Skocz do zawartości

Resident Evil: Revelations 2


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Revelations 2 to absolutny powrót do korzeni w kwestii cut-scenek i ogólnego klimatu. Do tego szereg współczesnych usprawnień i wyszedł z tego prawilny REsident. Dobrze, że seria wraca do dawnej formy. Polecam zagrać jak ktoś jeszcze nie miał okazji. Cena wersji pudełkowej jest dobra a grania masa. Oprócz 5 długich epizodów na płycie dostajemy jeszcze dwa dodatkowe scenariusze i cały Raid Mode w sam raz dla miłośników grindowania. Brać i grać bo takich gier jest wciąż za mało. 

 

Tak, trochę jest podobieństw do TLoU ale czy to źle? Gierce wychodzi to tylko na dobre. 

Edytowane przez Nemesis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W trzecim epizodzie w polskim tłumaczeniu jest błąd, który pozbawił mnie około godziny gry :P . Podczas gdy Natalia otwiera śluzy w pewnym momencie mówi "zastrzel tego przede mną". Na pierwszy rzut ucha myślimy, że chodzi o jakiegoś zombie, mimo, że wszystkie wybite, a tak naprawdę trzeba zestrzelić skrzynię, która blokuje jej drogę. Tego skrzynię. 

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza

Między innymi dlatego nie gram po polsku (wyjątkiem oczywiście Wiedźmin). Pamiętam jak w pierwszym inFamous, podczas ostatniej walki z bossem, na arenę wpada ziomek głównego bohatera i krzyczy coś, co w pierwszym momencie puściłem mimo uszu. Mając jednak problem z tą walką, odpaliłem YT, a tam wersja angielska, w której Zeke krzyczy - "Cole, make a run for it! I'll take care of this gas-bag!", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Uciekaj, zajmę się tym bufonem" (gas-bag oznacza nadętego, uwielbiającego brzmienie swojego głosu gadułę).

 

Jak później odpaliłem polską wersję to o mało co nie zaplułem telewizora - klikajcie w 15:30

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiem, ze mam spozniony zaplon, ale zupelnie przez przypadek namierzylem na XOne pierwszy epizod tej gierki na XBL. Zaciekawilo mnie to,że jest darmowy. Epizodzik skonczylem w ok 3,5 godziny (wiem, ze mozna szybciej) i nie powiem...bardzo mile zaskoczenie. Gra na pewno lepsza od tego kupsztanga RE5. Grafika oczywiscie siermięga, w porywach średnie stany PS3/X360, ale cala reszta naprawde miodzio. Bardzo dobrze sie bawilem. Jak tylko skoncze Deus Ex MD, a nie wyjdzie jeszcze nic z końcoworocznych pewniaków to chyba zakupię cyfrowo następne epizodziki, tym bardziej, że cena przystępna (ok 22 zikos). To tak jakby pójść na film do kina. Bardzo polecam obczaić przynajmniej tą darmochę co jest dostępna. A nóż widelec zaskoczy jak w moim przypadku...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jep , kupiłem SP za 21 zł mając 1 epizod i ukończyłem całą grę + 2 dlc a obecnie męcze szturm. Świetna gra , dawno tak dobrze w singlu się nie bawiłem i co najważniejsze gra jak dla mnie ma perfekcyjną długość(2-3 wieczorki i gra skończona) przez co mam ochotę wymęczyć wyższe poziomy trudności i tyrać w trybie szturmu. Re6 przy tej części to nieporozumienie jak dla mnie , pierwszy revelations był dobry ale tutaj kilka oczek wyżej.

Odnośnik do komentarza

No też właśnie ogrywam, 21 zł fajna cena za sp. Gra, która jest podzielona na epizody to nie taki zły pomysł, granie parą Claire/Moira i Barry/Natalia zajmuje 2 godziny, co jest dobrze wyważone jak dla Mnie, to tak 4 godziny na jeden epizod poświęcisz. Jestem po ukończonych 2-ch epizodach, co dało mi niecałe 8 godzin. Pozostałe skończę pewnie w ciągu 2-3ch dni. Co do szturmu, też pograłem trochę, nawet Mnie wciągnęło na początku, ale im dłużej grasz to trochę męczy Cię ten tryb i trzeba to jakoś dawkować albo o ile ma się ochotę postrzelać tak bez celu do zombiaków, nabijając lvl bohaterów, zbierając bronie, części to coraz lepsze. W Revelations 1 akurat nie grałem więc się nie wypowiem. Co do RE6 to dla Mnie gra jest totalnym nieporozumieniem i można ją zostawić bez komentarza.

Odnośnik do komentarza

Dużo swego czasu przegrałem w re5 platynując go na starym koncie i duuuużo grając 2vs2 w tryb mercenaries , nawet bardzo długo ogrywałem tytuł bazujący na tym trybie na 3ds . Pewnie dlatego szturm podszedł mi a dodanie elementów RPG zabija uczucie monotonności( przynajmniej dla mnie) chociaż pewnie dobijajać jakiś tam wyższy poziom odechce się już grać ale narazie jak dla mnie gra się świetnie i w ciągu kilku tygodni mam zamiar skończyć grę w tych dodatków trybach w split screen.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Troszkę kotlet (temat i gra), ale aktualnie można go wyrwać za 37zł (o ile dobrze pamiętam), uznałem więc, że zapytam...

 

Tak, jestem fanem wszelkich Residentów (z wyjątkiem części 6-tej). W RER2 nie grałem. Brać?

Koniecznie. Świetna część i jeśli grałeś w pierwsze Revelations to sequel jest jeszcze lepszy. Powracaja kultowe postacie i czuć ten residentowy flow. Za takie pieniądze grzech nie wziąć.

Odnośnik do komentarza

Obadałem jakiś gameplay i... troszkę odstraszają mnie te oczo(pipi)ne ikony (kolorystyka, rozmiar). Podobnie z inwentarzem. Oprawa - ogólnie - też chyba "taka se", ale to ciężko wywnioskować z materiałów dostępnych na sieci. Reszta wydaj się być OK. Zakładam, że rozgrywka trzyma dobry poziom - nie liczę na grozę (bo to RE), ale na solidne natężenie akcji, kilka twistów w fabule i emocjonujące starcia z bossami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...