Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

@USSR No akurat na kombinezony z krypt można nakładać na całej postaci poszczególne elementy(naramienniki/nagolenniki/tors) nie zrzucając jednocześnie tego ubrania, co w połączeniu z faktem, że można ulepszać i bazę(kombinezon), i poszczególne elementy, czyni to ren strój dość dobrym wyborem na początek gry(a przynajmniej ja nie spotkałem jak na razie niczego innego, chociaż zaczynam widywać raiderów w dość kolczastych zbrojach, więc może coś się zmieni.)

 

Inne ubrania natomiast mogą mieć zakładane dodatki tylko na konkretne miejsca, np. ja do kurtki skórzanej nie mogłem dodać kamizelki bądź naramienników, jedynie na nogi.

 

 

Zauważyliście, że przy kolejnych włączeniach gry pojawiają się filmiki ze SPECIALami zamiast typowych log Beth? Fajny smaczek.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Kurde jak naprawić część pancerza wspomaganego? 

 

Mam jedną część w ekwipunku, bo jest popsuta. Wziąłem pancerz wspomagany do stanowiska p.w; stanąłem w nim i nic. Połaziłem po różnych warsztatach i nigdzie nie widzę opcji naprawy. To jest jakiś perk czy jak? 

Odnośnik do komentarza

Jako ze nie przewiduje grania w Fallout 4 przejrzalem sobie w solucji opublikowanej na stronie eurogamera opisy paru questow pobocznych. Nie pomylilem sie w swoich przewidywaniach. Poziom przelomu przedszkola i szkoly podstawowej jesli chodzi o stopien ich skomplikowania. Idz-przynies, Idz-zabij. Zero jakiegokolwiek urozmaicenia. Nasz W3 ustanowil standardy, do ktorych zgodnie z przewidywaniami Bugthesda nie doskoczyla nawet do sciegna achillesa. Juz w F3 usnalem z nudow zaraz po wyjsciu z pierwszego schronu. Tu bym chyba usnal podczas tworzenia postaci...

 

Co należy jasno powiedzieć - nie jest to gra klasy Wiedźmina 3.

Fabularnie mamy średniaka dodatkowo oszpeconego najgorszymi dialogami w dziejach Bethesdy (jak mam z kimś gadać, to mnie krew zalewa - skip, skip i pif-paf). Jeśli zatem przymkniesz oko na fakt, że gra RPG mocno kuleje w pewnych istotnych gatunkowo aspektach, to nadal będziesz się całkiem nieźle bawił, strzelając i eksplorując Pustkowia. W przeciwnym razie będziesz się co chwilę w(pipi)iał podczas gry w najnowszego Falluota (przerabiałem to już za czasów F3).

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@suteq, opcja naprawy jest w tych stoiskach na zbroję wspomaganą, nie pamiętam, czy to jakiś oddzielny przycisk czy co, ale na pewno tam, zjada samą stal.

 

@Yakubu- są dwa rodzaje puszek, tin i aluminum, te drugie są jaśniejsze.

 

Chodzę po świecie, znalazłem jakiś kemping przedwojenny, patrzę wokół, w jednym domku nic, w przyczepie kemp. nic, idę do trzeciego i wtem słyszę jakieś szmery i powarkiwania, kucnąłem, jest caution, szukam powodu, tam Yao Guai, jakiś miał przedrostek w nazwie, niemniej w VATSie sprawdziłem, że zdjęcie go zajęłoby mi ~8 strzałów z karabinu, więc potencjalnie mógłby mnie ściąć, cofnąłem się do trzeciego domku, a tam kolejny był. VATS-> wszystkie AP zeszły, wciąż jeszcze żył, zużyłem więc psychojeta i waliłem jeszcze 4 razy w głowę, potem do pierwszego podbiegłem, i waliłem też ~8 łusek.

Nielimitowany magazynek w strzelbie :sorcerer:

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Panowie jak zakładać te wzmocnienia? Chodzi mi o na ramiona na kolana na klatkę piersiową. Jak zakładam jakieś ubranie np. Vault 111 i na to próbuje nałożyć jakieś wzmocnienie to mi ten kawałek np naramiennik wskakuje zamiast ubrania i mam gołą postać z samym ramiennikiem. 

 

O co tutaj chodzi? 

 

elementy armora mozesz zakladac tylko na lekki szmaty jak vault suit, military fatigues, generalnie tego typu pizamy. Oprocz tego masz jeszcze cale i jednoczesniowe stroje-armory w postaci np jakiegos prochowca po Kellogu, ktory daje +30 DT ale ten DT jest dzielony na wszystkie konczyny wiec koniec koncow, jak chcesz miec najlepsza ochrone to musisc isc w armora z osobnych czesci. No i bardzo duzo znajdziesz tez legendary armor parts niz calych i jednolitych strojow legendary.

Jak chcesz miec dobry pancerz to idz w combat armor i mody do niego.

