Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Klasyka gatunku. Najlepszy rimejk jaki spłodził deweloperski światek. Wszystko tam gra i śmiga jak należy. Dialogi przepisano, nagrano od zera lecz brzmią też tak "swojsko" jak w RE1. Dzisiaj odpalam chyba, jak na lipiec przystało. Efekt letniej burzy oświetlający błyskiem rezydencję nadal robi jak w 2002. Perełka, która z wiekiem pięknieje. 

 

ComplicatedElaborateAlligatorgar-size_re

  • Plusik 6
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja ilekroć zainstaluje sobie tą wersje na PC, to tylko patrzę przed uruchomieniem na skrót tej gry dobre półgodziny do godziny i mam już w żołądku rewolucje. co pokazuje jaki klimat w tej części jest. Co z tego, że znasz wszystkie potworki i ich pozycje itd. Po prostu sama mechanika, kamera, mrok, wąskie przejścia, ograniczone zasoby robią swoje. Nawet Remake 2 po obczajeniu tego nie daje i niech sobie krzyczą obrońcy odnowionej 2 i 3. Ja zdania nie zmienię. Dla mnie RE skończył się na wersji Remake 1 i RE 0. Potem to staczanie się w dół.

Jeśli chce się robić horror i survival w 3D, to trzeba to umieć. Niestety Capom Umie robić statyczne horrorki i niech odpuści tą serię, bo ją do reszty zaorze. Ewentualnie zajmie się innymi tytułami i innymi markami. Nie potrafią zrobić teraz dobrego horroru. co świadczą części 5, 6 i dla mnie dobitne pokazanie, że nie potrafią, to oddanie pod inne skrzydła 7 i 8. Po co ciągnąć coś co już do ostatniej kropli na dnie zostało wyciągnięte?:unknown:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakby Capcom w tamtym czasie zatrzymał się na robieniu kolejnych części w klasycznym stylu, to dzisiaj marka byłaby już dawno pogrzebana jak większość gier z gatunku.  RE nadal istnieje właśnie dlatego, że nie boją się eksperymentować. Raz wyjdzie to lepiej, raz gorzej ale seria trwa. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pamietam ze jak ogłosili ze robią remake 2 to bardzo mocno liczyłem na to ze będzie jak RE Remake. Obawiałem się bardzo tego ze jak zrobią dwójkę z kamera z czwórki to wyjdzie pazdzierz. A wyszło genialnie po prostu, co jeszcze bardziej udowadnia jak niepotrzebna była cześć czwarta w serii. Gdyby capcom zamiast zarzynać markę Resident czwarta odsłona tylko zrobił z czwórki nowe IP to pewnie dzisiaj byłaby z tego niezła seria. A tak to tylko mamy linie szczytów i powolne staczanie się w dół. Dobrze ze 7 na chwile przywróciła wiarę. Aż wyszła ósemka :/

Edytowane przez LiŚciu
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

Ciekawe co wymyślą po fpp. Może powrót do korzeni? Chociaż nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł w dzisiejszych czasach a na fanach klasyków to za dużo nie zarobią. Jedyne na co licze przy capcomie to że nigdy nie uda im się zrobić dobrej gry multi :pawel: chuyki próbują i próbują ale każda jedna ich gra pod multi to gówno ale jakby im się w końcu udało to oni będą gorsi niż r* ze swoim gta online

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będzie powtórzenie cyklu. RE4 Remake sprzeda się świetnie, włodarze pomyślą żeby zrobić RE jeszcze bardziej nastawione na akcję + co-op i takie będzie RE9 i remake 0 (zamiast 10). Oceny Zero Remake będą słabsze bo już będzie za dużo sieki więc RE10 to będzie powrót do założeń RE2R, a później robimy remake'i 5 i 6 idąc coraz bardziej w stronę akcji a przy remake'u CV powracając do założeń RE2R i tak w kółko xd A jak chcą zrobić multi z RE to ja nadal czekam na Outrbreak w sosie RE2R.

Odnośnik do komentarza

Chcialbym zobaczyc remake tej czesci, osobiscie moja ulubiona. Byc moze sentyment ze wzgledu na to ze u mnie na osiedlu krazyla w oryginale wersja niemiecka gierki. Sam dom mi sie podobal najbardziej ze wszystkich miejscowek w serii. Remaster ogrywalem jakos z 2 moze 3 lata temu jak kupilem w pakiecie z 0. Najlepsze ze niby dodali "modern" sterowanie a przez pare godzin nie moglem sie kompletnie do tego przyzwyczaic i nie moglem wyczuc w ktora strone skrecac bo zmienial sie kierunek po zmianie kamery. Dlatego tylko prawilnie na klasycznym bo jest o wiele latwiej. No i w sumie remaster trudniejszy od oryginalu bo zombie trzeba spalic zeby nie wrocily silniejsze i szybsze.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, LiŚciu napisał:

Acha. I pewnie trzeba kupic bundla żeby mieć zniżkę ale pozostałe 50% trzeba dopłacić. Chyba jednak słaby deal. 

Tzn. dostajesz niemal komplet RE od 0-7 + Revelations 1/2, a dodatkowo voucher na -50% jeśli chcesz kupić Village. Za tę cenę +/- 120zł opłaca się srogo, to już pokrywa te drugie 50% Wioski, a dodatkowo dostajesz pełen pakiet gierek z serii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...