Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, devilbot napisał:

Ciekawostka z dupy. Czy to pierwszy raz jak handheld nintendo prześciga w sprzedaży stacjonarne konsole? Ciekawostką jest, że tak dobrze się sprzedaje mimo, że jest gów.nem i najgorszym handheldem nintendo. 

Wg Nintendo jest to konsola stacjonarna z opcja przenosna :P

 

Tylko czemu wszyscy inni traktuja to jako konsole przenosna z opcja stacjonarki?:scratch_one-s_head:

 

Co do samej Japonii to tam coraz bardziej dominujace jest mobilne/przenosne granie (handheld) niz posiadanie duzego TV i granie w swoim "wielkim" mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że w Japonii mało kto korzysta ze Switcha przenośnie. 99% ludzi w metrze/pociągach gra na telefonach, widziałem tylko jednego Switcha (10-letni dzieciak grał w Splatoona w parku). Znajomi Japończycy też grają na chacie, nawet jeśli w trybie hh. Więc bardziej z dupy jest określanie Switcha mianem typowego handhelda i stawianie go obok 3ds'a, niż ta ciekawostka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.12.2018 o 23:50, Ficuś napisał:

Tak jak piszesz to moze byc jeszcze przez 2019 ale od 2020 i next genow to multiplatform bez ostrych ciec juz nie widze, sila rzeczy beda musieli wypuscic switch pro by multiplatformy czegos wiecej niz indyki mialy dalej sens bo skaza sie na porty rodem z wspomnianego wii

 

Nie do końca. Kwestia tego czy developer od samego początku powstawania gry będzie planował wersję na Switcha. Nawet Crapthesta podawała ostatnio, że ich kolejne tytuły (nie wszystkie of course) są planowane z myślą o specyfikacji Switcha. Jeżeli developer od początku tworzy grę pod daną platformę to wszystko jest możliwe i nic nie trzeba będzie ciąć. Również wiele zależy od silnika, czy Switch będzie je obsługiwać. Jeżeli nie to raczej nie ma co liczyć na port na Pstryka. Świetnym przykładem niespodzianki był Mario + Rabbids. Ich Snowdrop Engine świetnie sobie radzi na hybrydzie Nintendo a przecież wedle Ubi będzie to ich główny silnik w przyszłych tytułach multiplatformowych, więc szanse na Switchowe porty rosną. Również nie zapominajmy, że wiele tytułów nie tworzy się już w 2 max 3 lata tylko średnio 4-6 lat, tak więc ciężko aby obecnie wychodzące multiplatformy od tak wychodziły na sprzęt, który jeszcze 2 lata temu istniał tylko jako devkit.

 

Problemem Wii było właśnie to, że wielu developerów miało tą konsolę gdzieś a wydawcy wiedzieli, że nie trzeba się wysilać bo i tak ludzie kupią choćby największego przeportowanego crapa. Dodajmy do tego to, że Nintendo zachłysnęło się sukcesem konsoli, mieli w du.pie zewnętrznych developerów oraz wydawców i efekt był jaki był. Wyjątkiem przeczącym regule był dla przykładu Call of Duty Modern Warfare Reflex, który napisano z myślą o specyfikacji konsoli oraz jego sterowaniu. Gdyby większość developerów tak się przykładała do konwersji to mieliśmy całkiem sporo fajnych multiplatformowych szpili.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Widzę, że w dziale Switcha nic się nie dzieje, więc kilka plotek:

 

- Gaming Intel twierdzi, że jedno z jego źródeł potwierdza, że 10 stycznia będzie Direct

 

- pojawił się jakiś przeciek o tym co będzie pokazane w ND, ale udowodniono, że autor przecieku ściemnia przynajmniej w niektórych elementach 

 

- Emily Rogers napisała, że będzie zaskoczona jeśli w którymś miesiącu tego roku Nintendo nie wyda chociaż jednego tytułu. Na pytania innych użytkowników resetery czy oznacza to, że również w lutym wyjdzie jakiś ich tytuł odpisał, że niekoniecznie, ale mają tyle gier na ten rok, że będzie zaskoczona jeśli któryś miesiąc będzie pusty

 

- kingzell (inny z informatorów resetery, który kilka razy ujawnił coś przed Directem) napisał dzisiaj, że nie chce robić hype'u, ale powinniśmy być gotowi na TRYLOGIĘ I 2D.

Zaczęły się spekulacje czy chodzi o jedno uniwersum, np.

