Skocz do zawartości

FarCry 4


SG1-ZIELU

Rekomendowane odpowiedzi

Gralem w WD (niestety) jak i FC4 (niestety x2) i te gry roznia sie miedzy soba tylko settingiem, nawet ikonki na mapie sa takie same. Znajdzki i misje poboczne sa o dupe rozbic bo nic nie daja, a takie motywy jak craftowanie portfela zeby zmiescic wiecej kasy to jest sztuczne przedluzanie zabawy i ogolnie jedno wielkie XDDDDD.

 

Randomowe eventy to smiech na sali, za kazdym razem to samo - zli strzelaja sie z dobrymi, a po tym jak im pomozesz to atakuej ich orzel i wszystkich wybija XD. Ogolnie wszystkie dzikie zwierzeta sa mocno przegiete, nie mozna przystanac na chwile bo zawsze musi Ciebie cos zaatakowac, a tu jakis orzel, a tu jakis slon czy nosorozec. Mozna nazwac to dynamicznym albo zyjacym swiatem ale dla mnei to wszystko wydawalo sie takie natretne.

 

Postaci sa niby robione na powaznie ale Ubi to jakos nie wychodzi i przez to sa one mocno przekolorowane i bekowe, tego murzyna co sie buja z biblia to normalnie nie moglem sluchac xD

 

Najbardziej mnie jednak rozwalila walka z przeciwnikami - na mapie kazdy jest zaznaczony na czerwono + strzalka w ktora strone sie patrza, a gdyby to jeszcze bylo za malo dla januszy to nasz bohater oczywiscie widzi przez sciany, no (pipi) XDDDDDDDD

 

@up

 

I co z tego ze wierze sa inne jak mechanika w kazdej gdze ubi pozostaje ta sama? Jezeli tylko wystarczy podmieniac co roku textury i wydawac nowe gry to bedzie to bardzo przykra generacja.

Edytowane przez hav3n
  • Plusik 7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Voytec na temat rozwoju w serii AC czy Far Crya mogę ci napisać rozprawkę, ale te gry nie są warte tego. Zresztą za mało grałem w FC 4 i Unity żeby się wypowiadać a Watch_Dogs nawet nie tknąłem, ale te gry to kalka-kalki jesli chodzi o mechanikę. Podobają ci się ok, ale pamietaj, że ktoś może mieć inne zdanie i ja się zgadzam hav3nem.

Odnośnik do komentarza

Do pewnego etapu jest fajnie.Później przeradza się to tylko w odbijanie strażnic.Zwierzęta po rozbudowie mogą już nie istnieć.

Szybka podróż,biegniesz do jakiegoś miejsca w połowie drogi atakują strażnicę -powrót i pomoc.I tak co chwilę.

Niestety nie ma tu fabuły takiej, żeby pociągneła wszystko dalej.Nie mówię że gra jest zła,ale nuży po pewnym czasie.I tu wg mnie jest tak samo jak w FC3,żadnych nowości nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ocena obiektywna? a od kiedy ktokolwiek kieruje się czymś takim? dla mnie liczy się tylko subiektywna, dlatego, zawsze można o czymś podyskutować. Bo obiektywnie na gierki nie można patrzeć. Ja nie trawię i smaruję rozmazanym po Halo a obiektywnie gra zbierała niebotyczne oceny. Przykładów jest więcej. Inna sprawa, że to już FC4 które od dwójki nie różni się praktycznie niczym jeśli chodzi o mechanikę gry, więc nie rozumiem jęczenia, że robi się nudno. Albo bierzesz ten klimat albo nie wchodzisz trzeci raz do tej samej rzeki, jak co niektórzy, nadal to robią. 

 

FC4 jest dobre i na pewno zasługuje na dobrą moją, subiektywną ocenę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest odtwórcza, ale od ukazania się poprzedniczki minęło nieco czasu. Przynajmniej nie karmią graczy Far Krajem co roku. Z drugiej strony FC Trzeci był fantastyczny. FC 4 jest taki sam, dzięki szkieletowi, ma kilka swoich trafionych dodatków, co istotne - wygląda i brzmi znakomicie. Ja od listopada kupiłem siedem gier z różnego przekroju gatunkowego, i najczęściej w PS4 znajduje się binarny Kyrat. Wg mnie przygody Ajaya Ghale'a to mocny kandydat do tytułu najlepszej strzelaniny, a nawet do tytułu gry roku, pomimo nielichej konkurencji w tym segmencie (CoD, Metro: Last Light, nowy Wolf).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No w sumie racja 3 część tej samej gry tylko w innym settingu a my jeszcze smiemy narzekać.

Liczysz Blood Dragon jako osobna czesc? To jest standalone add-on content. Tak jak inFamous: First Light.

 

 

No 4, ale tam przynajmniej tym spoko klimatem podbijali grywalność.

 

Macie tupet. Powtorze, Ubi siedzi jak kat nad wami i kaze grac w ich gry. No ok.

 

Aha czyli nie podoba się to najlepiej nic nie mów albo zrób lepsze.

Odnośnik do komentarza

 

 

No w sumie racja 3 część tej samej gry tylko w innym settingu a my jeszcze smiemy narzekać.

Liczysz Blood Dragon jako osobna czesc? To jest standalone add-on content. Tak jak inFamous: First Light.

 

 

No 4, ale tam przynajmniej tym spoko klimatem podbijali grywalność.

