Skocz do zawartości

DriveClub - Rywalizacja Forumkowa - pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

 

no ja juz po pracy, ale nie chce mi sie konsoli odpalac zeby zobaczyc o ile pozycji spadlem w ramkingu :) jest tragicznie?

 

Jesteś ciągle 11, miałem nad Tobą przewagi ok 0,150, teraz mam dokładnie 0,500. :) Ależ tu będzie walka o to 10 miejsce :P

 

ojjjj napewno bedzie walka, juz mi ze dwa razy wyszlo musi mi wejsc w nawyk ten pierwszy sektor i katuje drugi:) w drugim tylko raz mi sie udalo ten zolty zakret pod gore wziasc mysle ze przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza

Da się dogonić Czaka na pierwszych metrach. W pierwszym sektorze mam gdzięs 0.2-0.3 s. straty. Dopiero potem zaczynają się schody ;)

 

Swoją drogą te nagrody za 10, 20, 30 miejsca są śmieszne - nie widziałem jeszcze w żadnych zawodach takiej "punktacji" (tak jakby na Olimpiadzie dawali srebro za 10ty czas, a brąz za 20ty). W tym momencie najgorzej to mają osoby z końcówki każdej dziesiątki - nie dość, że raczej nie mają szans na poprawienie znacząco pozycji, to jeszcze nie mogą celowo "pogorszyć" swojego czasu, żeby wskoczyć na premiowane nagrodą miejsce. A jeszcze, żeby zająć premiowane miejsce trzeba się dokładnie wstrzelić pomiędzy innych, co wymaga zdecydowanie więcej szczęścia, niż umiejętności.

 

W gruncie rzeczy mnie to jedno, bo i tak gram jak najlepiej potrafię, ale ogólnie zabawnie to wymyśliliście, żeby tylko słabsi mieli motywację do gry ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Był pomysł żeby wśród biorących udział w tym finałowym wyzwaniu zwyczajnie wylosować kody dla trzech osób. Ale postanowiliśmy nagrodzić najlepsze miejsca w każdej 10tce. Tak aby każda grupa graczy miała z kim i o co powalczyć. Wiem że to symboliczna nagroda ale w sumie jednak coś. 

 

Cyborgi powalczą z Terminatorami, robotami oraz Robocop'ami o pierwsze miejsce a całą reszta śmiertelników przynajmniej o najlepsze miejsce w swojej grupie. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

JEEEEEEESSSSTTT, wskoczylem na 10 :D moj czas to 2:53,898 i wiem ze moge lepiej :D coraz bardziej mam fan z auta choc sprawia mi sporo problemow przy wyjsciu z zielonego zakretu zaraz po zoltym na poczatku drugiego sektoru. hamujecie tam czy na gazie sie udaje, ja niestety hamuje zey sie zmiescic :(

 

Puszczaj gaz = hamowanie silnikiem + down shift. Auto samo zwolni. 

Odnośnik do komentarza

czyli redukcja powinna pomoc? mnie przy wyjsciu przed czerwonym probuje wyrzucic i z regoly mam efektywny wylot z trasy. sprawdze w srode jutro dzien przerwy bo 13 godzin w robocie siedze i na bank nie bedzie mi sie chcialo.

Powiem Wamze nawet moja szescioletnia corka ma fan z tego wyzwania. Pierwszy sektor zna na pamiec a najbardziej komentuje teczowy tunel :D:D a jak wskoczylem z 13 miejsca na 10 jej komentarz:nareszcie sie poprawiles, wkoncu hehehe

 

Powiem tak dzieki tym nagroda, mysle ze stworzycie armie cyborgow, rywalizacjia bedzie kwitnac, bo jakby niebylo te nagrody motywuja i to masakrycznie, wiem po sobie. Dziekuje za rady:)

Edytowane przez gebus_3008
Odnośnik do komentarza

 

 

Da się dogonić Czaka na pierwszych metrach. W pierwszym sektorze mam gdzięs 0.2-0.3 s. straty. Dopiero potem zaczynają się schody  ;)

Jak ja mam 0,3 sekundy w plecy  po 1. sektorze to zaczynam od nowa... Zresztą pierwszy sektor jest na tyle prosty, że nie ma co się podniecać tempem czaka ;) Tu się po prostu jedzie.

