Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni? Raczej dzień przed. Ale rzeczywiście pokazanie premiery Yoshiego przed potencjalnym Directem jest dziwne. Poza tym Yoshi jest praktycznie w kwietniu.

 

Czyli co, zero innych, większych gier przed tą datą? W styczniu z większych jest port Mario i powiedzmy, że NMH. A w lutym i praktycznie całym marcu nic? Jeśli tak będzie to znowu bardzo sucho. Oczywiście nie liczę portów z xbox'ów i indorów, bo to nie o to tu chodzi.

Liczyłem, że pierwszy kwartał to jakiś konkretny ninowy port z wii u albo powiedzmy Fire Emblem, a tu wygląda na to, że posucha konkretna. Oby konkretny Direct wszedł i trochę to zmienił. W zeszłym roku też był tylko indorzy minidirect w styczniu.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Damk napisał:

 

Ktoś się orientuje, czy jeżeli gram na pudełku z innego regionu, to update'y takiego tytułu są zablokowane?

Updatedy i patche nie sa blokowane z innego regionu. Niektore DLC moga byc blokowane, inne nie. Np Zelda podobno nie ma locka na DLC, a taki BlazBlue wersja JP i USA nie maja locka Europejczyk juz ma bo tak ktos sobie umyslil zeby kase trzepać na Europejczykach.

Odnośnik do komentarza

Bida z nędzą, posucha. Ze Switchem jest trochę jak z komentarzem do meczu klasowej drużyny. Gra średnio, ale prowadzi, więc komentarz jest nawet pozytywny. Ale nagle pada bramka wyrównująca, mecz  się kończy a komentatorzy wieszają na drużynie psy, nawet słusznie.Tak samo Switch- dobrze się sprzedaje, więc i dużo głosów pozytywnych. Ale! To, że się dobrze sprzedaje nie wynika bezpośrednio z jego fantastycznej postawy. Gdyby się potykał, można by bardzo szybko nie zostawić na nim suchej nitki. A mógłby się potykać, bo oprócz dobrego konceptu jest naprawde słabo. I mam na myśli tylko i wyłącznie gry. Przecież początek roku wygląda dramatycznie, a CAŁY zeszły rok wyglądał podobnie. Odejmijmy średniaki na które się napalamy i zostają same indyki z bardzo rzadkimi konkretami. Kirby, Octopath? Naprawdę? Teraz odgrzewany Mario i niemal w kwietniu Yoshi? Później rzucą Fire Emblem i jeszcze jakiś jeden,2 tytuły, które zgarną dziewiątki i co- rok uratowany? Nie. Moim zdaniem Switch wypada lepiej sprzedażowo niż rzeczywiście na to zasługuje. Dziś oddaje go 3 raz na gwarancję. Online wiadomo jaki jest, virtual console nie ma. Ceny gier znamy. Jak tam, będą minusy i peany na cześć Switcha?;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zobaczymy co wyjdzie na Switcha tego roku. Firma się zarzekała, że 2018 był rokiem słabym bo developerzy potrzebowali czas na przygotowanie gier (to samo dotyczy rzekomo firm 3rd Party). Słuszna uwaga, obecnie nawet portu nie zrobi się w miesiąc czy dwa. Osobiście mam nadzieje, że Nintendo w tym roku pokażę klasę i zobaczymy Animal Crossing, Bayonette, Metroida 4 , Luigi's Mansion 3, nową generację Poków i Fire Emblem. Jeżeli z tego wyjdzie tylko Fire Emblem to nie pozostawie na nich suchej nitki. Obecnie czekam. Od lat Nintendo ma swoją głupią strategie nie ujawniania gier, które mają wyjść nawet za 6/7 miesięcy tylko pokazują co wyjdzie do trzech miechów w przód co jest dla mnie głupotą, ponieważ potencjalni klienci powinni wiedzieć co mogą oczekiwać po tym sprzęcie a nie "poczekacie to zobaczycie".

