet nie robiąc ripost profitujesz z wyższego wskaźnika tutaj).

 

Czyli reasumując idz w statsy mniej więcej w tym stylu

 

Siła 25--->sky is the limit, kiedy wyrobisz przyzwoity poziom na pozostałych umiejętnościach

Witalność 25--->40-50 (ale to dopiero na end game i późniejsze fazy lochu, ale się przyda, w końcu masz postać na typową grę w zwarciu)

Wytrzymałość 25--->25, ewentualnie te 30 na end game (polecam boost jedną lub dwiema runami, nie ma sensu pakować więcej pkt jak pisał kolega powyżej)

Skill 25--->25 to minimum, jeśli będziesz walczył mieczem Ludwiga, to tu też warto równomiernie ładować albo 66%siła/33%skill np model. dystrybucji.

Zabarwienie krwi 7----> nic nie inwestuj, Twoja postać nie potrzebuje tego

Tajemna wiedza 7----> 30, jak zrobisz siłę i umiejętnosc na satysfakcjonujący poziom to załaduj to. Wiele broni siłowych skaluje z Tajemnym wskaźnikiem, dużo bossów ma słabość na ogien, albo obrażenia z wiedzy tajemnej + odpalenie na toporze ognistego papieru np daje dużo większy bonus :)

 

Topór Tropiciela sam w sobie jest na tyle dobry, że spokojnie możesz go przez całą grę używać z odpowiednimi kamieniami i będzie cały czas w top 3 pod Twoją postać . 

Bronie które Cię interesują oprócz miecza Ludwiga to na pewno Tonitrus (Siła + Tajemny), Koło Logariusa i Whirlig Saw (najwyższe skalowanie bazowe siły i Tajemny na S)

 

 

 

Ale żaden build nie przebije połączenia SKL/BLT z Evelyn i Chikage moim zdaniem, From - coś Ty mi zrobił z tym buildem? :obama:

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza

Dzięki za garść porad.

W takim razie poćwiczę parowanie w Centralnym Yharnam i następnie zajmę się odblokowaniem Run.

Jeśli dobrze rozumiem, to do Ostrzy Ludwiga przyda się Skill. Czyli teraz skupić się na jego zwiększeniu i w dalszej kolejności żywotność, siła?
Zdobyłem Tornitusa, ale domniemam, że z niską Tajemną na razie nie ma sensu go używać?

A czy broń palną jest sens ulepszać? W tej chwili mam Garłacz na lv3, pistolet chyba też ulepszyłem na początku. To chyba na razie wystarczy, tak?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gianbuffon napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to do Ostrzy Ludwiga przyda się Skill. Czyli teraz skupić się na jego zwiększeniu i w dalszej kolejności żywotność, siła?

Tak, zrobiłem tą bronią pierwszy raz kompletnie lochy (z królową włącznie) i Sierotę Kosa, więc +10 Ostrze Ludwiga jest spokojnie na end game ;) siła i  umiejetnosc skalują przy +10 do B.

 

Zdobyłem Tornitusa, ale domniemam, że z niską Tajemną na razie nie ma sensu go używać?

Tonitrus w drugim trybie z prądem przydaje się na przeciwników z Kosm i innych ze słabością do "piorunów", dla siłowej postaci zawsze dobry wybór, czas działania "prądu" jest krótki, ale jego odpalenie jest natychmiastowe i nie ma cooldowna. 

 

2 godziny temu, gianbuffon napisał:


A czy broń palną jest sens ulepszać? W tej chwili mam Garłacz na lv3, pistolet chyba też ulepszyłem na początku. To chyba na razie wystarczy, tak?

przy Twoim buildzie lepiej sobie to darować we wczesnej fazie gry, potem jak znajdziesz Evelyn (najlepszy pistolet w grze) i będziesz miał mnostwo odłamków do ulepszania to możesz zrobić sobie +6 czy ile tam będziesz w stanie poświęcić. Twoja bron z Zabarwieniem krwi 7 i tak nigdy nie będzie robić odczuwalnej różnicy. Ona jest po to byś po kontrze wbił się z kontrą i łyknął bossowi 2-5-10k obrażenia w ten sposób ;)
 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Założyłem sobie ze przejdę ta grę jeszcze raz na nowej generacji. No i odpaliłem, licząc ze będzie chociaż trochę lepiej niż na ps4 z płynnością, a jest jakiś dramat. Oczywiście wiem, ze działa zapewne tak samo jak na poprzedniej konsoli, ale już gry w 60fps zrobiły swoje i strasznie, ale to strasznie ciężko jest to przeklinać dla mnie.

Jakieś plotki o jakimś patchu w ogóle krążą czy można absolutnie zapomnieć ?

Odnośnik do komentarza

Założyłem sobie ze przejdę ta grę jeszcze raz na nowej generacji. No i odpaliłem, licząc ze będzie chociaż trochę lepiej niż na ps4 z płynnością, a jest jakiś dramat. Oczywiście wiem, ze działa zapewne tak samo jak na poprzedniej konsoli, ale już gry w 60fps zrobiły swoje i strasznie, ale to strasznie ciężko jest to przeklinać dla mnie.

Jakieś plotki o jakimś patchu w ogóle krążą czy można absolutnie zapomnieć ?

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, eloszki said:

Założyłem sobie ze przejdę ta grę jeszcze raz na nowej generacji. No i odpaliłem, licząc ze będzie chociaż trochę lepiej niż na ps4 z płynnością, a jest jakiś dramat. Oczywiście wiem, ze działa zapewne tak samo jak na poprzedniej konsoli, ale już gry w 60fps zrobiły swoje i strasznie, ale to strasznie ciężko jest to przeklinać dla mnie.

Jakieś plotki o jakimś patchu w ogóle krążą czy można absolutnie zapomnieć ?

Oficjalnie nie ma info o patchu. Wyszedł tylko zrobiony przez fana gry mod z 60fps, ale trzeba do tego konsolę zmodować. Ta gra aktualnie nie ma nawet normalnych 30fps :( Frame pacing się sypie. 
Bloodbrone pewnie dostanie remake w next genowej cenie. Takie są przypuszczenia w internecie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...