Co do przyznawania nagród się zgadzam. Czak jest bezkonkurencyjny przez co miejsca 2-3 są dyskryminowane ale w sumie nie dogodzisz wszystkim. Niech słabsi też mają motywację;) Trochę lewackim myśleniem zalatuje ale inicjatywa na tyle za(pipi)ista z tymi nagrodami, iż stwierdzam, że nie moja sprawa i gram dla zabawy. Tak samo jak poprzednie eventy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

czyli redukcja powinna pomoc? mnie przy wyjsciu przed czerwonym probuje wyrzucic i z regoly mam efektywny wylot z trasy. sprawdze w srode jutro dzien przerwy bo 13 godzin w robocie siedze i na bank nie bedzie mi sie chcialo.

Powiem Wamze nawet moja szescioletnia corka ma fan z tego wyzwania. Pierwszy sektor zna na pamiec a najbardziej komentuje teczowy tunel :D:D a jak wskoczylem z 13 miejsca na 10 jej komentarz:nareszcie sie poprawiles, wkoncu hehehe

 

Powiem tak dzieki tym nagroda, mysle ze stworzycie armie cyborgow, rywalizacjia bedzie kwitnac, bo jakby niebylo te nagrody motywuja i to masakrycznie, wiem po sobie. Dziekuje za rady:)

 

Dość długo szukałem odpowiedniej pory dnia dla tego wyzwania. Aż nagle wjechałem w ten Tunel.

 

BINGO!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Ja wam powiem ze jest łatwy sposob.  Jezdzi nas z 50 osob.

 

Robimy osiedlowa zrzutke po 5/10 zł i fundujemy nagrody jakie chcemy

jestem na tak :) kazdego z nas chyba by bylo stac na piataka lub dyche, a rywalizacja bedzie o wiele wieksza, tylko fajnie by bylo jakby eventy byly tygodniowe. duzo z nas pracuje, dodatkowo rodziny i w trzy dni trudno zmasterowac swoj czas, ale niech sie ogol wypowie :D

Edytowane przez gebus_3008
Odnośnik do komentarza

idea nagrod tylko dla pierwszej trojki zabila by chec rywalizacji u pozostalych prawie 60 uczestnikow bo jak widac po wyzwaniach dotychczasowych trojka zawsze jest prawie jedna i ta sama i zmienia sie tylko kolejnosc

 

idea nagrod przez losowanie dla wszystkich uczestnikow (za wyjatkiem zwyciestwa) byla dlugo rozpatrywana ale chcielismy wyzwolic chec rywalizaji u wszystkich, balismy sie ze przy losowaniu wielu odbebni jeden tragiczny przejazd byle tylko pojawic sie na tabeli i nie bedzie dalej walczyc bo i tak mialaby taka osoba taka sama szanse na wygrana w losowaniu

 

dlatego zrodzila sie idea nagrod za miejsce 10,20,30 - wtedy o co walczyc ma cala ekipa praktycznie i nawet dol ma motywacje

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

idea nagrod tylko dla pierwszej trojki zabila by chec rywalizacji u pozostalych prawie 60 uczestnikow bo jak widac po wyzwaniach dotychczasowych trojka zawsze jest prawie jedna i ta sama i zmienia sie tylko kolejnosc

 

idea nagrod przez losowanie dla wszystkich uczestnikow (za wyjatkiem zwyciestwa) byla dlugo rozpatrywana ale chcielismy wyzwolic chec rywalizaji u wszystkich, balismy sie ze przy losowaniu wielu odbebni jeden tragiczny przejazd byle tylko pojawic sie na tabeli i nie bedzie dalej walczyc bo i tak mialaby taka osoba taka sama szanse na wygrana w losowaniu

 

dlatego zrodzila sie idea nagrod za miejsce 10,20,30 - wtedy o co walczyc ma cala ekipa praktycznie i nawet dol ma motywacje

Jest jeszcze opcja podzielenia uczestników na klasy.