 

Obecnie nie(pipi) żarem jak inni bo nie ma jeszcze dziesiątek zapowiedzi ale nie oszukujmy się PS4 na swój pierwszy pisany pod tą platformę exclusive, który wyszedł poza launch window to był Blodborne, który pojawił się 2 lata po premierze konsoli. W tym roku Switch będzie obchodził swój drugi rok. Osobiście właśnie czekam na tą pierwszą falę pisanych tylko z myślą i ostateczną specyfikacją gier dla Pstryka. Jeżeli otrzymamy te gry, które pokażą klasę to super, jeżeli nie to świat mi się nie zawali. Konsole sobie zostawię właśnie pod te największe szlagiery a będę zwyczajnie nadrabiał zaległości na PS4.

 

Największym rzeczywiście minusem konsoli jest jego słaba konstrukcja. Od jakichś dwóch miesięcy muszę często kalibrować lewego joy-cona ponieważ analog ciągle spie.rdala do góry i postać mi się sama porusza (po porządnej kalibracji problem prawie że zanika ale i tak jest to kpina).

Odnośnik do komentarza

fire emblem, animal crossing, poki, luigi mansion - tak ale matroid4 i bayo3 to 2020 wg mnie

 

zeszly rok mogl sie podobac tylko takim jak ja - co nie mieli wiiu z uwagi na duza ilosc portow sztosow z tej konsoli ale ci co sa z niny od lat dostali fanga w twarz bo praktycznie dostali tylko octopath, tenis, poksy i smasha

 

niny niby jest tego swiadome, jak pisze chrno-x nawet tlumaczyli sie tym, ze to bylo celowe - chcieli miec mega pierwszy rok, na drugi po prostu nie starczylo devow i czasu, powtarzaja tez ze na ten rok maja jeszcze sporo niespodzianek dlatego tez bardzo jestem ciekaw co szykuja i kiedy wreszcie odslonia karty choc jak mam byc szczery jesli nawet to mialby byc rok z fire emblem, yoshim, animal crossing, pokami i luigi mansion + multiplatformy jak dq11 to bylbym i tak zadowolony bo i tak srednio ogrywam i koncze jedna gre miesiecznie

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, chrno-x napisał:

Największym rzeczywiście minusem konsoli jest jego słaba konstrukcja. Od jakichś dwóch miesięcy muszę często kalibrować lewego joy-cona ponieważ analog ciągle spie.rdala do góry i postać mi się sama porusza (po porządnej kalibracji problem prawie że zanika ale i tak jest to kpina).

 

Haha:) Właśnie z tym aktualnie mam problem. Tyle, że kalibrowałem, a jest coraz gorzej, nie da się grać ani wybrać czegokolwiek w menu. 

Odnośnik do komentarza

Współczuję, że oddajesz kolejny raz na gwarancję. To na pewno też rzutuje na Twoją ocenę. Mnie takie problemy nie dotyczą i konsolą jestem zachwycony. Od zakupu w okolicach premiery ograłem (bądź nadal ogrywam) już ponad 20 gier, a do kilku z nich dokupiłem również DLC i nadal mam jeszcze kilka zaległych tytułów. Średnio wychodzi mi jeden tytuł na miesiąc. Od jutra będę odświeżać NSMBU, w lutym wezmę się wreszcie za Smasha lub FM 2019, w marcu Yoshi, a później będzie tego jeszcze więcej, bo z tego co zapowiedziano na ten rok już mam kilka pewniaków (min. CTR, Digimon Survive, Pokemon 8 gen)

 

Edit: Co do tego, że w 2018 było w co grać na Switchu tylko jeśli się nie miało WiiU to nie do końca się zgadzam, bo ja miałem WiiU i i ograłem na nim wszystko co mnie interesowało. W 2018 kupiłem tylko dwa porty z WiiU - Tropical Freeze i Captain Toad - i owszem, 2017 był lepszy, ale i w tym się nie nudziłem. Powiem nawet więcej - w drugiej połowie roku ciężko było się ze wszystkim wyrobić. Od tego czasu kupiłem Mario Tennis Aces, Crasha, dodatki do Mario + Rabbids i Splatoon 2, Captain Toad, Xenoblade 2 Torna, Super Mario Party, Pokemon Let's Go i Civilization VI 

