Skocz do zawartości

NieR: Automata


amsterdream

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tja wystarczy dać pośladki i nagle wszyscy markę szanują, a pewnie w poprzednią odsłonę mało kto grał. :kaz:

Teraz tez by nie wiele osob po to siegnelo widzac 68% na metacritics.

 

 

Ocena metacritics pokazuje tylko jaki typ ludzi tam siedzi i ocenia gierki.

 

 

Ocena graczy 8,3 także tak jak mówiłem, jak się chce w miarę rzetelną średnią to się patrzy na scora użytkowników, a nie recenzentów ;)

Odnośnik do komentarza

Ocena graczy 8,3 także tak jak mówiłem, jak się chce w miarę rzetelną średnią to się patrzy na scora użytkowników, a nie recenzentów ;)

 

Tiaaaa... banda dzieciaków, co daje Wiedźminowi 1/10, bo nie można latać samolotem - dziękuję, ale jednak wolę opinie "recenzentów" :)

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Jedynka to jedna z moich ulubionych gier poprzedniej generacji, ale doskonale rozumiem dlaczego ma takie oceny, nie ma co zwalać na prasę.

 

Dlatego tym bardziej nalezy cieszyc sie ze Automata poprawia zdecydowana wiekszosc mankamentow, zachowujac najlepsze cechy oryginalu.

Bardzo podoba mi sie fakt, ze nie bedzie oceny stylu walki, a balem sie tego troche - nie ma nic gorszego niz podczas walki z bossem zastanawiac sie co zrobic zeby dostac jakies SS+.

Odnośnik do komentarza

Dwie pierwsze oceny.

 

RPG Fan 93/100

 

NieR: Automata is everything I could have wanted from a sequel to NieR, to the point that I almost feel spoiled here. It keeps the same off-the-wall plot and well-written characters from the original while discarding the clunky combat and movement for a system that has the sheen of any one of Platinum's greatest titles. It really is the best of both worlds. If you've been a fan of NieR since day one, but have been burnt by its clumsiness before, you're in for a fantastic treat. And if you're new to the craziness that is a Yoko Taro game, know that this is the absolute best time to jump in.

 

 

Sirus Gaming 9.0/10

Odnośnik do komentarza

Osobiście podoba mi się taki kierunek w erpegach akcji- slasherowy system walki z zachowanymi pozostałymi aspektami gatunku.

 

Boli mnie trochę czytanie komentarzy na takim ppe odnośnie tej gry, banda ulungów pisząca niczym niepoparte farmazony, szukających powodów do beki, ech... Trza ukrócić, więcej czasu na pozytywne pierdoły.

Odnośnik do komentarza

Póki co przeszedłem prolog czy co to tam jest i ze trzy questy w części open world, no i w sumie polecam. Na PS4 Pro wyciąga 1080p, ale ma ładniejsze filtrowanie tekstur i anti-aliasing w porównaniu do wersji niepro.

 

W jednym z pierwszych questów trzeba obijać ryje robotom w poszukiwaniu jakichś zepsutych itemów dla handlarza, i cały problem polega na tym, że te itemy wysyłają losowo i można przeorać całą mapę i ich nie dostać. Trzeba wtedy zapisać i załadować sejwa, żeby się przeciwnicy zrespawnowali.

A, i jest taki niefajny bug, gdzie jak się przejdzie prolog, a gra jest nie do końca pobrana, to nie można kontynuować, dopóki się nie pobierze cała. Wszystko spoko, tylko do tego momentu nie sejwuje, więc jak się chce zrobić cokolwiek innego, niż patrzeć na napisy przez te kilka godzin, to trzeba ten prolog później przejść jeszcze raz. A to jakieś pół godziny gry. U mnie od tego momentu się jeszcze 3h pobierała - serwery PSN to stolec.

 

Grę obecnie chyba najlepiej kupić w Hąkągu - na play-asia są karty na pincet ichniejszych dolarów (niecałe trzysta złociszy naszych), gra kosztuje 430 dorarów. Za pozostałą kwotę można kupić jeszcze jakąś małą grę. Resogun był za chyba 50, to kupiłem.

