Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

tak, tak - jesli kilkadziesiat sekund miedzy przejsciem z dowolnej aplikacji do drugiej jest ok, to spoko. Super dzialalo. Nie wiem, za co iwata przepraszal.

http://www.nintendolife.com/news/2012/12/nintendo_is_sorry_for_wii_u_load_times_is_working_on_a_fix

Odnośnik do komentarza

Zaopatrzyłem się w WiiU kilka miesięcy po premierze konsoli i nie pamiętam tak długiego czasu uruchamiania aplikacji - zazwyczaj to kilka sekund. Wyjątkiem rzeczywiście były te ustawienia - kilkanaście sekund, oraz eShop (ale tutaj to chyba bardziej zależne od netu i serwerów Ninny). No ale system ogarniał dwa natychmiastowo zamienne niezależne ekrany (domyślnie kafelki z grami i menu na gamepadzie, oraz Mii Plaza - tłumy miiludków i posty z Miiverse na TV), więc można to zrozumieć.

 

Co nie zmienia faktu, że Daily Log na WiiU to mistrzostwo: zestawienia dzienne, miesięczne, wykresiki słupkowe, czas i ilość uruchomień poszczególnych pozycji. W porównaniu z tym czymś co jest teraz na Switchu: "grałeś w to 30 albo więcej godzin",  "grałeś to pierwszy raz wczoraj, teraz nie mam bladego pojęcia ile czasu, poczekaj z tydzień", "nie ma, zapomniałem - odpal gierkę to zobaczysz pozycję".

 

No i komunikacja między graczami. Przeglądarka internetowa, czat tekstowy, videoczat i Miiverse. Szczerze to jakoś nigdy nie byłem przekonany co do Miiverse . Ale mimochodem korzystałem z tego, bo był bardzo dobrze zintegrowany w system i gry. Fajnie gdyby była funkcja przesyłania najzwyklejszych wiadomości tekstowych wśród znajomych na Switchu. Te apki na komórkę, które mają to jakoś zastąpić, to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, czacha79 napisał:

Widze ze nie zrozumiales tego co napisalem. Chodzi o mozliwosc zainstalowania czegos, a nie obowiazek. Nie chcesz nie uzywasz, nie ma przymusu. Nie jestes wyznacznikiem potrzeb wszystkich uzytkownikow. To co dla ciebie nie ma sensu dla kogos innego ma. Nie rozumiem w jaki niby sposob mialaby ci sie zamulic konsola gdybys nie  zainstalowal jakiejs apki .. absurd.

 

I vice versa. To, że Ty narzekasz na brak appek, które posiadasz na telefonie nie oznacza, że to jest potrzebne innej osobie. To, że się z Tobą nie zgadzam nie znaczy, że oboje  nie mamy rację a ja nigdzie nie napisałem, że moje słowa to jedyna prawda.

 

Zwyczajnie nie bez powodu nawet na PS4 i XO masz ograniczoną liczbę appek, ponieważ one również zużywają dodatkowo pamięć RAM a nie tylko pamięć z dysku.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, chrno-x napisał:

 

I vice versa. To, że Ty narzekasz na brak appek, które posiadasz na telefonie nie oznacza, że to jest potrzebne innej osobie. To, że się z Tobą nie zgadzam nie znaczy, że oboje  nie mamy rację a ja nigdzie nie napisałem, że moje słowa to jedyna prawda.

 

Zwyczajnie nie bez powodu nawet na PS4 i XO masz ograniczoną liczbę appek, ponieważ one również zużywają dodatkowo pamięć RAM a nie tylko pamięć z dysku.

Ale roznica polega na tym, za ja Ci nie mowie jak masz uzywac konsoli i daj innym prawo ze sami beda decydowac .. no chyba ze jestes z rodu Kim Dzon Ila lub Putina to faktycznie mozesz wiedziec lepiej czego lud potrzebuje.

Edytowane przez czacha79
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem za tym żeby w os integrować apki i funkcje POZA prostymi wiadomościami. Nic natomiast nie szkodzi żeby wydawcy zrobili aplikacje używające tych 3.5 gb ramu. Switch i tak odpala jedną apkę jednocześnie więc czy to jest mario kart czy HBO go - dla mnie bez znaczenia. Jest yt i jest Hulu czyli się da. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, czacha79 napisał:

Ale roznica polega na tym, za ja Ci nie mowie jak masz uzywac konsoli i daj innym prawo ze sami beda decydowac .. no chyba ze jestes z rodu Kim Dzon Ila lub Putina to faktycznie mozesz wiedziec lepiej czego lud potrzebuje.

