Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

fajna gra, fajny ma klimat, do kamery się idzie przyzwyczaic, sterowanie alternate o niebo lepsze od sterowania marmurowym pomnikiem,  ale powoli zaczyna mnie wkórviać te łażenie z gratami od skrzynki, do skrzynki. dodaliby ze 2 sloty w tym remasterze i by problemu nie było, a tak to trzeba zaperdalać tam i spowrotem, bo nie wiadomo czy te monety, młynki do kawy, nożyczki i inne pomidory deserowe, sie za chwile przydadzą, żeby jakiemuś plastikowemu lwowi wsadzić w dópę, żeby nam drzwiczki otworzyl na pięterko, czy nie, a na flintę nie ma miejsca. I cholerny ink ribbon powinien byc inwentaryzowany jak daggery, a nie zajmowac cholernego kolejnego slota.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE HD ukończone, jestem zadowolony ale tylko tyle.

 

na +

- prawdziwy horror + survival na wyższych poziomach trudności

- mocarny klimat

- dalej wciąga

- dalej ładnie wygląda

- poprawione sterowanie

 

na - (HD remaster)

- nierówne wykonanie, jedne lokacje bardzo ładne, inne rozmazane, podobnie z postaciami/przeciwnikami, główne ok reszta średnio<>słabo

- zero dodatków/nowości poza skórkami dla Jill/Chris  ;/

- muzyka w paru miejscach jest gorszej jakości(?)

- animacja/mimika twarzy bez zmian ;/

- dialogi/voice acting

- wstawki filmowe wyglądają tragicznie

 

na - (RE 1 po 12 latach, co mi dzisiaj nie pasuje, dla innych to mogą być zalety)

- archaizmy (za długie animacje otwieranych drzwi, brak możliwości wywalenie rzeczy w dowolnym miejscu, zapisywanie powinno być bez ink ribbon lub powinni dać więcej slotów dla postaci, co to za bzdura że klucz zajmuje nam tyle samo miejsca co granatnik xD.

- zagadki często nawet niezłe ale tak naprawdę są pozbawione w większości przypadków sensu (wsadź 4 kryształy w posąg który da klucz do kibla na piętrze gdzie znajdziemy klucz do kuchni na parterze)

 

RE HD to zrobiona tanim kosztem wersja gry z GC, szkoda że nie poprawili więcej rzeczy, nie dodali jakiś nowości.

RE kiedyś  9+/10, RE HD 8-/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

rewelacyjna gra. co prawda remake na gcn mnie ominął, jednak oryginał ograłem swego czasu na PSX, z którego do dziś pamiętam filmowe intro, które zrobiło na mnie wtedy duże wrażenie, wspomnienia odżyły na tyle, że w już w kolejce czeka zestaw gcn + RE0. osobiście nie widzę minusów.

 

mógłby ktoś poratować skanem recenzji oryginału z Secret Service lub innego polskiego czasopisma z tego okresu ?

Edytowane przez IslandClaws
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...