Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynać od H4 to najgorszy możliwy pomysł. Nie wiedziałem co się dzieje od tej części po skończeniu trójki, aż do momentu sięgnięcia po książkę Halo Mitologia, która elegancko wszystko tłumaczy wraz z okresem przed gierkami jak i tym, co się działo między H3 a 4 aż do 5. Około 200 stron pięknych artów z tekstem, którego nie ma aż tak dużo.

Odnośnik do komentarza

Uff dwojka póki co jest zdecydowanie lepsza niż 1. W końcu nie ma tych dennych „copy/paste” leveli, a każdy poziom jest zróżnicowany i dostarcza innych wrażeń. Muzycznie to absolutny top w grach. Nie ukrywam, ze z politowaniem śledzę fabule. Taki marvel w świecie gier, natomiast rekompensuje to klimat i jakosc wykonania filmików.

Edytowane przez izon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i jestem w połowie 4. Na początku byłem zachwycony i myślałem, ze to będzie najlepsze Halo ale jest co raz gorzej. Fabuła beznadziejnie nudna. Myślałem po początku, ze pójdzie to mocno w kierunku genezy Master Chiefa i w ogóle Spartan, a dosyć mrocznie zapowidajaca się opowieść zamienia się w Marvela i kolejna walkę ludzkości z jakimis dziwnymi rasami. Chyba daruje sobie 5 i wskakuje do

swiata Infinity. 4 nie ma nic z klimatu oryginalnej trylogii i to tez mi średnio pasi:(

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Raptor napisał:

H5 jak dla mnie mialo tendencje idaca w dol... Jesli H4 ci nie pasuje to H5 tez raczej nie podejdzie. Tam jest tez bardzo, bardzo duzo akcji, wiec moze nie bedziesz sie nudzil, ale to odstaje od klasycznego Halo.

Tzn. nie jest tragicznie, 4 na pewno przejdę do końca natomiast nie mam ochoty na więcej tego samego. Z tego co słyszałem 5 ma słabą fabułę, więc obejrzę jakiś skrót, żeby wiedzieć ocb przed Infinity :)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Czoperrr napisał:

Skończyłem 2 i zaczynam trójkę ale czuję już trochę zmęczenie, no i Halo 3 wygląda gorzej niż odświeżona dwójka.

Widzę idziesz moimi śladami. Na pocieszenie - trójka jest króciutka przeszedłem chyba przy 3 posiedzeniach:) Akurat tą część mimo wszystko przejść warto przed kolejnymi, domyka trylogię.

Tak jak mówisz po 2 jest odczuwalny downgrade. Dodatkowo, nie będę spoilerował ale końcówka gry, będąca powtórką z rozrywki z jedynki jest dosyć męcząca.

 

Generalnie serie oceniam dosyć wysoko ale te gry zestarzały się dużo gorzej niż inne klasyki złotej ery FPSów.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

No Halo 3 wygląda gorzej bo remake 2 jest nowszy. Jednak dwójeczka moim zdaniem ma najgorszą kampanię jeśli chodzi o odsłony od Bungie. Najbardziej lubię chyba tą z 3, chociaż Reach miało potencjał. Tylko tutaj moc 360 stała pewnie na przeszkodzie żeby pokazać te wielkie bitwy, wyszło raczej kameralnie. 

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj skończyłem 3-kę, faktycznie przeskok graficzny pomiędzy 1 i 2, a 3 jest spory, ale do grafiki bardzo szybko można się przyzwyczaić, a do tego bardzo dużo daje level design. Mapy są dużo bardziej różnorodne i praktycznie nie ma zjebanego backtrackingu z pierwszych części. Cała trylogia na plus, cieszę się że historie poznałem samemu, a nie oglądając skrót na yt. Teraz zastanawiam się czy przejść do 4, czy jeszcze zahaczyć o ODST, jest to jakoś powiązane z głównym wątkiem, czy to totalnie inna historia?

Edytowane przez ofsajd
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przeszedłem ostatnio pierwszą część Halo, ogólnie kupiłem całą kolekcję Master Chiefa. Ciekawa była opcja z przełączania grafiki z wersji XONE na klasycznego Xboxa. Widać było, że grze dodano do gry sporo grafik utrzymanych w krzykliwych różowo-fioletowych barwach, co moim zdaniem niekoniecznie wyszło grze na dobre moim zdaniem. Sterowanie pojazdami, w szczególności Warthogiem jest uciążliwe, a co gorsze często jest on potrzebny w kluczowych momentach, gdy działamy pod presja czasu. Tak samo obraz przedstawionych obcych, szczególnie tzw. "krasnale" o których tutaj wspominacie też mi nie za bardzo pasował. Myślałem, że to będzie trochę poważniejsza gra. Ale ogólnie nie jest to zła pozycja dałbym jej tak 6/10. W tamtym okresie wychodziły lepsze gry - RtCW, Max Payne (wiem, że to nie strzelanka FPS), Jedi Outcast, Red Faction, a nawet w poprzednich latach znalazłoby się coś ciekawszego. Z tego co czytałem to seria ma formę rosnącą, więc niedługo zasiadam do drugiej części.

Edytowane przez KJL
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam problem. Ukończyłem wszystkie misje kampani Halo 1, ale nie dostałem osiągnięcia za przejście wszystkich misji na poziomie normalnym i łatwym. Problemem może być to, że pierwszą misję skończyłem na poziomie heroicznym, a pozostałe na normalnym. Rozegrałem pierwszą misję ponownie na Normalu ale nic to nie dało go gra zapisuję i tak wyższy poziom. Ktoś spotkał się z takim bugiem? Za skończenie Halo 2, 3, Reach wyskoczyły.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, ASX said:

Trochę dziwne. To że skończyłeś jedną misję na heroicu nie powinno być problemem w zdobyciu osiągnięcia za skończenie gry na normalnym i łatwym, więc nie musiałeś jej przechodzić drugi raz.

 

Może wskoczy z opóźnieniem? Nie wiem.

Jedynkę skończyłem parę miesięcy temu, no trudno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...