 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Mnie wkurzają te kiepskie i niedookreślone początki roku. Drugi rok z rzędu posuchy w terminie styczeń-kwiecień. Yoshi ma już chyba opcję preload na eShopie. Czyli, że gra jest gotowa. A oni to wrzucają praktycznie na kwiecień. A datę nie podają na Directcie tylko tak sru na twitterek. Od razu człowiek zaczyna się zastawiać co to znaczy. A znaczyć może, że nie mają nic w miarę dużego na czas do Yoshiego i średnio mają co na kwiecień.

 

To jest rok, który jak Niny musi zrobić porządnie, bo już w przyszłym PS5/XboxCośTam wyjdzie. Ja rozumiem, że nie zapowiadają gier na długo przed premierą poza wyjątkami jak MP4, ale naprawdę pomiędzy zapowiedzią gry, która wyjdzie za miesiąc a za parę lat, jest także możliwa opcja pośrednia.

 

Może PRowo to ma sens jakiś, ale dla mnie to jest mega kiepskie. Te ploty o MP trilogy i Zeldzie 2D w tym roku oraz o tym, że nowy Poki mają być takie BOTW są fajne, ale to nadal ploty. Ja mam w co grać, bo zaraz wyjdzie RE2R, AC7, a i na Switcha NSMBUD, NMH, ale jak chcę podjarki nowymi grami, może sprzętem. A tak to co jakoś przestaje mnie Switch "grzać".

 

Mam nadzieję, że jednak to pesymistyczne kminienie, że jest posucha do prawie maja nie okaże prawdą i za tydzień, dwa dadzą mocnego directa.

Odnośnik do komentarza

jakos za niedlugo ma byc te mario kart tour na komorke to nie zdziwie sie jak direct w styczniu bedzie ale dedykowany temu xddd

 

o ile o dobre exy w tym roku jestem spokojny to te dziwne zapowiedzi z twittera faktycznie budza watpliwosc w prawilny styczniowy direct i co za tym idzie, ze niny do kwietnia ma cos wiecej niz tylko nsmbud i yoshi, dziwne i smutne, tym bardziej w kontekscie planowanej sprzedazy, nie chce mi sie wierzyc ze nagle wyskocza z czyms na luty albo poczatek marca

Odnośnik do komentarza

Możecie mieć rację, że nie będzie Directa w styczniu, ale równie dobrze może się okazać, że Direct będzie za tydzień lub dwa, a ogłoszenie premier Kirby Epic Yarn na 3DSa i Yoshi Crafted World na Switcha miało tylko na celu pokazanie, że do marca nie będzie żadnych innych platformówek od Nintendo, więc trzeba kupić NSMBU. Pewnie niejedna osoba zastanawiała się czy nie poczekać na którąś z tych gier jeśli Mario już miała zaliczonego na WiiU, a znając te daty zmieniła zdanie 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam już 3 Switcha xd i mam dalej problemy z kontrolerami. Czasem zrobią coś czego ja nie zrobiłem na padzie. 90% gram w trybie przenośnym i do TV podpinam tylko wtedy kiedy gram z kimś więc to dla mnie nie jest problem. Jednak ewidentnie mają problem z sygnałem tych kontrolerów. Dla mnie ważne ,że w trybie przenośnym wszystko jest super. 

