Skocz do zawartości

Rise of the Tomb Raider


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Figaro napisał:

Ku.rwa ta ilość znajdziek, wyzwań, minimisji, minigrobowców itd trochę zaczyna męczyć xd W jedynce chyba tak z tym nie przesadzali.

 

Zrobilem wszystkie grobowce i krypty (czyli twoje minigriobowce) + fabuła reszty nie tknąłem. W taki układzie bawiłem się dobrze, szczególnie że nie nie jest wymagane do główne wątku.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Czołem!

 

Gram w gierę i mam problem- jestem na planszy Zaginione Miasto. Muszę wycelować trebuszem w bramę. Jednak w żaden sposób nie mogę ustawić kierunku wystrzału- podczas kręcenia analogiem, trebusz okręca mi się w bardzo niewielkim stopniu. Próbowałem strzelać do wszystkiego, co jest w moim zasięgu. Sprawdzałem na Youtube, tam ludzie bez problemu celują w bramę.

 

Czy ktoś z Was może mi coś podpowiedzieć? Czytałem, że ten trebusz jest zaglitchowany i pojawiają się strzały "z nikąd", ale ja nie mogę zniszczyć bramy.

 

 

Na przykład w tym linku:

 

w czasie 16:02, Lara wycelowuje trebuszem w wieżę.

 

Ja nie mam tej możliwości, tak, jakby coś "haczyło". Jednak sprawdzałem wszystko i nic nie trzyma.

 

Proszę o pomoc.

 

 

Edytowane przez lysy0800
Odnośnik do komentarza

Tak, wykosiłem wszystkich, ale nie mogę wycelować trebusza w stos lub w bramę. Nie mogę go tak obrócić, jak na filmiku.

Tak, jakby coś haczyło.

 

"Muszę wyważyć bramę."

"Mogę użyć tego (kołowrotek) aby wymierzyć trebuszem." Teksty Larry.

 

Wczytywałem już wcześniejszego save'a, ale nic to nie dało.

Kręcę w lewo i dalej nie idzie.

 

Może trzeba najpierw podpalić stosy?

Ale jak? Mogę sterować zasięgiem strzały, ale kierunek mam mocno ograniczony.

 

Fotka:

 

https://freeimage.host/i/dUNdQe

 

 

Edit:

Kręciły się w okolicy dwa ziomki w heavy armor, ale rozwalenie ich absolutnie niczego nie zmieniło w kwestii celowania z trebusza.

Odnośnik do komentarza

Udało się.

 

Rozwiązanie: należy pójść do "niby" opcjonalnego grobowca (w okolicach trebusza), gdzie można zdobyć ogień olimpijski (niebieski).

Następnie do trebusza, gdzie już bez problemu wycelowałem i rozwaliłem bramę.

 

Tak, jakby ten ogień/niebieskie strzały był wymagany, ale nie ma nigdzie o tym informacji.

 

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Gra leżała u mnie w backlogu od lat, ostatnio mnie naszło żeby w końcu obadać (wersja z PS+).

 

Ależ ta gra jest niedopracowana. To co najbardziej bije po oczach, to animacje. Aż musiałem sprawdzić, w którym roku to wyszło. Animacje Lary to jakaś masakra. Rwane, niedokładne, albo nie ma ich wcale. Co chwilę coś się glitchuje. Pływanie to dramat. Uncharted 2 wyszło kilka lat wcześniej, a jest między nimi kolosalna przepaść. No i ta walka. Szkoda gadać. I dlaczego do ciasnej Anielki od początku gry mam odblokowaną kupę broni, strojów i innego dziadostwa? :/ Gram na hardzie, a zaałdowany jestem towarem po korek.

No nie wiem, co tak słabo. Niby lokacja i temat ciekawy, widoczki ładne. Patch na 60fps to miły dodatek, ale ludzie... Mam wrażenie, że gram we wczesną betę, albo jakiś niskobudżetowy klon Uncharted. Gra się przyjemnie, ale nie sposób się wczuć gdy co chwilę z imersji wybiją te z drewna ciosane animacje i walka rodem z 2001 roku.

Grobowce poboczne są spoko, ale to tylko korytarzyki. Oczywiście zmysł batmana/wiedźmina z podświetlaniem wszystkiego zabija jakąkolwiek radość eksploracji czy rozwiązywania "zagadek".

Shadow wygląda tak samo?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.02.2024 o 08:25, smoo napisał:

I dlaczego do ciasnej Anielki od początku gry mam odblokowaną kupę broni, strojów i innego dziadostwa?

Zacząłem wczoraj i też mnie to wkurzyło. Na start dostępne 16 strojów z różnymi bonusami, i kilka pistoletów. Jak kliknąłem jakieś zestawy kart w opcjach to jeszcze trzy nowe łuki mi się pojawiły jako dostępne, a zestawów kart chyba jeszcze tam mam 15. To chyba dzięki tej wersji na 20 lecie. Dodatki też dostępne od razu co trochę wybija, ale ten z Babą Jagą bardzo fajny.

Gameplayowo usprawnili w porównaniu do TR2013, już nie ma takiego drewna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem i....dawno mnie końcówka jakiejś gry tak nie wymęczyła, a zarazem nie spowodowała, że grę oceniam chyba z 3 oczka niżej niż po początkowym zachwycie. Jezus jakie te killroomy były słabe. W ogóle mam wrażenie jakby ambicją twórców było stworzyć Uncharted na sterydach pod kątem akcji, strzelania i zupełnie nierealistycznych wstawek. W Uncharted skakałeś na 50 metrów to tutaj spierdalasz się ze szczytu góry bez szwanku. Drake uwijał się jak małpa po krawędziach, to tutaj dali combo czekan plus linka.  W dziele NG miałeś raz na godzinkę jakiś moment ucieczki nad zapadającą się ziemią czy QTE, to tutaj takie atrakcje są co  5-10 minut. Wszystko zrobione bez wyczucia i zdominowane przez bardzo ale to bardzo słaby gunplay. A pomyśleć, ze początek z tą postsowiecką bazą zapowiadał się tak klimatycznie. Na domiar złego główna protagonistka jest zupełnie nijaka. Tak dobrze zapowiadająca się eksploracja zabita została lootem. W tej grze praktycznie potykamy się o skarby, mapy, czy inne pierdoły co pozbawiło mnie jakiejkolwiek satysfakcji z odkrywania tego świata. Mapa obsiana została milionem znajdziek niczym najgorszy ubirak. Niektóre miejscówki były naprawdę piękne, szkoda tylko, że twórcy tak nieudolnie stonowali tempo akcji i de facto nie ma  tutaj momentu, żeby się tymi widoczkami faktycznie zachwycać. Graficzka jest ładna ale leciwe Uncharted 2 bije te grę na głowę pod kątem animacji. Tutaj miałem wrażenie jakby Lara była lekko...sparaliżowana. Podsumowując Tombik to typowy średniak z gamepassa na 6/10.

Edytowane przez izon
  • Plusik 4
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Oj z tym potykaniem się o skarby to też mnie wkurwiało, a już najbardziej rozwalały mnie te scrolle-audiobooki, gdzie wyglądało to komicznie, jakby każdy zwyrol nagle wpadł na pomysł nagrania swoich "złotych myśli" dla potomności - strasznie wybijało to z immersji, jak co chwilę człowiek stawał, żeby przesłuchać.
Wszelkiego rodzaju znajdźki to powinna być nagroda za eksplorację - gdzieś ukryte, a nie jako przeszkoda na trasie.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...