Skocz do zawartości

FarCry 4


SG1-ZIELU

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dokonałem "zamiany" unity na fc4 i grę w najlepszym wypadku otrzymam od listonosza w piątek. Mam nadzieje ze będę zadowolony z gierki;) w fc3 siwietnie się bawiłem grając na x360, ale po odpaleniu "czwórki" na tej konsoli mina mi zrzędła. Pogralem może godzinę i to był koniec przygody z tym tytułem. Wszędobylska mgła i zasięg widoku na kilka metrów Zobacz ofertę: Assassin's creed Unity PS4

strasznie mnie odrzucił. Ogólnie odniosłem wrażenie jakby optymalizację robili jacyś amatorzy(fc3 zapadł mi w pamięci jako naprawdę dobrze wyglądający fps, ale może kiedyś miałem mniejsze wymagania;p)ale mimo wszystko miałem dylemat czy opłaca się przeznaczyć zainwestowaną kasę w assassina na grę, która mogę przejść na starej konsoli. Pozostaje mi tylko czekać i dać grze druga szanse na nowszym sprzęcie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Jak ładnie się złożyło trofeum #7000 -> platyna w FC4.

2WIfHRV.png

Większy, lepszy, ładniejszy poprzednik.

Tekst niczym żywcem wyciągnięty z pamiętnika Saszy Grej, ale taki właśnie jest FC4 w stosunku do poprzednika. Wiadomo jak to z pierwszą częścią było. Kontynuacja była prześliczna, ale co najwyżej dobra grą z masą niepotrzebnych, uprzykrzających rozgrywkę rozwiązań. FC Trzy natomiast graficznie już nie powalał (nawet na PC), ale za to nie bez powodu uznawany jest za jedną z lepszych pozycji poprzedniej generacji. FC4 łączy najlepsze cechy poprzedniczek w spójną, dającą ogrom dobrze spożytkowanego czasu przed TV, całość, choć jest maksymalnie odtwórczy (nawet główny bohater po raz kolejny jest jednostką bez wyrazu, a zapadający w pamięć charyzmatyczny przeciwnik protagonisty, po raz kolejny występuje w grze rzadko).

Gra jest piękna. Nic tylko wznieść się kilkadziesiąt metrów nad grunt i podziwiać widoki, a jest co. Świat pomimo, że ogromy, jest szczegółowy, a gracza zachwyca wszytko - od flory i fauny, poprzez wybuchy, na zero-jedynkowej rdzy na pojazdach kończąc. Audio niespecjalnie odbiega od grafiki, choć jest specyficzne. Sama rozgrywka, to frajda w najczystszej postaci. Można (podobnie jak w FC Trzy) złapać się na tym, ze nie wykonujemy wątku głównego, tylko bawimy się nawet nie w nieźle skonstruowane misje poboczne, a w zwykłą eksplorację Kyratu, zdobywając dane surowce. Nawet zmora bieżącej generacji - znajdźki - nie są wrzucone na siłę, dając graczowi coś więcej niż cyfrowy dzban, dodatkowo można sobie kilkadziesiąt z nich darować najzupełniej w świecie.

Tryb wieloosobowy, choć nie stanowiący o sile tej pozycji, jest niczego sobie i potrafi przyciągnąć do konsoli na jeden-dwa wieczory.

Jednym słowem - grać, bowiem to obok wyśmienitego Metro Last Light, najlepszy przedstawiciel gier FPS ubiegłego roku.

9/10 - grafika;
8/10 - audio;
9/10 - grywalność;

9/10 - ocena końcowa.
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gra dziś doszła i 3 godzinki już zaliczone. Różnica w grafice miedzy wersja x360 a ps4 jest olbrzymia. Jeżeli o sam gameplay to rzeczywiście mamy tu doczynienia z fc 3,5. I czy powie mi ktoś czego konkretnie trzeba szukać w miejscach zaznaczonych na mapie pomarańczowa ponezka, po zdobyciu wieży? Raz znalazłem w jaskini maskę za kratami, która udało mi się zniszczyć przez rzut granatem, który nawet nie ruszył drzwi a podejrzewam ze był bardziej wyrafinowany sposób? A w innym miejscu jedynie plakat propagandowy do zerwania. Ponezka chyba nie zniknęła w drugim przypadku wiec jak podchodzić do tych "misji"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Chyba tak ale odwiedzę kilka i pózniej nie będę wiedział, w których już byłem a w których nie, a w tych miejscach z tego co zauważyłem można znaleźć maski...

na mapie pomarańczowa "łezka" pokazuje miejsce w którym byłeś, pomarańczowy "znak zapytania" w którym jeszcze nie byłeś.