Metroid - Trilogy + Samus Returns (2D) lub jej sequel

Zelda - Wind Waker + Twilight Princess + Skyward Sword (trylogia) + A Link Between Worlds lub nowa Zelda (2D)

..czy może o dwa różne, np. kombinacje powyższych lub ze zmianą w postaci Pikmin Trilogy 

 

- gdy ludzie tworzyli kolejne pomysły co sugeruje kingzell - on napisał kolejny raz: 

 "And guys, if you liked BOTW you will like next year" (2020) 

 

Jeśli to prawda to ten i następny rok zapowiadają się jeszcze lepiej 

 

 

 

Edytowane przez funditto
  • Plusik 1
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2018 o 11:50, Ficuś napisał:

Tak sie sklada, ze bodajze trzy gry w jakie grales wiecej niz 10h na tym urzadzeniu to diablo3, fifa18 i stardew valley, slynne ekskluzywy nintendo xdd

 

2020 a ten dalej za mną lata i w kajeciku zapisuje w co ile gram xD

Błagam nigdy się nie zmieniaj, Ty mój sekretarzu dzielny Ty :*

 

Przy okazji pięknie podsumowałeś o co mi chodziło: tak, gra z poprzedniej generacji, gra z poprzedniej generacji i gra równie dobrze mogąca działać na poprzedniej generacji, albo i ze trzy wcześniej. To są te słynne multiplatformy na Switchu. A przypominam kontekstem wypowiedzi były przyszłe gry z obecnej generacji.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Sami się nakręcacie xd 

Ale dlaczego nie?

Przeciez to jest najbardziej realne rozwiązanie:

- Miną 3 lata od premiery switcha

- Miną 3 lata od premiery Zeldy

- Prawie 3 lata od premiery Mario Odyssey

 

Silnik graficzny maja, mechanikę rozgrywki również. Przecież takie sequele powinny im zająć max 2,5 roku i to max.

 

Dodatkowo nazwa codowa ulepszonego switcha znikła z tego roku, wiec na bank zostawiają go na 2020. Po jakim czasie wyszedl n3DS? 3-4 lata?

Odnośnik do komentarza

Pewniakiem jest nowa wersja, tak było od zawsze. Reszta to jest jedna wielka niewiadoma. Równie dobrze po genialnej Zeldzie możemy dostać taką na 8. Dlatego ja od lat po Nintendo nie spodziewam się niczego. Nigdy się nie zawiodłem :) Od zawsze ich konsole są dla mnie uzupełnieniem reszty, zawsze mam w co grać. Przypomnę tylko ,że za czasów ich złotej ery czyli Wii i DSa mieli tyle kapuchy ,że mogli cuda działać a było dobrze ale nie wybitnie. 

 

Jedyne co bym chciał to rozbudowa Retro Studios i stworzenie jakiegoś fajnego zachodniego studia które wzbogaci ich bibliotekę tytułów. Obecnie widać ,że patrzą też w stronę starszego gracza (zapowiedź Metroida i inwestycja w Bayonetta 2). Dlatego myślę ,że jest to realne. Wiadomo ,że można zawsze zapłacić jakiemuś studiu żeby zrobili dla nich gierkę ale to się nie zawsze sprawdza. Microsoft już się nie raz na tym przejechał. 

 

Coś się u nich zmienia i to czuć. Zelda na Switcha to zupełnie inna gra porównując do swoich poprzedników. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Jedyne co bym chciał to rozbudowa Retro Studios i stworzenie jakiegoś fajnego zachodniego studia które wzbogaci ich bibliotekę tytułów. Obecnie widać ,że patrzą też w stronę starszego gracza (zapowiedź Metroida i inwestycja w Bayonetta 2). Dlatego myślę ,że jest to realne. Wiadomo ,że można zawsze zapłacić jakiemuś studiu żeby zrobili dla nich gierkę ale to się nie zawsze sprawdza. Microsoft już się nie raz na tym przejechał. 

 

Coś się u nich zmienia i to czuć. Zelda na Switcha to zupełnie inna gra porównując do swoich poprzedników. 

 

 

 

W kwestii rozwinięcia jakiegoś zachodniego studia to mają ekipy first i second party ale problem w Retro jest taki, że do tej pory nie pozwolili im stworzyć zupełnie nowe IP (studio również straciło wielu świetnych pracowników i obecnie boryka się z lekkim problemem złego zarządzania projektami). Obecnie za nowe IP odpowiadają głównie japońskie studia. Zachód ma za zadanie rozwijanie już istniejących marek, vide: Metroid na którego samo Nintendo nie ma pomysłu od czasu Metroid Fusion. Kolejną taką serią jak widać będzie Luigi's Mansion za które ma rzekomo ponownie odpowiadać Next Level Games. Z kolei Ubisoft choć stworzyło świetny crossover z Mario i Kórlikami ale właśnie są to istniejące IP i to Ubi przyszło do Nintendo z projektem, nie na odwrót.

