Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cała "Kolekcja" jest brzydka w ch... I nie mam tu na myśli wykonania gier, ale sama okładka paskudna i bez polotu. Jakby ktoś obrzygał pudełko. Najgorsze jest, że wersje azjatycka i amerykańska mają naprawdę fajne okładki. Wkurza mnie taka sytuacja, bo to już nie pierwszy raz (kto pamięta tego paszkwila na okładce God of War Collection vol.2?).

Wiem, wiem... Kogo obchodzą okładki, to gry się liczą... Ale ja mam kolekcjonerskie zboczenie i lubię ładne okładki :P

W każdym razie zamiast brać tego paszteta... zamówiłem biohazard 0 HD remaster za 40$ z play-asia.com - wersja PS3 oczywiście, ale to zupełnie nie przeszkadza, bo różnice są znikome, no i będzie się ładnie komponowało na półce obok REmake'u, którego też w ten sposób sprowadziłem.

A że przepłaciłem? Cena bycia zboczeńcem, kolekcjonującym gierki :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To właśnie był NORMAL  :kaz:

Pozostałe poziomy trudności to Easy oraz Very Easy, więc...

Ale nie martw się, też przykozaczyłem na początku i szybko obniżyłem poziom, tylko musisz wiedzieć, że u znajomych z PSN pod Twoim ID wyświetla się komunikat, że grasz w "biohazard HD remaster/Easy", czy jakoś tak :)

Wiem, bo otrzymałem kilka wiadomości, że jestem hipokrytą, który mówi, że zawsze gra minimum Normal, a tu takie coś. No cóż, kiedyś gry były trudniejsze:P

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Weź pistolet, klucz, roslinkę, talerz. Odłóz talerz, podnies shotguna, odłóż klucz, podnies hak, cofnij się dwa pietra w dół, zaczep hak, wróć po klucz, idź tam gdzie zaczepiłes hak, wespnij się na nim, otwórz drzwi kluczem, odłóż shotguna, podnies pochodnię, wróć na sam początek, podpal lampę, pochodnia jest już niepotrzebna, wróć po shotguna[...] ZIEEEEEEEEEEEW

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Weź pistolet, klucz, roslinkę, talerz. Odłóz talerz, podnies shotguna, odłóż klucz, podnies hak, cofnij się dwa pietra w dół, zaczep hak, wróć po klucz, idź tam gdzie zaczepiłes hak, wespnij się na nim, otwórz drzwi kluczem, odłóż shotguna, podnies pochodnię, wróć na sam początek, podpal lampę, pochodnia jest już niepotrzebna, wróć po shotguna[...] ZIEEEEEEEEEEEW

 

No niestety, nie ma podpowiedzi w lewym rogu ekranu "Strzelaj, ku.rwa!"

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czepiacie się. Był klimat opuszczonej rezydencji wypełnionej zombiakami i innymi potworami. Zagadki miały dodać temu miejscu jakąś nutkę tajemniczości. Wiadomo że z shotgunem nikt normalny by sie nie (pipi).ał z kluczami do drzwi. Nie wymagajcie już jakiejś logiki w RE. Patrząc na to co dzieje się fabularnie w ostatnich częsciach to te rożne klucze i inne talerzyki są naprawdę spoko :)

Odnośnik do komentarza

Weź pistolet, klucz, roslinkę, talerz. Odłóz talerz, podnies shotguna, odłóż klucz, podnies hak, cofnij się dwa pietra w dół, zaczep hak, wróć po klucz, idź tam gdzie zaczepiłes hak, wespnij się na nim, otwórz drzwi kluczem, odłóż shotguna, podnies pochodnię, wróć na sam początek, podpal lampę, pochodnia jest już niepotrzebna, wróć po shotguna[...] ZIEEEEEEEEEEEW

 

nielogiczne, głupie, problematyczne przez mało miejsca w ekwipunku...