Odnośnik do komentarza

Jako ze nie przewiduje grania w Fallout 4 przejrzalem sobie w solucji opublikowanej na stronie eurogamera opisy paru questow pobocznych. Nie pomylilem sie w swoich przewidywaniach. Poziom przelomu przedszkola i szkoly podstawowej jesli chodzi o stopien ich skomplikowania. Idz-przynies, Idz-zabij. Zero jakiegokolwiek urozmaicenia. Nasz W3 ustanowil standardy, do ktorych zgodnie z przewidywaniami Bugthesda nie doskoczyla nawet do sciegna achillesa. Juz w F3 usnalem z nudow zaraz po wyjsciu z pierwszego schronu. Tu bym chyba usnal podczas tworzenia postaci...

Jeśli ktoś po fenomenalnym fabularnie/questowo trzecim Wieśku spodziewał się, że prezes Bethesdy nagle weźmie projekt Fallout 4 i z tekstem "Panowie, pozamiatane - zaczynamy od zera", podrze go i wyrzuci do kosza, to gratuluję optymizmu.

Oczywiście sam sobie to tak wyobrażałem, że po W3 tego typu produkcje już nigdy nie będą takie same, bo CDPRed wyznaczyli nowe standardy, ale rzeczywistość jest brutalna niestety.

 

W bezpośrednim porównaniu F4 nie ma najmniejszych szans z W3 pod żadnym względem (no chyba, że ktoś preferuje klimaty post-apo nad fantasy), ale to nadal dobra gra, a przede wszystkim... to Fallout :)

 

Wiedźmina skończyłem jakiś czas temu, nawet wbiłem platynę, a mimo tego zupełnie bez obrzydzenia odpaliłem ostatnio PS3 i gram w trzeciego Fallouta - jest zajefajnie i świetnie się bawię - klimat, ilość informacji ukrytych między wierszami i smaczki - to zawsze była mocna strona Bethesdy i tutaj tkwi siła ich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

dzisiaj orka u mnie, 6h grałem w f4, już mi oczy na wierzch wychodzą xd, rzeczywiście troche słabo jest, że nie ma opisu lvl questa, robiłem sobie zadania dla jednej frakcji, wbijam do lokacji na mapie, mam 19 lvl a tu wrogowie z czaszeczkami i ściągają mnie snajpą na hita, mimo ze w power armor na sobie xd a wcześniejszy quest to kaszka z mleczkiem. dziwne.

poza tym polecam obczaić hotel w "dobrym sąsiedztwie" na górnym piętrze znajduje się pewien ghul i nie to nie harold jak coś. co mnie dzisiaj zaskoczyło to bardzo przyjemny odgłosy pukawek laserowych, te piu piu takie fajne <3

Odnośnik do komentarza

Na dzisiaj koniec, ruszyłem trochę wątek główny bo mnie wciągnęło i właśnie skończyłem misję w 

 

Morzu Burz

 

 

Ten klimat :banderas:

 

Teraz czas na lulu, potem rano praca i znowu wracam. Jak to cholerstwo wciąga. Tylko mam do zrobienia tyle misji pobocznych, że aż nie wiadomo za co się zabrać.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie fabuły tak jak ktoś już pisał wcześniej Minutemani są smutni w chuy bardzo. Pierwsze ciekawsze podrygi fabularne (po 22 godzinach gry) w Dobrym Sąsiedztwie i od razu wszechobecny BUG z terminalem u jednego ghoula na chacie...ciekawe czy to Bethy załata z łaski swej :/

 

Żałuję tylko ze to Obsidian się nie wzięło za tą część  F:NV>F4>=F3 jak narazie

Odnośnik do komentarza

Silver shroud to gunwo, pomijajac bonusy bo on ma 42DT łącznie na całe ciało, nic dziwnego ze jerom go nosi. Ponizej screeny porownawcze:

 

1HA05q7.jpgWeK16t1.jpg

 

Moj combat armor nosze tak gdzies prawie od poczatku gry, bo po wyjsciu z vaulta poszedlem w kierunku NE gdzie opisywalem pierwsze spotkanie z synthami w fabryce rybnej, po drodze zachaczamy o Asylum ze straznikami ubranymi od stop do glow w CA wiec mozna sobie ich ladnie zlootowac.

Aktualnie CA jest zmodowane dopiero w 3/4 + synth reka zamiast ca right arm arm.

Bonusy do statow jakie mam:

 

+1 STR, +1 END, +2 AG, +1 PE, +carry weight

 

Praktycznie kazdy jednoczesciowy armor w grze to gun wo bo nie chroni tak jak armory wieloczesciowe, w ktorych jeszcze kazda osobna czesc mozemy zmodowac. Dodatkowo przeciwnicy dropia mnostwo elementow zbroi z bonusami, wiec ten shilver shroud nadaje sie co najwyzej na lans po uejstlendzie w towarzystwie jakis moleratow.

 

CA oczywiscie jest brzydkie w ch uj, na kobiecie wyglada jakbym gral ciezarna babka.


Na czerwono i zielono zaznaczylem staty na dolnych screenach, sa zawyzone o +40DT wynikajace z wzietego Toughness. Przepasc miedzy CA a jakims jednolitym uniformem jest ogromna a to nie jest jeszcze nawet wymaksowany armor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...