 

A jeśli natłok informacji na mapie cię "przeraża" lub któreś znaczniki są dla ciebie nieistotne - zawsze możesz poprzez filtr określić, co ma ci wyświetlać a czego nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tyle, że ten filtr się chyba resetuje po wyłączeniu mapy. U mnie przynajmniej tak było. Ustawiam filtry, wyłączam mapę - później znów włączam i filtrować muszę od nowa.

 

Poza tym kolejnym bugiem jest wyłączanie touchpada w opcjach. Wyłączam - bo zawsze nim trącam i mi zmienia bronie przypadkowo. Niestety, po kolejnym wczytaniu gry, mimo wyłączonego touchpada w opcjach - ten nadal działa.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ten filtr się chyba resetuje po wyłączeniu mapy. U mnie przynajmniej tak było. Ustawiam filtry, wyłączam mapę - później znów włączam i filtrować muszę od nowa.

nie wiem, nie używałem filtra bo dla mnie ta mapa jest czytelna, zwłaszcza, że ilość popierdółek zależna jest od skali mapy. Napisałem tylko, że jest taka możliwość...

Odnośnik do komentarza

Watpię ze "łezki" pokazują gdzie już byłem bo wchodząc na wieże i odkrywając mapę pokazują się zazwyczaj 3 łezki i napewno nie byłem w tych miejscach...

 

no tak, znalazłeś wyjątek - zapomniałem, że po wejściu na wieżę, faktycznie każdorazowo "odkrywa" nam trzy miejsca w których nie musiałeś być. Masz rację.

Reszta jest tak, jak piszę.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

to zapytam jeszcze raz;p Po coś konkretnego się odwiedza te miejsca czy to loteria, że cos tam znajde ciekawego czy nie? Narazie odwiedziłem 2 takie miejsca i w jednym znalazłem maske a w drugim w zasadzie nic. Leżały trupy i wisiał plakat do zniszczenia ale to chyba nie o niego chodziło:> Sorry ze tak pytam o pierdoły, ale nie mam za duzo czasu na granie i chce mniej wiecej wiedzaieć na co zwracać początkowo uwage, żeby nie błądzić bez celu. Na to przyjdzie czas kiedy indziej

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to, że nie masz pojęcia, jak i po co grać. Odwiedzanie miejsc w grach typu sandbox czy RPG, tzw. eksploracja mapy, ma na celu przede wszystkim zdobywanie punktów doświadczenia by rozbudować swoją postać, tudzież zdobyciu kasy na lepszy sprzęt. Oczywiście ma także na celu pokazanie piękna przedstawionego świata, jego konstrukcję.

I teoretycznie nie musisz ich odwiedzać, możesz trzymać się głównego wątku ale przez to zabawa będzie lekko uboższa. Możesz zbierać artefakty i poznać historię ojca czy porucznika oraz Kalinaga ale nie musisz, możesz skupić się tylko na Pagan Minie.

W tego typu grach nikt ci nie mówi co i kiedy masz robić - dla jednych plus, dla innych minus. I naprawdę można by się rozpisać czy rozwodzić ale to są podstawy.

Graj jak lubisz, sam dojdziesz co chcesz robić, nikt za rękę cię tu nie ciągnie. Jak ci się spodoba, wsiąkniesz, jeśli nie - odsprzedasz.

 

Mapa dokładnie pokazuje co znajdziesz w konkretnym miejscu, nic więcej tam się nie zdarzy oprócz losowych wydarzeń karmicznych, potyczek z wojskiem czy dziczyzną, na które natrafiasz co chwila i wszędzie.

