Skocz do zawartości

Sea of Thieves


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

wczoraj wyszedł nowy Halloweenowy update

393a1b41-06b6-430d-a1f7-d1218966e299.jpg

sea-of-thieves-fort-of-the-damned-cover-

tak w skrócie: pojawił się nowy fort nastawiony na PvP, do którego aktywowania trzeba zebrać 6 różnych płomieni i poświęcić rytualną czaszke, do tego kilka innych większych lub mniejszych zmian i nowości, są też nowe acziki

 

czas chyba wrócić na morze, bo od dłuższego czasu nie grałem

@Figuś @MYSZa7 to kiedy gramy? :ogor:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

20 listopada nowy update a w nim:

- 1 nowy quest w ramach Tall Talles

- ogień (granaty, kule zapalające, możliwość rozpalenia ogniska na wyspach itp.)

 

a dla tych którzy zastanawiają się czy warto sprawdzć grę: całkiem rzetelna recenzja, dobrze punktująca mocne strony i problemy gry. Co prawda trochę nieaktualna bo z września 2019, ale i tak znacznie bardziej aktualna niż większość recenzji w sieci

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gregor var Emreis napisał:

 

To dotyczy chyba absolutnie każdej gry w towarzystwie. Od bierek i papier-kamień-nożyce-Spock po... no Sea of Thieves

Ale czy to jakiś argument przeciwko? SoT od podstaw zostało zaprojektowanego jako gra kooperacyjna do grania ze znajomymi, podobnie jak np. Left4Dead, Portal 2 czy Overcooked

Odnośnik do komentarza

Ja o ile lubię tą grę i chyba poza Asaxem jestem jedną z dwóch osób na forum, która męczy gierkę regularnie, to momentami odnoszę wrażenie, że niektóre dodatki do tej gry są trochę zabawne. Mam na myśli fakt tego, że dorzucają rzeczy oczywiste - łamanie masztów i uszkodzenia steru czy kotwicy albo ostatnio odrzucone podpalanie statku, to tak naprawdę mechaniki, które powinny być w grze dostępne od początku. To trochę wygląda tak jakby specjalnie nie zaimplementowano wszystkiego, żeby potem oznajmić, że wprowadzamy nowe rewolucyjne rozwiązanie, które zmieni grę :potter:

Jak uważam, że jest to fajny pożeracz czasu, to momentami bawią mnie te update'y :dynia:

Edytowane przez Matriks_1111
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale znowu - to chyba standardowa rzecz przy grach - usługach. I z każdym updatem wszyscy mówią: czemu teraz, powinno być od początku. No pewnie, że powinno. Ale z biznesowego punktu widzenia patrząc wrzucanie wszystkiego od początku nie jest dobre :) Działa to identycznie jak w przypadku Apple :) W sumie taka taktyka jest ok. Zbyt wiele mechanik sprawiłoby, że gra byłaby zbyt skomplikowana, a tak to ciągle jakoś się podtrzymuje zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza

No ale taka jest prawda, wiele z tych rzeczy takich jak: łamanie masztów, podpalanie statków, harpuny, szalupy i wiele wiele innych mechanik były opracowane już w prototypie, na długo przed premierą.

 

A teraz po prostu dorzucają to w małych dawkach do publicznej wersji gry. Całe szczęście, chyba kończą im się te oczywiste rzeczy do wrzucenia i mam nadzieje coraz częsciej dostawać będziemy te nieoczywiste dodatki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie fajnie, że w ogóle tą grę rozwijają, ale jak pisałem wcześniej jest w tym pewna specyfika, która powoduje, że masz wrażenie otrzymania produktu, który swoją pełnowartościość zyskuje dopiero po czasie :P

Dobrze, że swoją wersję mam z GP, przynajmniej nie czuję się dziwnie z tym, że kupiłem wersję beta :teehee:

Odnośnik do komentarza

No moim zdaniem gra stała się pełnowartościowa dopiero 30 kwietnia 2019 r. wraz z Anniversary Update, kiedy dodali wreszcie fajne misje fabularne. Czyli to czego mi najbardziej brakowało od premiery. To co dodają teraz, w sensie nowe Tall Talles, nowe mechaniki to taka wisienka na torcie.

 

Ciekawe jak długo będą to rozwijać? minęło już półtora roku a gra dalej dostaje aktualizacje, wydaje się że jest jeszcze sporo historii do opowiedzenia. Ostatnio w grze pojawił się Kapitan Flameheart który chyba zapowiada kolejny rozdział kampanii, poza tym twórcy wspominają coś o jakimś większym dodatku z syrenami i nowymi regionem w przyszłym roku. A generacja już się kończy, ciekawe czy będą dalej pracować nad grą na Scarlett?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gregor var Emreis napisał:

 

To dotyczy chyba absolutnie każdej gry w towarzystwie. Od bierek i papier-kamień-nożyce-Spock po... no Sea of Thieves

Ja to porównuję do np. Destiny gdzie fajnie można pograć samemu albo z randomami. Zawsze się coś zdobywa co powiększa progres w grze. W SoT tego progresu nie ma. Jasne wbijasz rangę ale cały stuff jest tylko kosmetyczny więc jak go robić to z fajną grupką znajomych by się dobrze bawić. W Division czy Destiny czasem warto zagrać bez tzw. Fun... w SoT nie ma to większego sensu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dzisiaj do gry trafił nowy update 

 

dodali m.in:

- nowy fabularyzowany tutorial, tłmaczący wreszcie podstawy rozgrywki żeby nowi gracze nie czuli się tacy zagubieni

- nowy świąteczny event w którym zamiast okradać innych piratów będziemy mogli dawać im prezenty xD

- nowe achievementy 

- i kilka innych większych lub mniejszych zmian i nowości

sea-of-thieves-maiden-voyage-old-sailors

sea-of-thieves-ashen-tomes-of-power-cove

 

z ostatnich statystyk wynika też że gra ma conajmniej 600 tysięcy aktywnych graczy, całkiem nieźle jak na grę w którą podobno nikt nie gra ;) 

 

yebane gry usługi 

 

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Teoretycznie się da, ale gra wtedy robi się znacznie trudniejsza (trzeba  ogarniać wiele czynności jednocześnie: sterowanie, nawigacje, żagle, walke) i dla początkującego gracza będzie to mocno przytłaczające, dwa że granie samemu zabiera dużą część grywalności i frajdy z gry. Pod granie samemu jest zrobiony co najwyżej ten tutorial i wprowadzenie które wczoraj dodali.

 

To jednak tytuł gdzie każdy element został zaprojektowany pod kooperacje.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...