Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytania były już przy World of tanks, Hearthstone, Dota 2 czy LoLu. Gra darmowa plus ludziom mega się podoba i wciągają w to znajomych a później grają w to miliony. A część widzi szum chce też sprawdzić i zostaje. Wyjątkiem był/jest Minecraft bo mechanizm jest taki sam tylko gra płatna. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ficuś napisał:

nsmbud sprzedal sie w uk w pierwszy weekend o 56% lepiej niz oryginal na wiiu 

 

Czyli bardzo słabo??

Baza WiiU wtenczas wynosiła 40.000 sztuk konsol. Baza Switch w zeszłym miesiącu przekroczyła pułap 1.400.000 sztuk konsol.

Przy 35-krotnie większej bazie urządzeń Switch wykręcił zaledwie o połowę większy wynik?

 

Albo w informacyjnym źródle coś pokręcili, albo... wreszcie porty przestały się sprzedawać, a Nintendo zacznie w końcu wydawać nowe odsłony świetnych tytułów :good2:

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

A ja tam jestem zdania żeby wydali wszystko co warto z Wii U. Switch to konsola przenośna z funkcją podłączenia pod TV więc wiele osób kupi ją jako drugą maszynkę do grania mając PS4/One/PC więc dla nich porty z Wii U są dosyć atrakcyjne. Sam bym był mega zadowolony z tych portów gdybym kiedyś od kumpla nie pożyczył Wii U do ogrania kilku ekskluzywnych tytułów. Czekam na Wind Waker i 3D World które mam nadzieje ukażą się w tym roku. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Damk napisał:

 

Czyli bardzo słabo??

Baza WiiU wtenczas wynosiła 40.000 sztuk konsol. Baza Switch w zeszłym miesiącu przekroczyła pułap 1.400.000 sztuk konsol.

Przy 35-krotnie większej bazie urządzeń Switch wykręcił zaledwie o połowę większy wynik?

 

Albo w informacyjnym źródle coś pokręcili, albo... wreszcie porty przestały się sprzedawać, a Nintendo zacznie w końcu wydawać nowe odsłony świetnych tytułów :good2:

 

Hm.. z tego co kojarzę to było jakieś info, że w całym 2018 Mario Kart na Switcha poszedł w Wielkiej Brytanii w liczbie ok pół miliona kopii i był w top 10 albo 20 roku. Więc jeśli NSMBUD w pierwszym tygodniu poszedł w ok 60 tysiącach egzemplarzy i to na początku roku ciężko nazwać to słabym wynikiem 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, funditto napisał:

Hm.. z tego co kojarzę to było jakieś info, że w całym 2018 Mario Kart na Switcha poszedł w Wielkiej Brytanii w liczbie ok pół miliona kopii i był w top 10 albo 20 roku. Więc jeśli NSMBUD w pierwszym tygodniu poszedł w ok 60 tysiącach egzemplarzy i to na początku roku ciężko nazwać to słabym wynikiem 

 

Zdziwiłbym się, gdyby nie sprzedano więcej kopii NSMBU na Switchu aniżeli na WiiU w ogólnym rozrachunku. Switchów jest po prostu więcej, i nadal przybywa. Nawet jeżeli odsetek zainteresowanych graczy będzie mniejszy, to ilościowo - dzięki większej bazie użytkowników - i tak może przebić wynik na WiiU.

 

To ostatnie zdanie, o tym, że może wreszcie porty z WiiU przestają się sprzedawać jest oczywiście pół żartem, pół serio. Wiem, że to mało prawdopodobne. Co nie zmienia faktu, że słaba sprzedaż kolejnych takich portów mogłaby skłonić Nintendo do wydania nowych produkcji, które chętnie zobaczyłbym na nowej konsolce. Wiem, że jestem w mniejszości, ale chętniej pograłbym w nowiutkiego świeżutkiego dwuwymiarowego Mario stworzonego specjalnie dla Switcha, aniżeli w ponad 6-letnią grę ze starszej konsoli. I myślę, że nawet gracze, którzy nie mieli przyjemności zaznajomić się z poprzednią odsłoną, również byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mushabelly napisał:

Orientuje się ktoś czy Xenoblade Chronicles X będzie wydane na Switcha?

 

W październiku 2018 roku w wywiadzie USgamer z Tetsuya Takahashi też padło pytanie, czy jest szansa na port XenobladeX na Switchu:

https://www.usgamer.net/articles/xenoblade-chronicles-2-postmortem-breaking-down-the-inaugural-switch-rpgs-success-with-tetsuya-takahashi

 

TT: "Cóż, na obecną chwilę przyszłość jest niejasna. Osobiście chciałbym zagrać w tę grę na Switchu, ale to naprawdę byłoby trudne do zrealizowania."
- Co jest największą przeszkodą?
TT: "Pieniądze. To ogromna gra. Odtworzenie jej byłoby naprawdę trudne."

 

Wygląda na to, że tradycyjne przeportowanie gry nie jest brane pod uwagę. To byłby bardziej remake/remaster aniżeli zwykły port z kosmetycznymi poprawkami/dodatkami. Nie dziwię się za bardzo. XenobladeX na WiiU to prawdziwy techniczny majstersztyk. Użyli mnóstwo sztuczek, optymalizacji, ale i kompromisów, by tak olbrzymia i efektowna gra działała na tak relatywnie słabym sprzęcie.

 

Osobiście wolałbym by pracowali nad sequelem XenobladeX, niż zajmowali się odtworzeniem starszej gry.

Ale to tylko ja. Gdy miałem WiiU, nie chciałem grać w port Mario Kart Wii tylko w nowiutkie Mario Kart 8, nie w port Pikmin2 tylko w nowe Pikmin3, nie w port Super Mario Galaxy2, tylko w nowe Super Mario 3D World, i tak dalej ;) 

Edytowane przez Damk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie nie miał jak pyta o Zeldę, zacznij od kilku z tych: 

- Zelda BotW

- Super Mario Odyssey 

- Xenoblade 2 + Torna The Golden Country

- Mario + Rabbids + Donkey Kong Adventure

- Super Smash Bros Ultimate

- Splatoon 2 + Octo Expansion

- Donkey Kong Country Tropical Freeze

- Mario Kart 8 Deluxe

 

Jeśli nie jesteś zdrowym wariatem powinieneś być zadowolony z każdej z tych gier 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...