Wersja od chińczyków z Hong Kongu jest w pełni po angielsku, jedyne co ma do dupy to fakt, że wszystko w menu zatwierdza się kółkiem, nie krzyżykiem, jak u białych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No widać jak poszła, że mieli docelowo 2 lata opóźnienia. W tyle to pewnie Automatę zrobili :P

 

PS. Co do tych preorderów Edycji Limitowanej z X-kom, to na mojego e-maila z zapytaniem o dostępność odpowiedzieli w bardzo wymijający sposób, że "mają mieć dodatkową dostawę", więc najprawdopodobniej tej limitki jednak mieć nie będą...

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Najbardziej się boje, że janusze dziennikarstwa growego przejdą gierke tylko raz i potem będą pierdzielić kocopoły, że gra krótka, fabuła słaba/niejasna itd.

 

Zresztą o to samo się boję w przypadku graczy.

Nie wiem czemu tak patrzycie na recenzje, można sobie popsuć kawał dobrego szpila przez to - niezależnie od źródła i wiarygodności.

 

Tu nie chodzi o nasze "patrzenie na recenzje", bo myślę, że każdy w tym temacie się wypowiadający, grający w demko, jest świadomy i napalony na tę perełkę.

Tu bardziej chodzi o wkoorv świadomego gracza, że jakieś, jak to ładnie wyżej określił kolega, co mu kot przeszedł po klawiaturze, gdy zakładał tu konto - "ulungi" pier.dolą głupoty, a januszcenzenci obsmarują świetny tytuł, co negatywnie odbije się na jego sprzedaży.

Ja swoją kopię i tak kupię, mnie przekonało demo chociażby, ale tak zwyczajnie chciałbym, by ten tytuł był lepiej oceniany, by więcej takich wychodziło, a mniej CoDów, BFów i Assassinów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pogralem troche dluzej (3-4 bosow za mna) i nie do konca podba mi sie ta formula open world. Podejrzewam, ze w jedynce bylo podobnie ale byloby o wiele lepiej, gdyby gra byla noralnym slasherem - od punktu A do punktu B z ciagla akcja jak podczas glownych misji. Przez otwarte zadania mam wrazenie, ze gram toche w Final Fantasy, ktore laczy sie z Furi dopiero jak pchniemy nieco fabule. Ba - te wszystkie misje poboczne sa na podobnie niskim poziomie co w Final'u - odnajdz cialo androida, przyniesc pozytywke z drugiego konca mapy, by zaraz wracac w to samo miejsce szukac robo-siostry - wydluzanie gry na sile, zwlaszcza, ze przebiegajac przez kolejne lokacje trafiamy ciagle na te same grupki przeciwnikow (cale szczescie, ze pozniej mozna odblokowac fast travel!).

 

Graficznie po demie spodziewalem sie czegos lepszego, moze po prostu nie wszystkie miejscowki trzymaja poziom, bo raz wpadamy w zachwyt, by zaraz lekko sie skrzywic na widok kolejnej pustej lokacji. Kamera nie zawsze pokazuje to co bysmy chcieli, a co gorsza w grze co jakis czas natrafiam na glitche - a to postac wyleciala poza mape (dashbord), a to nie moglem odpalic misji, bo w bunkrze nagle kamera sie zepsuła itp. Wszystkie te wady oczywiscie znikaja podczas misji glownych, walk z bosami przy akompaniamencie rewelacyjnej muzyki, ale po tych paru godzinach spedzonych z gra, ta az tak nie powala, jak to sie z poczatku zapowiadalo - od poki co jednak solidny tytul, z nierowna miejscami grafika i misjiami pobocznymi, ktorych rownie dobrze mogloby nie byc.

 

PS. Czytajac zapowiedzi czasami napotykalem sie na teksty o elemntach RPG, ktorych tu po prostu nie ma! nie rozwijamy swojej postaci, level rosnie w sumie nie wiadomo po co, a jedyne co upgradujemy to naszego robota, bron, kupujemy nowe ciosy.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...