Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne te gałki. Na innych zdjęciach te ramki wcale nie wyglądają na mniejsze, do tego grafiki różnią się od tej wyżej. Można przyjąć, że jeżeli to prawda, to nie wiedzą jak będzie ostatecznie wyglądała ta wersja, dostali pewnie tylko dane techniczne (wymiary), żeby móc przygotować akcesoria. 

 

Mi się tam dalej marzy wersja z ekranem 3D. Ta odrestaurowana zelda na takim dużym ekranie 3D :fsg: Kto grał w LBW ten wie jak to robiło.

To by był prawdziwy switch pro, bo musiałby być sporo mocniejszy co widać byłoby na telewizorku, a  przenośnie dodawałby 3D. Kupiłbym, a tak to niby dla moich potrzeb optymalny byłby ten mini, ale w praktyce specjalnie bym dużo nie zyskał na tej przesiadce. Chyba, że faktycznie będzie zauważalnie tańszy-bo mniej technologii, brak drogich jak diabli joyconów- i sprzedając fata nie będę musiał dopłacać do wersji mini. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kubson napisał:

ciekawe czy faktycznie wydadza takiego mini troche by sie to klocilo z pomyslem na ktorym zbudowali switcha, no ale wszystko jest mozliwe. Mimo tego ze wiekszosc czasu gram handheld to mini mnie nie interesuje, bardziej licze na mocniejsza wersje.

 

W Japonii sprzedają bundle'a bez Docka, kabla hdmi, strapów i chyba tą nakładkę do joyconów, więc taki Switch Mini np. w KKW to byłby strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wersja mini się pojawi to bez wątpienia celować będzie przede wszystkim w Azję. Sporo gier, które już wyszły i tych, które niedługo wyjdą na Switcha ma potencjał, żeby w samej Japonii sprzedać się w okolicach co najmniej 4-5 mln (Splatoon, Smash, Pokemony, Mario Kart, Animal Crossing, Yokai Watch i Dragon Quest), ale potrzebują do tego większej sprzedaży konsoli. Póki co oni dopiero niedawno przeskoczyli wynik PS4, a do 3DSa brakuje im kilkunastu kolejnych milionów 

Odnośnik do komentarza

O ile koncept tego mini jest spoko, to zastanawia mnie kwestia tych gałek czy te inżyniery nauczyli się je robić porządnie, bo wiadomo jak działają w joy-conach, czyli dziadostwo. O ile sam możesz je naprawić to tym bardziej w takim mini średnio już by się chciało rozbierać go całkowicie, bo analog Ci wolno chodzi jak z jakimś wysokim input lagiem.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Co do ostatniego przecieku o Switch Mini związanego z wyciekiem akcesoriów od zewnętrznej firmy to Nintendo Life skontaktowało się z tą firmą i o to co udało się ustalić: „We've spoken to a HonSon representative about the product listings in question, and have been told that the company has based these products on "secret" information and that it is waiting for Nintendo to officially confirm the system before putting these items into production; HonSon will then "adjust the model to ensure it can perfectly suit the console". The representative also confirmed that, based on the information it has received, the Switch Mini is (as the name suggests) "a little smaller" than the current version.”

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Kupiłem ostatnio controller pro i ponownie rozkochałem się w graniu na switchu , ogrywanie DBFighterz na tv i w ciągu sekundy przejście na sprzęt przenośny coś cudnego. Na PC męczy mnie gra strasznie bo nie ma z względów oczywistych sleep mode w grze co uwielbiam w konsolach . Natomiast obecnie posiadam około 20 gier na switch i menu to jakiś żart... brak folderów czy jakiejkolwiek opcji segregowania gier to masakra , do tego widzę że dalej nie ma żadnych aplikacji jak youtube czy WWW , zresztą i dobrze bo menu jest tak słabo zrobione że tylko by zawalały miejsce. Wiadomo coś na temat aktualizacji UI?

Odnośnik do komentarza

Szczerze to mnie bawi, że ludzie chcą przeglądarki w konsolach. YT jeszcze rozumiem i jest od jesieni zeszłego roku ale byle telefon ma szybsze i bardziej rozbudowane przeglądarki niż to co było do tej pory na konsolach. Zamiast tego, wolałbym większą swobodę czy możliwość kupowania/tworzenia theme'ów zamiast tylko białego i czarnego tła. NIe mówiąc już o własnych avatarach, folderach lub chociażby segregacji alfabetycznej etc.

 

Switch jest ponad 2 lata na rynku a dobija do wersji 9.0 swojego OSa a i tak wielki wuj na nim jest. Nie wiem na co oni czekają ale chyba dopiero przy rewizjach sprzętu doczekamy się czegokolwiek sensownego.

Odnośnik do komentarza

No właśnie to samo mogę napisać o tym że śmieszy mnie jakieś dodawanie theme czy też avatarów bo to zwykły malutki obrazek nie mający na nic wpływu. No dla mnie przyjemniej byłoby uruchamiać podczas ogrywania Diablo 3 w tle uruchomić sobie przeglądarke by zobaczyć skąd najlepiej "wydropić" dany przedmiot. Jest to lepsze niż co chwila odstawianie konsoli i szperanie w telefonie. Ale jak widzisz każdy ma inne preferencje więc nie mi oceniać. Natomiast brak folderów troszkę przeszkadza jak ktoś posiada więcej gier.