Odnośnik do komentarza

Jestem jak najbardziej za jakąś małą zrzutką i tygodniowym czasem trwania wyzwania. Kurde przypominają mi się stare dobre czasy z GT5... tam również jeździło się czasówki z różnicami setnych części sekundy i idealnym przejechaniem każdego zakrętu. Ja dziś miałem pierwsze podejście i na razie jestem 14, ale widzę, jeszcze z 2 sekundy do urwania.

Najgorsze są małe błędy u mnie, zahacze o barierkę i etap od nowa.

Odnośnik do komentarza

Tak a propo przejrzystości tematu to przydałoby się:

-Ogarnąć subforum Driveclub
-Dać Ficusiowi albo innemu z organizatorów moda na ten dział
-Stworzyć temat bez możliwości postowania(burdel się robi zawsze) gdzie będzie umieszczone aktualne wyzwanie i całe info go dotyczące,a mod mógłby go stale zmieniać

 

Stały ruch jest w tematach o DC i subforum to idealna opcja.

Edytowane przez Soban
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jestem jak najbardziej za jakąś małą zrzutką i tygodniowym czasem trwania wyzwania. Kurde przypominają mi się stare dobre czasy z GT5... tam również jeździło się czasówki z różnicami setnych części sekundy i idealnym przejechaniem każdego zakrętu. Ja dziś miałem pierwsze podejście i na razie jestem 14, ale widzę, jeszcze z 2 sekundy do urwania.

Najgorsze są małe błędy u mnie, zahacze o barierkę i etap od nowa.

Ja dzisiaj ze trzysta razy pierwszy sektor resetowalem, a i w srode ze sto razy mi sie zdarzy :-D

P.S. mysle ze w tym evencie wystartuje ze 40 osob z ekipy ktora zaczela sie tutaj scigac przed nagrodami, bo reszta sie zniechecila po wczesniejszych wyzwaniach i tu nie zagladaja. Nie lepiej by bylo ze w lutym biora udzial ludzie z tego eventu??

Edytowane przez gebus_3008
Odnośnik do komentarza

Tak a propo przejrzystości tematu to przydałoby się:

-Ogarnąć subforum Driveclub

-Dać Ficusiowi albo innemu z organizatorów moda na ten dział

-Stworzyć temat bez możliwości postowania(burdel się robi zawsze) gdzie będzie umieszczone aktualne wyzwanie i całe info go dotyczące,a mod mógłby go stale zmieniać

 

Stały ruch jest w tematach o DC i subforum to idealna opcja.

 

Myśleliśmy już o Sub forum dla DC ale Admin się nie zgodził.

 

Niby gra mniejsza niż Forza i GT a bawimy się ze trzy razy lepiej. joel2.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do takiego przedsięwzięcia potrzebne są dwie osoby chcące i mające czas to organizować.

 

Prowadzić Porządek w tabelkach najlepiej w Excelu,

Po każdym wyzwaniu jakiś mały raport, kto awansował, a kto spadł, kto z kim regularnie bije się o miejsca w generalce. Takie tam, tylko moje wymysły. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym poszedł dalej i zamiast robienia klas, zrobić LIGI. W sumie to bardziej marzenie... Żeby po każdym sezonie trwającym np. miesiąc 3-5 pierwszych osób z ligi 2. awansowało do 1., a 3-5 ostatnich z ligi 1. spadało do drugiej. Mógłbym nawet zająć się zliczaniem pkt w którejś z lig, jednak do tego potrzeba przynajmniej 30 zadeklarowanych graczy, którzy będą chcieli się w to bawić. Wtedy można podzielić na 3 ligi po 10 osób. Wtedy zrzuta na nagrody dla pierwszych 3 osób z każdej ligi i jazda. Jednak powtarzam, to raczej marzenie... :( 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...