Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Multi wygląda różnie:

 

1. Spotykasz człowieka w supercruise a poznajesz po tym że na skanerze jest pusty prostokąt (ew trójkąt) a obok imienia jest "cmdr"

2. Spotykasz ludzi w normalnej przestrzeni (np. obok stacji albo w strefach kopaczy (REZ)) i znowu poznajesz że statek ludzki po tym co powyżej

 

A oprócz tego w górnym panelu wyświetlają się ludzie w pobliżu (w zasadzie w danym układzie)

 

Oczywiście można zagadać - napisać lub jeśli masz mikrofon: verbalnie :)

 

Poza tym można dobierać się w skrzydła i latać w grupie (max chyba 4 statki). I razem robić misje, kopać asteroidy (tzn górniczyć), handlować, walczyć z piratami, brać udział w lokalnych bitwach (combat zone) itd, itp.

 

I nie ma się co bać open - gram z przerwami na klocku od 2 lat (od momentu premiery) i jeszcze się nie zdarzyło by mnie zaatakował inny gracz. Współpraca - tak, pozdrowienia - tak. Ale walka - nie. Może dlatego że nie latam w najbardziej uczęszczanych rejonach galaktyki, może dlatego że nie biorę udziału w eventach, może dlatego że spokojny ze mnie człowiek, a może dlatego że gracze na konsoli są bardziej pokojowi od PC ;) (co nie oznacza że npc nie posłał mnie wiele razu do piachu. Posłał. Ale npc to npc)

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak jest wymagane, gra działa w ten sposób, że twoje akcje wpływają na serwer (np handel albo wykonywane misje dla danej frakcji). W trybie offline po prostu nie spotykasz innych graczy i nie trzeba mieć plusa.

 

jeszcze się nie zdarzyło by mnie zaatakował inny gracz. 

 

Bez dobrego powodu nikt cię nie zaatakuje tak po prostu - Istnieją ustawki PVP ale nie muszą kończyć się zniszczeniem statku, jak miałbyś spore bounty za głowę mogliby bez pytania zacząć interdykcje i strzelać. Jeżeli ktoś się obawia bezkarnych ataków najlepiej unikać anarchistycznych układów bądź tych, gdzie panuje tymczasowe bezprawie.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytałem w gameone, nie ma, jak oni nie mają, to bym się nie nastawiał, że dorwiesz w innymi miejscu.

 

Akurat oni ostatnio to mało co mają. Od kilku interesujących mnie premier ciągle słyszę tylko "niestety nie mamy" - The Last Guardian, NioH, NieR Automata czy teraz właśnie ELITE: Dangerous...

No cóż, jeszcze kumpel ze sklepiku naprzeciwko ma mi dać znać, czy jest w stanie skombinować na piątek, wtedy bym w pakiecie z Crashem łyknął :P

Odnośnik do komentarza

Opinie dużo ci nie dadzą, po prostu nie jest to gra dla każdego. Jedni będą miesiącami latać po bezkresnej galaktyce szukać czarnych dziur i niezbadanych miejsc inni bawić się w euro truck simulator z trade helperem wygooglowanym w telefonie a jeszcze inni bounty hunt. Fajnie jakbyś sobie znalazł jakąś grupę ludzi w przyszłości i robił jakiś community goal przyjemność z grania wzrasta 200 %.

Odnośnik do komentarza

Opinie dużo ci nie dadzą, po prostu nie jest to gra dla każdego. Jedni będą miesiącami latać po bezkresnej galaktyce szukać czarnych dziur i niezbadanych miejsc inni bawić się w euro truck simulator z trade helperem wygooglowanym w telefonie a jeszcze inni bounty hunt. Fajnie jakbyś sobie znalazł jakąś grupę ludzi w przyszłości i robił jakiś community goal przyjemność z grania wzrasta 200 %.

 

Chyba mnie namówiłeś. Najbezpieczniej będzie kupić pudełko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.