Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie się ta jedynka postarzała. Gunplay jest dobry ale level design troche nie siedzi. Wczoraj połaziłem po duzej ilości takich samych, pustych i nudnych korytarzy w misji Truth and Reconciliation i mam dosyć. Chciałbym poznać całą sagę ale będę musiał to strasznie dawkować. Mam nadzieje, że od trójki te kampanie są lepsze. Po dwójce niczego się nie spodziewam bo pamiętam, że mam ograną jedną misję na PC i olałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, pawelgr5 napisał:

Strasznie się ta jedynka postarzała. Gunplay jest dobry ale level design troche nie siedzi. Wczoraj połaziłem po duzej ilości takich samych, pustych i nudnych korytarzy w misji Truth and Reconciliation i mam dosyć. Chciałbym poznać całą sagę ale będę musiał to strasznie dawkować. Mam nadzieje, że od trójki te kampanie są lepsze. Po dwójce niczego się nie spodziewam bo pamiętam, że mam ograną jedną misję na PC i olałem.

Ale dwójka jest ładnie zremasterowana. Wygląda jak gierka z poprzedniej generacji czyli w zasadzie podobnie do gier z obecnej. xd

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, pawelgr5 napisał:

Strasznie się ta jedynka postarzała. Gunplay jest dobry ale level design troche nie siedzi. Wczoraj połaziłem po duzej ilości takich samych, pustych i nudnych korytarzy w misji Truth and Reconciliation i mam dosyć. Chciałbym poznać całą sagę ale będę musiał to strasznie dawkować. Mam nadzieje, że od trójki te kampanie są lepsze. Po dwójce niczego się nie spodziewam bo pamiętam, że mam ograną jedną misję na PC i olałem.

Halo 3, ODST i Reach jest nadal ok. Tylko ta seria ma specyficzny gameplay, pograj w 3 i jeśli Ci przypasuje to wtedy można się zabrać za ODST i Reach (resztę możesz sobie darować bo jest tylko gorzej). Ta seria dużo zyskuje w coop-ie bo jak grasz samemu to praktycznie zawsze trzeba siedzieć za kierownicą bo AI pomagierów nie umie kierować pojazdami. Jeśli 3 i Reach też nie podpasuje to możesz dać sobie spokój z całą serią bo to wyżyny jeśli chodzi o kampanie (5ki nie ograłem ale słyszałem dużo złego a 4ka była słaba).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie OG dwójka zdecydowanie najgorzej się zestarzała pod względem grafiki. Jedynka faktycznie dosyć monotonna ale ta gra ma równe dwie dekady na karku. Myślę, że Silent Cartographer i ostatni poziom do dzisiaj się bronią.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jadę na Seriesie jedynkę, a na kompie Reacha i tak jak ktoś pisał powyżej, te gry trzeba dawkować. Jedynka ma swój klimat ale te powtarzalne lokacje potrafią mocno znużyć. Reach mi się podoba dużo bardziej aczkolwiek nie jest to obiecany mesjasz, po prostu kawał dobrego fpsa ale bez jakiś fajerwerków. Chętnie bym poznał całą serię przed premierą Infinity ale czarno to widzę, jak Gearsy 1-3 wchłonąłem ostatnio praktycznie przechodząc jedną część po drugiej, tak tutaj nic mnie nie pcha jakoś do przodu..

Odnośnik do komentarza

Ale za to 4 ale miód, po przejściu H1,2,3,ODST i Reach taka odskocznia i zmiany tylko na plus, co tu się dzieje panowie to nie mam pytań i na Series X to wyglada jak gra tej generacji! Latanie statkami to czysty fun. Bardzo mi się podoba, został już tylko Guardians i czekanie na Infinite (chyba kupię w pudełku takie to dobre :D )

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

Tak czułem że Whiskerowi jako fanowi gier Sony, spodoba się czwórka, która jest o wiele bardziej cinamtic niż poprzednie części

No jest ale poprzednie również dobre z nastawieniem na mega miodną grywalność ale co złego w podaniu z fajnie poprowadzona fabułą? Przecież Halo 4 zawiera praktycznie wszystkie elementy serii a nawet ta nowa rasa i bronie wpasowała się idealnie

 

ps. Zaraz kończę 4 jak sprawuje się Guardians? Mogę spodziewać się podobnego poziomu?

