Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

 

1 godzinę temu, Josh napisał:

CV pierwotnie miało być oficjalną częścią trzecią, natomiast Nemesis miał zostać spin-offem, ale że Capcom miało z Sony umowę na trzy numeryczne części na psx'a, to wyszło jak wyszło. 

I to widac, bo pomimo ze CV ukazal sie po trojce, to nie ma w tej czesci kilku nowosci w rozgrywce, jak chocby robienie unikow, obrot o 180 stopni, automatyczne wchodzenie po schodach bez potrzeby wciskania X czy uzywanie prochow do tworzenia amunicji i ogolnie steruje sie tu przyjemniej. Obie gry byly tworzone rownolegle.

Odnośnik do komentarza

CV było ok, ale to też od tej odsłony zaczęły się durnoty w tej serii (nie licząc archaizmów i kiczu horrorów B z oryginalnej RE1). Emo chłopaczek z dwoma złotymi lugerami, Wesker z matrixa, główna antagonistka jakaś ziejąca ogniem pszczoła, najbardziej irytujące ćmy w serii. W sumie pod względem designu bossów widać już podobieństwa do przyszłych odsłon (4,5 etc). Straszak z tego był żaden, nie tylko ze względu na grafikę ale i klimat.

 

Moim zdaniem jednak dobrze, że Nemesis został trójką. CV można po prostu traktować jako kontynuację losów Claire.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To już chyba bym wolał remake pierwszego Gun Survivora. Wiadomo, z perspektywą jak w RE2 remake, a nie jakiś śmieszny celowniczek, z poprawionymi dialogami i dłuższym czasem gry. Taka gierka miałaby potencjał, klimat w oryginale był za(pipi)iście gęsty, mimo że przygoda nie rozgrywała się w Raccoon City, to czuć było podobną woń rozkładu, do tego Mr.X występował tu w ilościach hurtowych, no i zabawa była nieliniowa, gracz sam w określonych miejscach decydował gdzie chce się udać. Pewnie coś takiego nigdy nie powstanie, bo źle by się kojarzyło fanom serii, ale pogdybać zawsze można. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy Survivor też mi się bardzo podobał bo właśnie trzymał klimat RE2. W końcu użyto nawet tych samych modeli zombie i reszty potworków. Bohater miał przecież też fabularne powiązania z Leonem no i wątek utraty pamięci zayebiscie wypadł jak na takich rodzaj gry. Jedynie szkoda, że nie było widać broni tylko sam celownik.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

Jeśli podeszliby na zasadzie najnowszej odsłony to mogłoby być nieźle - przecież zawsze mogliby pominąć część przeciwników (jak w RE2 pominęli ćmy i pająki), część lokacji rozbudować, przetasować itp - ja tam za remake CV bym się nie obraził :)

Dla mnie poniekąd Revelations 2 było czymś w tym stylu. Znowu mamy Claire, znowu porywają ją komandosi, znowu kończy w pierdlu na jakiejś wyspie. Znowu jej serce zostanie złamane z powodu faceta. Jakoś ta zbieżność nie wydawała mi się przypadkowa. Wiadomo oczywiście sama fabuła jest inna. Było parę fajnych pomysłów jak np możliwość skradania się i zabijania po cichu.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
58 minut temu, zdrowywariat napisał:

Jest tu gdzieś temat RE1 Remake? Nie mogę znaleźć. A mam pytanie, odnośnie true endingu, bo uratowałem Rebeccę, ale nigdzie nie spotkałem Jill. Na youtubie widzę, że to ona jest w celi.

W zasadzie to fajnie by było jakby przeniesiono temat do multiplatform.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Bzduras napisał:

W zasadzie to fajnie by było jakby przeniesiono temat do multiplatform.

No chyba nie.

 

Godzinę temu, zdrowywariat napisał:

Jest tu gdzieś temat RE1 Remake? Nie mogę znaleźć.

Polecam korzystać z opcji Szukaj, działa bardzo dobrze. Jak i zalecam korzystanie z tagu spoiler.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, izon napisał:

Gra ktoś w Remastera na Switchu? Bo po przejściu 2 mam wielką ochotę na dalsze obcowanie z serią ale waham się, czy grać na ps4, czy wziąć na Switcha, które planuje kupić z końcem sierpnia

 

Na Switcha, grałem handheld mode :). Wygląda cudnie i tylko miejscami zdarzają się dłuższe loadingi, że po otworzeniu drzwi jeszcze się czeka chwilkę. Pięknie się w to grało na małym ekranie. To gra, do której ciągle wracam, jedna z moim ulubionych. Przeszedłem na PSXie, Gamecubie, Wii i teraz na Switchu. Niech żyje Switch! xD

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.