Edytowane przez SpacierShark123
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ps4 pro ksztusi się mocno przy grzebaniu w opcjach kiedy mamy odpaloną grę w tle, nie mówiąc że multitasking polega na wstrzymywaniu aplikacji, a nie natychmiastowym wracaniu do danej treści (kompy na dziadowskim windowsie od chyba  zawsze nie mają z tym żadnego problemu), więc jeżeli ceną bycia najsłabszą technicznie konsolą na rynku jest brak tych super "udogodnień", to moim zdaniem warto ją płacić. Też wolę obczaić coś na telefonie niż wklepywać literki na padzie. To rozwiązanie jest ZAWSZE szybsze niż na dowolnej, multimedialnej konsoli. Zwłaszcza jak ktoś szuka pomocy w grze, kiedy też lepiej mieć dostęp do dwóch ekranów (obrazów) jednocześnie, niż zmieniając je co chwilę, bo umknął nam jakiś ważny szczegół. 

Bardziej rozumiem żal o brak themów, ale w praktyce nie wpływa to w żaden sposób na funkjonalność sprzętu, zwykła (acz miła) kosmetyka. 

Lepiej żeby niny robiło jak najwięcej, żeby ograniczać do minimum użycie zasobów hardwareowych sprzętu przez system na rzecz gierek. 

Odnośnik do komentarza

Brak przegladarki, apki Netflixa, Spotify, FB czy Tweetera to nieporozumienie moim zdaniem. Skoro juz trzymam w rekach urzadzenie mobilne podlaczone do netu to nie chce mi sie siegac po kolejne bo ktos „zapomnial” dorzucic podstawowe w dzisiejszych czasach oprogramowanie. Rozumiem ze ktos moze ich nie uzywac, ale lepiej jest miec jakikolwiek wybor niz go nie miec wcale. Upierdliwe to i juz.

Odnośnik do komentarza

Switch ma 4gb ramu. Im lżejszy jest system tym lepiej. Także sam system mi jakoś nie przeszkadza, brakuje wiadomości najbardziej. Głupim pomysłem było po prostu ograniczenie się do 4gb ramu. Dziś na pepperze była przecena 32gb ramu DDR4 z 700 na 600zl. Ile w takim razie w hurcie kosztowały te dodatkowe 4gb? Tego mi najbardziej szkoda. Obniżenie zegarów cpu i GPU w trybie przenośnym rozumiem (temperatury i bateria) ale tego ramu nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza

@czacha79Może w ogóle każdy handheld powinien mieć Android OS lub inny syf, bo przecież nie od tego jest telefon no nie? Po co facebook czy twitter, to ma być konsola przenośna a nie uboga wersja telefonu. Mylisz konsole przenośną z nowymi telefonami i nie jest to żadna podstawa, bo rozumiem, że jak Switch miałby to wszystko to sprzedałbyś telefon tak? Jeżeli mamy iść tą drogą to Switch jeszcze powinien mieć wejście na kartę SIM i powinniśmy mogli z niego rozmawiać i wysyłać smsy. :facepalm:

 

Im więcej tego syfu, tym bardziej OS potrzebuje RAMu na to wszystko. Idealnym przykładem jest PS4 i XO, które potrzebują 3GB z 8 aby OS śmigał i po co? Po to żeby właśnie był Twitter i Face? Jeszcze jakkolwiek można zrozumieć Netflix ale tym sposobem można iść dalej i zapytać dlaczego nie ma HBO, Amazon Prime a za niedługo Disney +. Ile z tego tak naprawdę korzystacie na telefonach, które zapewne nie mają mniejszego ekranu? Obstawiam, że nawet jeżeli częściej to tak samo częściej macie przy sobie Phonea aniżeli konsole przenośną.

 

Tak jak kolega @Ukukuki chciałbym, żeby Switch miał chociaż funkcje z Wii U i 3DS'a. Abym mógł napisać wiadomość do kumpla (o głosowym party nawet nie marze), nie mówiąc już o bzdurnej kosmetyce, która poprawiła by tą bezpłciowość na ekranie głównym. Tak czy siak co kto lubi.

 

@NemoKOF

W pełni się z tobą zgadzam. Osobiście liczyłem na 6GB DDR4 ale tak jak przy WII U się przeliczyłem, że będzie 3/4 GB tak i tutaj wtopa. Dobrze, że przynajmniej OS zajmuje zaledwie 500MB a gry na Switchu mają do dyspozycji 3.5GB. Z niespełnionych marzeń to fajnie jakby Switch miał funkcjonalnośc Vity i wszystko byłoby super.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chrno-x napisał:

@czacha79Może w ogóle każdy handheld powinien mieć Android OS lub inny syf, bo przecież nie od tego jest telefon no nie? Po co facebook czy twitter, to ma być konsola przenośna a nie uboga wersja telefonu. Mylisz konsole przenośną z nowymi telefonami i nie jest to żadna podstawa, bo rozumiem, że jak Switch miałby to wszystko to sprzedałbyś telefon tak? Jeżeli mamy iść tą drogą to Switch jeszcze powinien mieć wejście na kartę SIM i powinniśmy mogli z niego rozmawiać i wysyłać smsy. :facepalm:

 

Widze ze nie zrozumiales tego co napisalem. Chodzi o mozliwosc zainstalowania czegos, a nie obowiazek. Nie chcesz nie uzywasz, nie ma przymusu. Nie jestes wyznacznikiem potrzeb wszystkich uzytkownikow. To co dla ciebie nie ma sensu dla kogos innego ma. Nie rozumiem w jaki niby sposob mialaby ci sie zamulic konsola gdybys nie  zainstalowal jakiejs apki .. absurd.

Edytowane przez czacha79
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.