Edytowane przez milekp
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

szczerze to teraz własnie prawie nie ruszam wątku głównego. Teraz w dużej mierze spędziłem czas na polowaniu na zwierzęta, żeby nabyc lepszy ekwipunek no i musze przyznac, że bieganie po lesie z łukiem sprawia mega frajde ;d Ogolnie rzecz biorą bardzo lubie sandboxy, choc zawsze, ale to zawsze na początku gry czuję się przytłoczony ogromem świata i jak najprędzej chcę poznać jego mechanikę, żeby w pęlni cieszyć się tym co oferuje. Grając w fc3 wydaje mi się ze po zdobyciu wieży pokazywało jakies ważne miejsca i idąc do nich odrazu było wiadomo, że jest tam konkretna robota, ale grałem w to dawno temu może się myle. Ogólnie fc4 sprawia mi taką samą radoche jak poprzedniczka, czyli bardzo dużą, choć nie jestem pewny czy gdyby fc3 wyszło na obecną generacje a fc4 na poprzednią to, czy trójeczka nie robiłaby lepszego wrażenia ze swoją dzunglą itp.

Odnośnik do komentarza

W niektórych się da na mapie sprawdzić.

Wystarczy najechać kursorem na wyścig i wyświetla medale,jak masz "ptaszka" na medalach to zaliczone. Jeśli dobrze zapamiętałem.

I borze święty kup wszystkie mapki w sklepie. Zamiast łez na mapie będziesz mieć wpierony pytajników,diamencików,plakatów,masek i bóg wie czego.

Chyba że chcesz sam wszystkiego szukać.A te łezki na mapie to tylko lokacje,jak kupisz mapki to są pytajniki.A jak zdobędziesz wieże to odkrywa niektóre z nich,te ważniejsze,w niektórych są na przykład jakieś polowania albo jakieś inne pierdoły albo nic. :teehee:

Odnośnik do komentarza

No nie mogę tej gry skończyć. Zostały mi 4 misje fabularne. Chyba je tylko zrobię a pobocznych nie ruszam dalej. Przez pierwsze 12 h ta gra bawiła potem na miesiąc dałem spokój i teraz znowu do gry wróciłem. Coś nie zatrybiło bo fc3 to jedna z moich ulubionych gier poprzedniej generacji. Może za dużo tego pobocznego ścierwa i to mi troszkę grę rozcieńczyło? Tak czy siak pewnie jestem w mniejszości ale grą roku czy fps roku bym tego nie nazwał.

 

O wiele lepiej bawiłem się na konsoli przy dragon age, shadow of mordor, obcy izolacja, thief czy w kategorii fps przy wolfenstein.

 

Nosz kurde coś mi gry ubisoftu z 2014 roku nie podchodzą poza valiant hearts rzadnej nie skończyłem. Child of light znudziło mnie i czeka na dokończenie, watch dogs olałem i sprzedałem po miesiącu pograjac w to coś może 5 h łącznie (zeratul do tej pory respect za calaka w tym crapie), ac unity nawet nie kupiłem (pierwsze ac nie kupione na premierę) no a far cry 4 wymęcze po 3 miesiącach posiadania gry:(.

 

 

Kupiłem za grosze ac unity na allegro powinno dojść po weekendzie. Nie ukrywam że kupiłem z powodu mojej miłości do Paryża więc liczę że skończę nie w bólach. Na cud jednak nie liczę. Ubisoft to dla mnie firma rozczarowań 2014.

Odnośnik do komentarza

Ja bawię się doskonale. Robię dosłownie wszystko, mam prawie 90% gry, gdzie platyna wpadła przy jakichś 60. Mam praktycznie wszystkie misje poboczne oprócz paru wyścigów i dwóch misji Kalinaga. Czas gry powyżej 50 godzin i zero nudy. Mogę jeździć z wielką przyjemnością bez celu i wyłapywać grupki żołnierzy czy brać udział w wydarzeniach karmicznych. Oczywiście licznik punktów już dawno zapełniony a z kasą nie ma co robić, nawet mimo wykupienia wszystkiego co możliwe i ulepszeniu oraz pomalowaniu każdej broni, nawet tej przeze mnie nie używanej. 

Tak samo bawiłem się trójką i poprzedniczkami. Chyba jestem fanem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...