 

Szczerze to nie wiem skąd wymyśliłeś że gdziekolwiek i jakkolwiek Ci rozkazuje ale ok, bo nigdzie Ci też nie powiedziałem jak masz używać konsoli. Napisałem, że takie funkcjonalności są bez sensu żyjąc w XXIw. mając do dyspozycji smarkfony, smarktv i całą resztę smarków i to podtrzymuje a to do jakich celów używasz danej platformy to mnie rybka. Jesteśmy na forum i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie bo tym bardziej również nigdzie nie napisałem, że moje zdanie to jedyna prawda.

Masz całkowitą rację, że nic nie stoi na przeszkodzie aby były te appki ale jedynie co ja uważam to to, że konsole powinny służyć przede wszystkim do grania i powinni się skupić najpierw na poprawieniu growych funkcjonalności a dopiero dodawali resztę. Dlaczego Nintendo zwleka jak ploty od dawna są, że Netflix jest zwarty i gotowy (obstawiam, że portale społecznościowe również).

 

Z jednym na pewno się zgadzamy: OS Switcha jest goły i wesoły i aż się prosi o rozwój ale NInny to chyba czeka aż konsola przestanie się sprzedawać albo zrobią z tego chwyt marketingowy jak wyjdzie wersja Pro z lepszymi bebechami (podobnie zrobili przy New 3DS'ie, gdzie gry ze SNESa i szybsze działanie OSa z eshopem to były główne tematy marketingowe).

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, NemoKOF napisał:

Switch i tak odpala jedną apkę jednocześnie więc czy to jest mario kart czy HBO go - dla mnie bez znaczenia. Jest yt i jest Hulu czyli się da. 

 

Można spróbować spojrzeć na to z perspektywy Nintendo. Na pewno mają jakieś statystyki odnośnie używania takich programów. Na WiiU poszli na całość - było podmenu TVii, wbudowany pilot w gamepada, netflixy, jutuby, hulu, cranczyrolle, itd, itp. Na początku myślałem, że chodzi o marginalne zainteresowanie takimi usługami, więc może nie chcieli marnować na nie czasu i zasobów. Ale jak patrze na activity log niektórych znajomych (np. kilkadziesiąt godzin na Youtube) to może być wręcz przeciwnie. Inne aktywności, które odciągają potencjalnych nabywców gier od grania, są czymś niepożądanym dla właściciela platformy dystrybucji gier, jak i dla samych wydawców. Stąd może ta opieszałość w wprowadzaniu tego typu aplikacji na Switchu.

Odnośnik do komentarza

Dla tych którzy wciąż się zastanawiają nad tym czy czekać na nową rewizję modelu Switcha  - Digital Foundry dokopało się do informacji na temat specyfikacji "nowego" GPU. Wszystko wskazuje na to, że to wciąż Tegra X1. Bardziej wydajna (niższy pobór mocy i delikatnie wyższe taktowanie procesora o czym za chwilę) i jednocześnie tańsza w produkcji wersja T214 (obecna to T210). Maksymalne taktowanie procesora w T214 sięga 1,267MHz (921 w T210). Skok nie jest na tyle duży by przyrównać to do różnic między PS4 a PS4 Pro. Nie jest to nawet skok na miarę upgrade'u jaki miał miejsce pomiędzy 3DS a New 3DS. Różnica głównie pozwoliłaby na zaoszczędzeniu czasów ładowania, mniejszym obciążeniu baterii, mniejszemu generowaniu ciepła i cichszej pracy. Parę klatek na pewno też skoczyłoby w grach z dynamiczną rozdzielczością głównie. To wszystko informacje od Digital Foundry. Jak sami powiedzieli nie ma co raczej oczekiwać na Boost Mode jak w PS4.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, MierzejX napisał:

Dla tych którzy wciąż się zastanawiają nad tym czy czekać na nową rewizję modelu Switcha  - Digital Foundry dokopało się do informacji na temat specyfikacji "nowego" GPU. Wszystko wskazuje na to, że to wciąż Tegra X1. Bardziej wydajna (niższy pobór mocy i delikatnie wyższe taktowanie procesora o czym za chwilę) i jednocześnie tańsza w produkcji wersja T214 (obecna to T210). Maksymalne taktowanie procesora w T214 sięga 1,267MHz (921 w T210). Skok nie jest na tyle duży by przyrównać to do różnic między PS4 a PS4 Pro. Nie jest to nawet skok na miarę upgrade'u jaki miał miejsce pomiędzy 3DS a New 3DS. Różnica głównie pozwoliłaby na zaoszczędzeniu czasów ładowania, mniejszym obciążeniu baterii, mniejszemu generowaniu ciepła i cichszej pracy. Parę klatek na pewno też skoczyłoby w grach z dynamiczną rozdzielczością głównie. To wszystko informacje od Digital Foundry. Jak sami powiedzieli nie ma co raczej oczekiwać na Boost Mode jak w PS4.