 

Poza tym obecny szef Nintendo na ostatnim spotkaniu z inwestorami potwierdził 3 aspekty na których obecnie firma ma zamiar się skupiać:

1. Hardware i Software

2. Wszelkiego rodzaju parki rozrywki i inne tego typu bzdety, które mają przyczynić się do wzrostu zainteresowania samą marką Nintendo na całym świecie.

3. Użyczanie swoich IP zewnętrznym firmom na potrzeby gier, filmów, bajek etc. (o tym czy ktoś dostanie zgodę decyduje tylko Ninny).

 

Największy punkt zwrotny u Nintendo jest obecnie taki, że to młoda generacja pracowników przejęła pałeczkę nad stworzeniem Hardware'u (zamiast Miyamoto jak za czasów GameCube'a i Wii, teraz nad Switchem sprawuje pieczę Yoshiaki Koizumi - dzięki niemu otrzymaliśmy genialne Super Mario Galaxy 1 i 2 no i jest świetnym programistą jak swego czasu Iwata). Dodatkowo ujrzeliśmy nowe IP w postaci Splatoon czy Arms, które nie są popierdółkami na 5 min. i na które nie musieliśmy czekać po 10 lat.

 

Osobiście liczę aby Metroid Prime 4 się udał (to samo Bayo 3), jednak największą nadzieje rozpala sama Zelda. Aonuma podczas premiery Breath of the Wild wypowiadał się, że powrócili do korzeni nawiązując do pierwszej odsłony ale to co jest najważniejsze to stwierdzenie, że następne Zeldy a) również będą w stylu cel-shadingu połączonego trochę z anime (jak BotW) b) zamierzają ponownie wykorzystać silniki, które stworzyli na potrzeby ostatniej odsłony co pozwoli zaoszczędzić nawet 3 lata żmudnej pracy.

Może jestem naiwny ale naprawdę liczę na jakąś wstępną zapowiedź nowej części w obecnym roku z premierą w 2020. Mieliśmy już kilka sytuacji w których Big N tworzyło kontynuacje Zeld na jednym i tym samym silniku, zaś odstęp pomiędzy odsłonami wynosił zaledwie 2-3 lata. Mnie by wystarczyło jakby pełnoprawne duże części tej serii (czyli jak to do tej pory nazywano wersje na stacjonarki) pojawiały się nie co 6 lat a co 3.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja najbardziej liczę na nowego Metroida i ,że zrobią z tego space opere z dużym budżetem. Chciałbym też przed premierą zobaczyć trylogię z podciągniętą rozdziałką na switcha. Ja się od tej serii za dzieciaka odbiłem może teraz dałbym jej szansę. Z portów chciałbym jeszcze zbiorcze wydanie Mario Galaxy 1 i 2 plus w miarę realne Super Mario 3D Land, Wind Waker HD, Mario Maker rozbudowany,  Twilight Princess HD. 

 

A z takich mniej realnych Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars i Sin & Punishment: Star Successor w które nie grałem a chciałbym. Chciałbym też jedno nowe  IP bardziej dojrzałe od Retro Studios. Plus Metroid i Zelda a reszta to już dla wszystkich plus dobre party games. 

 

O ile porty z Wii U są bardzo realne tak reszta to jest wielka niewiadoma co sobie Nintendo wymyśliło. Tak czy siak cieszy ,że władzę przejmuje powoli młode pokolenie. Od dziecka cenię sobie przenośniaki od Nintendo tak konsole stacjonarne po SNESie mnie zbytnio nie grzeją. Oprócz gacka bo mam do niego sentyment. 

Odnośnik do komentarza

Oprócz rzeczy oczywistych (nowe gry team Mario, team Zelda i Monolithu oraz 8 generację Pokemonów) czekam na:

 

5. Pikmin 4

4. odkopanie jakiegoś IP z 3-5 generacji wstecz (np. Wave Race, F-zero, Mother)

3. chociaż jeden nieujawniony wcześniej ex 3rd party 

2. nowe Paper Mario w stylu pierwszych dwóch lub remake Super Mario RPG

1. jakąkolwiek grę od Retro

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2019 o 21:10, roivas napisał:

Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat NBA 2K18 po wszystkich patchach? Da się grać? Chodzi to jako tako?

Mogę powiedzieć że jest bardzo dobrze 

Prawie 60h na liczniku gram  luźno z CPU a nie Story mode.

A za cenę jaką można Ostatnio wyrwać pudełko ok 40 zł to nic tylko brać.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...