 

Z grami też większego problemu nie mam bo Switcha nie traktuję jako głównego sprzętu do grania. Traktuję ją jako konsolę przenośną więc czasem się przyda a gram głównie na PS4 i kompie. Indyki ratują sytuację i w nie faktycznie fajnie się gra w trybie przenośnym. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

joycony strasznie latwo zaklocic, moje niby smigaja swietnie ale zasieg od tv ma sie nijak do tego od pro controllera, jak zakryje je poduszka, noga itp to tez potrafia zglupiec na chwile, problem z galka tez z tego co widze pojawia sie bardzo czesto jak ktos systematycznie z nich korzysta, czasem sie da to wyczyscic, czasem niestety zostaje wymiana lub kupno nowych

Odnośnik do komentarza

Mam stuletnie pady od gejmkiuba i każdy działa jak powinien. Ewidentnie konsola jest szrotowata. Większość posiadaczy ma mniejsze lub większe problemy, a tanie to nie jest.  Na zachodzie to mniejszy problem. Ba, w Czechach to mniejszy problem;) U nas przekichane jak się sprzętu "pozbędziesz" wysyłając na gwarancję to "trochę" sobie poczekasz...

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

A tak żeby jeszcze ponarzekać - BARDZO MAŁO tych gier robi Nintendo na Switcha i pod Switcha tak naprawdę. Odejmijmy porty i nie zostaje prawie nic. Zelda Botw i Mario Odyssey było planowane pod Wii U. Zostają takie pierdoły typu Kirby(którego bardzo lubię żeby nie było), który na Switchu był dla mnie grą słabiutką. Zresztą i taką ma średnią. Do tego Arms,  Mario Tennis... I te gry nie są wybitne - singiel nie istnieje praktycznie a jak to działa w necie, i to za hajs, to każdy wie. Poza tym suche to, trzeba z kimś grać bo w singlu to się płakać chce jak w Mario Karcie. Zamiast Armsa który jest absolutnie g... grą (przynajmniej dla mnie), wolałbym coś porządnego- Maro Strikers na przykład, a nie takie żarty. Splatoon 2- uber wersja jedynki. Pokemony- rimejk. No i Smash. Super, wielki, dużo lepszy niż z Wii U, ale wykastrowany o trofea, bo Sakurai powiedział że były zbyt pracochłonne. Ale najlepsze, że Yoshi już gotowy, a wyjdzie za kilka miesięcy. Pikmin 4? Gotowy od lat, a leży i czeka. Na co? Na chude miesiące? To teraz jakie są? I jakie były w tamtym roku? No sami powiedzcie, chyba nie mijam się z prawdą. 

Odnośnik do komentarza

Z tym Mario Odyssey to pierwsze słyszę, że planowane na WiiU. Ale jest jeszcze Xeno2 i Octopath jako ex.

Tyle, że ogólnie trudno się nie zgodzić.

Tu nawet nie chodzi o to, że mało gier i że na "PS4 na początku też było mało gier ex".

Ale tutaj to exy mają napędzać, a reszta zapychać.

 

A dziś na twiterze podali daty FF10/12 (kwiecień).
Znowu hint, że nie mają prawie nic na kwartał albo i do maja swojego większego poza Yoshim.

Po co mieli by to tak robić jakby miałby być niedługo Direct?
Albo jakby coś luty-marzec miało być?

Zaczyna się robić z tego Bieda-twitter direct.

Odnośnik do komentarza

serio wierzysz w ta plote ze pikmin4 byl juz kiedys tam gotowy?

arms jest przezacny ale zawartosc single player w tej grze nie istnieje niestety, mogli go wydac z rok pozniej bo mozliwe ze pogrzebali szanse na kontynuacje (choc sprzedal sie lepiej niz sf5) ale potrzebowali cos na pierwszy rok switcha (mogli tez puscic go na premiere w nizszej cenie np 130pln i rozbudowywac patchami, choc te i tak dodaly sporo nowej zawartosci)

splatoon2 - uber wersja jedynki? hmm tak mozna powiedziec o kazdym bezpiecznym sequalu ktory nie miesza w mechanice

 

masz jeszcze xenoblade chronicles2, ponoc nie byl nigdy projektowany pod wiiu, choc tworcy dosc pozno dowiedzieli sie o specyfikacji switcha i robili go w ciemno

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...