Skocz do zawartości

Rise of the Tomb Raider


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No można sprawdzić ten drugi dodatek Blood Ties.

Chodzi się po posiadłości Croftow, rozwiązuje proste zagadki, czyta masę notatek o rodzinie.

Jakieś 1.5 godziny zabawy i gorsze od Baby Jagi. Oczywiście tylko jak jest możliwość sprawdzenia tego za darmo, bo nie płacił bym za ten dodatek.

Odnośnik do komentarza

Mówi się, że Shadow zmienia proporcje i większy nacisk stawia na eksplorację niż walkę, ale w moim odczuciu przesadza w każdą ze stron. Dla mnie zdecydowanie najgorsza z trylogii, nie dokończyłem nawet, bo w kibel spuszcza wszystko co Rise robił dobrze (system walki, elementy metroidvanii, przyjemne zbieractwo).

 

Sprawdzić jednak warto o tyle, że tę część nie robiło Crystal Dynamics a Eidos, więc będziesz mógł zobaczyć jak dwaj różni developerzy interpretują tę samą bazę trylogii, czyli TR2013.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 w kibel spuszcza wszystko co Rise robił dobrze (system walki, elementy metroidvanii, przyjemne zbieractwo)


:dynia:
K#rwa, Paolo, błagam... Ja wiem, że lubisz trolling, ale to już chyba bardziej uwierzę w Twoją personę z CW, niż że to na poważnie pisałeś.
Elementy metroidvanii są w każdej odsłonie nowej trylogii, zbieractwo również, a walka w każdej części ssie pałę.
 

9 godzin temu, Shen napisał:

Najlepsza część trylogii


Czy najlepsza to nie wiem, bo TR2013 wywarł na mnie ogromne wrażenie, a te pierwsze robi się tylko raz, ale tak szczerze powiedziawszy to po słabszym (nie słabym, ale wyraźnie gorszym) Rise, Shadow był dla mnie powrotem na właściwe tory i jeśli jest numerem jeden to wspólnie z pierwszą częścią nowej trylogii.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Wredny napisał:

Elementy metroidvanii są w każdej odsłonie nowej trylogii, zbieractwo również, a walka w każdej części ssie pałę.

 

Nie zgodzę z tym ostatnim, kompletnie. Walka, zwłaszcza łukiem to jest przyjemność sama w sobie. Elemententy metroidvanii w Rise'a też pamiętam o tyle lepiej, że były to mimo wszystko przydatne skille/upgrade'y a w Shadow po dwóch dostałem jakieś nieistotne gówno bez którego gra szła by identycznym torem.

 

Niedługo zrobię re-run trylogii (a konkretnie re-run TR2k13 i RoTR oraz skończę SoTR) to może mi się zmieni, jednak pierwsze dwie ograne prawie dekadę temu. :lapka:  

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.04.2024 o 17:46, Square napisał:

Po skończeniu gry i dodatku Baba Jaga coś tam jeszcze wartego sprawdzenia jest czy lepiej od razu odpalić Shadow?

Już nie pamiętam ale chyba jest tam też tryb suvival i tryb z kartami-modyfikatorami. Ciekawa odskocznia ale nic urywającego pośladki.

A Shadow? Chyba najlepsza scena podsumowująca trylogię.

Spoiler

 

Zmiana mordy Parkera w SM to pryszcz przy tym co spotkało Jonah :pawel: 

Odnośnik do komentarza

Uncharted to zdecydowanie wyższa liga - pierwsze trzy części może jeszcze tak nie odstawały, a jak U3 mnie zawiodło to Lara 2013 cudownie ukoiła skołatane nerwy, ale U4 i The Lost Legacy to półka nieosiągalna dla nowej trylogii TR.
Przede wszystkim w grach action adventure musi być fajna historia, postacie, dialogi - wiadomo, że ND w tych tematach są niedoścignionym wzorcem, a te Tomb Raidery to straszna nijakość w tym aspekcie. Podobnie sprawa ma się z walką (choć wiadomo - pierwsze trzy części to "kapiszony", ale znów - ostatnie dwie to liga wyżej niż TR).
Gameplayowo to już sprawa preferencji - ja lubię obydwa modele - zarówno liniowy, efekciarski z Uncharted, jak i metroidvaniowy z ostatnich TRów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...