Mówimy o wersji Mini, czy potencjalnym PRO? Bo na razie jakiekolwiek konkretne plotki są o tym pierwszym, więc nie wiem, czy mocniejsza wersja jest w ogóle w planach..

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, izon napisał:

Mówimy o wersji Mini, czy potencjalnym PRO? Bo na razie jakiekolwiek konkretne plotki są o tym pierwszym, więc nie wiem, czy mocniejsza wersja jest w ogóle w planach..

 

Coś tam było przebąkiwane o wersji Pro ale rzekomo mają z tą wersją jakieś problemy natury technicznej i opóźnili cały projekt (obstawiam tutaj chęć sprawdzenia z czym wyskoczy konkurencja). Ciekawi mnie czy rzeczywiście wersja Mini miałaby tą większą liczbę RAMu. W ogóle dziwi mnie, że devkit Switcha ma 6GB RAMu a retailowa tylko 4. Ja tam bym się nie pogniewał z tych 6GB.:rayos:

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, chrno-x napisał:

 

Coś tam było przebąkiwane o wersji Pro ale rzekomo mają z tą wersją jakieś problemy natury technicznej i opóźnili cały projekt (obstawiam tutaj chęć sprawdzenia z czym wyskoczy konkurencja). Ciekawi mnie czy rzeczywiście wersja Mini miałaby tą większą liczbę RAMu. W ogóle dziwi mnie, że devkit Switcha ma 6GB RAMu a retailowa tylko 4. Ja tam bym się nie pogniewał z tych 6GB.:rayos:

eh bo właśnie mam dylemat, czy jak wyjdzie Luigis Mansion 3 to brać na powrót zwykłego Switcha, czy Mini. Bo w sumie, co z tego jak Mini miałoby nawet jakieś lepsze bebechy kosztem braku joyconów, mniejszym ekranem itd. No chyba, że równocześnie wyjdzie odświeżona wersja Switcha, może nawet nie PRO ale z tymi wszystkimi usprawnieniami. Tej koncepcji mini trochę jednak nie kminie bo konsola traci swoje największe atuty..

Odnośnik do komentarza

Tak z innej beczki Hori pracuję nad ciekawą alternatywą dla joyconów, dedykowaną dla Daemon X Machina ale może kogoś to zainteresuje ze względu na dpad, tryb turbo dla przycisków i programowalną łopatkę z tyłu. Niestety pozbawiona baterii, wibracji, żyroskopów, nfc. Na Amazonie wisi za 50 dolców.

Spoiler

mnfau5ad6tqt5gugvwzc.jpg

https://kotaku.com/hori-s-grip-controller-turns-the-switch-into-an-absolut-1835487835

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, izon napisał:

eh bo właśnie mam dylemat, czy jak wyjdzie Luigis Mansion 3 to brać na powrót zwykłego Switcha, czy Mini. Bo w sumie, co z tego jak Mini miałoby nawet jakieś lepsze bebechy kosztem braku joyconów, mniejszym ekranem itd. No chyba, że równocześnie wyjdzie odświeżona wersja Switcha, może nawet nie PRO ale z tymi wszystkimi usprawnieniami. Tej koncepcji mini trochę jednak nie kminie bo konsola traci swoje największe atuty..

 

W sumie można siedzieć na schodach i czekać na nowsze wersje... Pół roku, rok, dwa... Tylko po co. Wiesz jaka jest dla mnie największa wada Switcha? To że nie mam za dużo wolnego czasu żeby sobie na nim pograć.

Różnicę sprzętową między 3DS na New 3DS wykorzystała garstka gier, w przypadku Switch będzie podobnie. Będzie szybciej wczytywał dane, może mniej gubił klatki. I może będzie nowszy albo szybszy Switch, a może nie będzie, ale jeśli będzie to ch.uj wie kiedy... Szkoda czekać, bo tylko dobrych gierek żal...

Tyle od mnie. Amen.

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...