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Whisker napisał:

No jest ale poprzednie również dobre z nastawieniem na mega miodną grywalność ale co złego w podaniu z fajnie poprowadzona fabułą? Przecież Halo 4 zawiera praktycznie wszystkie elementy serii a nawet ta nowa rasa i bronie wpasowała się idealnie

 

ps. Zaraz kończę 4 jak sprawuje się Guardians? Mogę spodziewać się podobnego poziomu?

Piątka ci podejdzie w takim razie, jest tylko jeden powtarzający się fragment rizgrywki, który jest mocno wkurwiający.

Poza tym wbijaj do multi tetryku. 

Odnośnik do komentarza

Gameplay nadal dobry. Fabuła zaczęła mnie interesowac jakos od prawie połowy gry gdzie rozgrywka się rozpedza i juz trzeba grac w miare skillowo co daje mase frajdy. Krasnale i ich koledzy mają całkiem dobre to AI jak na taką starą gierkę. Wkurza ten naprawde gówniany level design. Poziom "Library" to najsłabsze co widziałem w FPS w swoim zyciu (serio nie przesadzam) - tak leniwego kopiuj wklej calkiem sporych korytarzy nie widzialem chyba nigdzie. W tamtym roku ogrywałem orginalnego Dooma z 1993 i zaden poziom pomimo ograniczen graficznych nie był tak nudny i rozciągnięty na siłę.

 

Gierka skonczona w okolo 9,5h. Na pewno będę gral dalej i mam nadzieje, że najsłabsza kampania już za mną. Fajnie ze w MCC można odinstalowac to co nas nie interesuje albo ukonczone kampanie. Oszczedziłem na tym juz 30GB na dysku. Do premiery Infinite nie skoncze wszystkiego bo bym zwymiotował ale z czasem powolutku ogram pewnie wszstkie. Gunplay to nadal top a to jest najważniejsze.

 

Sterowanie warthogiem to grube nieporozumienie. Ghost i Banshee za to sztywniutko się prowadzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja już wczoraj skończyłem Halo 5 tym samym kończąc wszystkie części, co za cudowna seria ale prawdziwe wciąganie w ten świat zaczyna się od drugiej części bo w pierwszej tylko gameplay dawał rade a i tez nie we wszystkich momentach.

 

Serie można podzielić na dwie części

- 1,2,3,ODST,reach

- 4,5

 

Ktora bardziej mi przypasowała? Z racji że ogrywałem je dopiero teraz to zdecydowanie 4 i 5 ale mam świadomość że grają premierowo bardziej jako HALO odbierałabym starsze części. W nowych jest sporo nowości co niekoniecznie niektórym się spodoba ale co mnie najbardziej urzekło to OST (4- arrival kosmos), najlepszy atut zaraz po świetnym gameplay’u, No takiej satysfakcji na polu bitwy nawet DOOM mi nie dał.

 

Ogólnie jestem mega zadowolony i czekam! Na INFINITE!

Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

 Do premiery Infinite nie skoncze wszystkiego bo bym zwymiotował ale z czasem powolutku ogram pewnie wszstkie. 

Też tak myślałem ale kolejne części są tylko lepsze i będziesz chciał tylko grać dalej. Jedynka to trochę taki wstęp w niektórych miejscach wydłużany na sile jak wspomniałeś sławna już biblioteka

Edytowane przez Whisker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.07.2021 o 21:40, Magik napisał:

Po przejściu Reach zabrałem się za Halo 3 no i mam problem.

Za cholere nie chce się wczytac level "Burza". Na loading screenie wywala do menu :pinch:

Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz, moze akurat będzie git. Pamiętaj, że możesz instalowac tylko wybrane elementy kolekcji.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj ukończyłem Halo Reach i robię drugie podejście do Halo CE. Reach mi się strasznie spodobał, przez co nabrałem chętki na resztę serii. Chciałbym skończyć wszystkie przed premierą Infinite ale jest to trochę karkołomne zadanie biorąc pod uwagę ilość odsłon i inne ciekawe gierki, które chciałbym też teraz ograć.

Odnośnik do komentarza

Wszak zostały mi jeszcze 3 misję ale po tym co zobaczyłem bankowo zdania nie zmienię. Dla mnie Reach jest najlepsza odslona Halo. Mega mi się podoba. No klimacik, zróżnicowane misję. Jaka tu jest muza to nie mam pytań. Może to też trochę przez to że ja wcale jakoś nie pałam miłością do Johna i Cortany. 

Najciężej grało mi się w jedynkę. 4 pamiętam z x360 i może przejdę przed Infinity. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...