Skocz do zawartości

Borderlands: The Handsome Collection


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

@Square mógłbyś napisać coś więcej o tej walce? Bo Bordelands'owym noobom nic to nie mówi :( zakładam że rozyebales solo w dwie i pół minuty jakiegoś ultra hiper bossa ale jak to oglądam to nie mam pojęcia na czym polegała mechanika walki z nim i ogólnie jak Was ( Borderowych freak'ów) czytam to nie wiem kompletnie o czym piszecie :(

Odnośnik do komentarza

Haderax to Raid Boss, a Raid Boss to nic innego jak uber przeciwnik, którego sama gra zaleca ubić w co-opie (najlepiej w 4) bo taki to madafaka. By w ogóle podejść do takiego bossa potrzeba złożyć "ofiarę" z erydium, a potem modlić się o przeżycie :wio:

Spoiler

 

Hadarax nawet na zwykłym poziomie zbliżonym do naszego potrafi napsuć krwi. Mnie pierwsze podejścia skłoniły do zastanawiania się nad egzystencją po tym jak moje najlepsze bronie zabierały mu procent dmgu. W jego przypadku zdradliwa jest jego forma ataku. Pierwsza jest taka jak na filmiku. To zdradliwe bo skały dają złudne wrażenie bezpieczeństwa, a skubany w pewnym momencie zaczyna skakać po dziurach i wić się wszędzie siejąc spustoszenie. A jak to bywa w przypadku trybu FFYL przeciwnicy spieprzają z pola widzenia dając ci się wykrwawić. 

Square dodatkowo ubił zaskrońca na OP10, czyli przeciwnika 10 lvl silniejszego. Haderax ma na szczęście ciekawie rozłożony critical na głowie. Jeżeli odpowiednią ilość razy trafisz w niego robal pada ma pysk otwierając paszczę gdzie znajduje się specyficzny critical spot, a strzelając weń zadajemy ogromny dmg. Trzeba jednak pamiętać żeby ubić go zanim się podniesie bo wtedy przechodzi do drugiej fazy o której pisałem. 

Trzeba pamiętać o kilku aspektach. Jak zauważyłeś na filmie Maya Squera poruszała się szybko, a to dzięki kombinacji tarczy Retainer i broni Toothpick, które razem dają taki efekt w tej lokacji. To dobra taktyka. Potem zmienił na Alkaline Bee (słaba tarcza ale mocarnie wspiera amp dmg broni gdy jest na fullu), która dodatkowo daje (w pewnym sensie) immunity na corosive.  Potem granat ze slagiem i naparzanie z ognistego Conference Call (elegancki na dużych przeciwników) wspieranego ognistym boostem.

 

Square i tak miał szczęście, że Sand Worm nie zakończył mu walki przed czasem (1.40). Ten ich atak z doskoku zazwyczaj zbiera całą tarczę i zdrowie zostawiając nas na trybie FFYL.

Jeśli o czymś zapomniałem mistrz Square mnie wyjaśni :) 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

przyznam że dawno mnie tak gierka żadna nie zdenerwowała jak tutaj z haderaxem przez to jego leczenie, nie zdążę go zgasić jak otworzy ryja, CC co prawda nie mam i może w tym problem ale kombo bee fire sandhawk plus legendary cat powinny działać a ten (pipi) zaraz z skrawka hp ma pół paska

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza

Z najnowszym patchem nie trzeba się martwić o ogrywanie każdej postaci, wystarczy stworzyć postać na 30 poziomie i można zrobić te trofea bez problemu.

Co do trofea za Wyzwania to jedynie jeden challenge może sprawiać trudność, mianowicie zabójstwa shotgunem z bliska. Trzeba go zrobić na 5 poziom (750 killi), bo wtedy odblokuje się dodatkowy challenge. A tak to cała reszta jest banalnie prosta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bansai napisał:

A ja tam sie ciesze ze mam fajny szybkostrzelny rewolwer na 9 poziomie xdddddddd

 

no nic, ide grac dalej i wypieram ten filmik ze swiadomosci

He he szkoda, że nie da się tego odzobaczyć bo wszystko wymaksowane :) no ale Square jest wymiataczem w Borderlandsa i czasem warto zobaczyć, że w tej grze da się takie rzeczy robić.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj skonczylem 2jke solo i bylo przednio, w coopie pewnie nie sluchalbym tych wszsytkich popieprzonych tekstow i sporo by frajdy z poznawania tego swiata ulecialo.

 

Bylo tez latwo, jedyne 2 trudne momenty [zrobilem wszystkie questy oprocz jakiegos raid bossa na 50 lvl] to byly dwie areny jedna w rezerwacie [ostatnia fala] i jedna w eridium blight [2 ostatnie fale] ale do ogarniecia.

 

Chyba przeskakuje od razu na pre-sequel, 2jka ma zbyt duzo contentu a nie chce sie zmeczyc ta gierka, wiec pykne TPS -> Fight for Sanctuary i czekanko na 3jke.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bansai napisał:

Chyba przeskakuje od razu na pre-sequel, 2jka ma zbyt duzo contentu a nie chce sie zmeczyc ta gierka, wiec pykne TPS -> Fight for Sanctuary i czekanko na 3jke.

To jeżeli nie chcesz ogrywać wszystkiego, to jeszcze sprawdź dodatek Tiny Tina's Assault on Dragon Keep. Na bank Ci się spodoba i oferuje najlepszy poziom z dodatków do BL2, możesz go przejść na Normalu, on się skaluje jakoś pomiędzy 30-35 poziomem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Square napisał:

To jeżeli nie chcesz ogrywać wszystkiego, to jeszcze sprawdź dodatek Tiny Tina's Assault on Dragon Keep. Na bank Ci się spodoba i oferuje najlepszy poziom z dodatków do BL2, możesz go przejść na Normalu, on się skaluje jakoś pomiędzy 30-35 poziomem.

 

Skonczylem na 37 jako Legendary Soldier wiec skoro tak chwalisz to zerkne zaraz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...