 

a i tak 100 razy lepsze od ić, szczelaj, ić, szczelaj, wbij qte, ić, strzelaj, rozwiąż zajmującą łamigłówkę w rodzaju zakręcenia zaworu, powtórz to samo guwno

 

i jeszcze ta minimapa i gps. w korytarzu w kształcie L xd

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Gdy ostatnio przechodziłem remake i zero mało miejsca w ekwipunku trochę mnie irytowało (szczególnie grajac Chrisem w jedynce). Niepotrzebnie to wytraca gracza z rownowagi i wsiakania w świat gry. Kiedyś mi to nie przeszkadzalo, ale to kiedys. Oczywiscie nie mowie by miejsca bylo nieskonczonosc, ale powinny byc dodatkowe 2-4 okienka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gram sobie od wczoraj w Zero i w sumie na ten moment mech. Kiedyś już grałem na gc i doszedłem tylko do training facility, czyli tam gdzie jestem teraz. No i nie wiem, jakoś nie czuje klimatu. Główne postaci hói, to samo ten główny zły. Pociąg jako lokacja super, ale zagadki to poziom RE4. To samo nie podoba mi się, że mimo przyciemnienia obrazu na maxa jest ciągle bardzo jasno, nie moge się wczuć w gre. No, ale jedna akcja mi się podobała:

- wybieram hard z miejsca, ammo tyle co kot napłakał i dochodze do pierwszego bossa. Dwa strzały i koniec ammo :yao: no, ale patrze, że mam nóż to go napier.dalał i perfectem skropiona przeszedłem, taki kozak ze mnie :yao:

Ogólnie po 1,5h nie najlepiej rokuje. Po tym samym czasie z REmakiem miałem pełne gacie ze szczęścia, a tutaj no nie czuje tej gry na razie. Liczę, że potem bedzie lepiej bo to jednak tylko początek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Od premiery nie dotknąłem gierki, bo nie miałem zapału. Teraz sobie pykam i mam małego zonka, bo nie umiem sobie poradzić z psami. Gdy mnie powalają to juz pupcia zimna. Można sie z tego jakoś uwolnić, czy mam uciekać?

P.S

W ogólę nie pamiętam puzzli. Czy oni je tez pozmieniali ???

 

Dobra, mam! Analogiem lewym trzeba mashowac.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utknąłem i żadna solucja nie pomaga bo tam jak widzę trochę w innej kolejności robią, jakieś porady? Sprawa wygląda następująco,

podmieniłem shotguna, mam mape 2 pietra, mam gwizdek na psy, muszę teraz zdobyć "collar" niestety nie mogę dostać na tę werandę gdzie trzeba zwabić pieski bo nie mam "old key",  miałem dwie sztuki ale  zużyłem, pozostałe są w tej chwili w pokojach do których nie mam dostępu, da się to jakoś naprawić?

 

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Tez o tym myślałem, ale oni to przewidzieli i kluczy jest więcej.

 

Mansion F1:

  • bathroom,
  • east wing storeroom,
  • researchers bedroom,
  •  

Mansion F2:

  • bedroom,

 

Na jakim poziomie grasz?

http://www.evilresource.com/resident-evil-remake/maps/mansion?resource=old-key&gamemode=chris-normal

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Gram na tym "środkowym" przy wyborze czyli easy z tego co wiem. No właśnie z "bathroom" zebrałem i ze "storeroom" we wschodnim skrzydle też. Żeby wejść do reaserchers bedroom, muszę zdobyć klucz do pomieszczenia z którego się tam wchodzi, podobnie z "bedroom", a do obu trzeba armor key, czyli błędne koło... ech musze coś wykombinować.

 

EDIT: Na parterze nie zauważyłem zejścia do piwnicy, bo dochodziłem tylko do niedziałającej windy a nie widziałem schodów, mam nadzieje że znajdę w piwnicy"old key"

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...