Nie, zrobili 2 bardzo, bardzo podobne części FC. 3 i 4. Dwójka to zupełnie inna bajka i w ogóle jak zliczasz to razem, pisząc że wypluwają 4 takie same gry to trudno nawet się zmotywować, żeby dalej gadać. Hejt dla sportu.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

No w sumie racja 3 część tej samej gry tylko w innym settingu a my jeszcze smiemy narzekać.

Liczysz Blood Dragon jako osobna czesc? To jest standalone add-on content. Tak jak inFamous: First Light.

 

 

No 4, ale tam przynajmniej tym spoko klimatem podbijali grywalność.

Nie, zrobili 2 bardzo, bardzo podobne części FC. 3 i 4. Dwójka to zupełnie inna bajka i w ogóle jak zliczasz to razem, pisząc że wypluwają 4 takie same gry to trudno nawet się zmotywować, żeby dalej gadać. Hejt dla sportu.

 

 

Słucham, poprosze o zmiany względem FC 2 do FC 3/4

Odnośnik do komentarza

 

 

No w sumie racja 3 część tej samej gry tylko w innym settingu a my jeszcze smiemy narzekać.

Liczysz Blood Dragon jako osobna czesc? To jest standalone add-on content. Tak jak inFamous: First Light.

 

 

No 4, ale tam przynajmniej tym spoko klimatem podbijali grywalność.

 

Macie tupet. Powtorze, Ubi siedzi jak kat nad wami i kaze grac w ich gry. No ok.

 

Aha czyli nie podoba się to najlepiej nic nie mów albo zrób lepsze.

 

 

jęczenie mnie męczy, jeśli męczy mnie coś to tego nie robię (czyt. nie graj w masówki) zaprawdę, uwielbiam przypadki ludzi którzy twierdzą, że gierki to przyjemność ale męczą się z rakiem branży bo.. no właśnie? 

Odnośnik do komentarza

A mnie męczy mówienie innym co mają robić na forum dyskusyjnym. Nie wiem czy uczyli cię tego w szkole, ale na tym polega dyskusja, że jedna i druga strona ma jakieś argumenty i sobie za pomocą ich tworzą dysputę. To nie jest console wars, ani razu nie użyłem słowa gó.wno obesrane czy coś takiego, po prostu zgadzam się z hav3nem, który napisał widziałeś jedną grę ubi to znaczy, że widziałeś je wszystkie a to, że w Far Cry'u 3 masz dżungle a nie pustynie i posterunki nierespawnują się nie oznacza, że szkielet gry jest dokładnie taki sam. Te gry są tworzone po to, żebyś nie czuł się zagubiony czy to w sterowaniu czy ogólnych schematach misji bo ludzie tego nie lubią, chcą kolejnej kalki-kalki bo w przypadku zupełnie czegoś nowego lekko by się pogubili po czym rzucili w grę w kąt dlatego te gry wyglądają jak wyglądaj a call of duty bije rekordy tak samo jak pokemony czy gta bo to są te same rozwiązania tylko pudrowane co rok (no to się akurat nie tyczy GTA bo dostajemy go raczej mało na każdą generację, aż będziemy głodni). Wkurza mnie, że ludzie zarzucają grą schematy i odtwórczość i klepanie sequeli, ale sami grają w te tytuły w najlepsze.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

No w sumie racja 3 część tej samej gry tylko w innym settingu a my jeszcze smiemy narzekać.

Liczysz Blood Dragon jako osobna czesc? To jest standalone add-on content. Tak jak inFamous: First Light.

 

 

No 4, ale tam przynajmniej tym spoko klimatem podbijali grywalność.

Nie, zrobili 2 bardzo, bardzo podobne części FC. 3 i 4. Dwójka to zupełnie inna bajka i w ogóle jak zliczasz to razem, pisząc że wypluwają 4 takie same gry to trudno nawet się zmotywować, żeby dalej gadać. Hejt dla sportu.

 

 

Słucham, poprosze o zmiany względem FC 2 do FC 3/4

Naprawdę? No ok. Na pewno setting, który jest oczywisty. Zupełnie zmieniono podejście do mapy. Regiony trzeba odblokowywać, żeby stały się widoczne, posterunki się przejmuje dzięki czemu przejmuje je frakcja, z którą gracz jest związany. Do całości nie mamy dostępu od samego początku. Pozbycie się elementów, które miały dodać realizmu, a były wkvrwiające - malaria i zacinające się bronie, które usprawiedliwili fabularnie, choć dość marnie. Usunięty system buddies, którzy mogli być wzywani na pomoc i dawali też misje. Bronie w sklepie odblokowywane po wykonaniu misji ze sklepu - out. Bronie odblokowywane są po odkryciu mapy. Dodałbym do tego narrację, która jest prowadzona od misji do misji i w ogóle wprowadzono cutscenki. To są rzeczy o których pamiętam, po niepełnym ograniu Far Cry 2, który kilkukrotnie próbowałem ukończyć, ale niestety nie dałem rady.

Odnośnik do komentarza

Misje kampani to misje Hurka (to w sumie nawet nie jest misja), Yogiego, Longinusa, Zlotego Szlaku, Sabala i Amity.

 

Dopiero po wykonaniu kilku dla Yogiego i Longinusa beda one misjami pobocznymi.

Hmm, to dziwne, bo przy niektórych misjach miałem napisane "rozpocznij misję kampanii", a przy tych nie mam.

 

Ok, zrobiłem misję dla Yogiego i mam już dostępną misję kampanii. :)

Edytowane przez Oski918
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...