Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, kumpel pisze do mnie, żebym sobie kupił maszynkę do autodokowania, ale dla mnie samodzielne lądowania są osobną grą w grze - świetnie się przy nich bawię i dają mi masę satysfakcji. Pamiętam, że na Amidze we Frontierze to bez autopilota nie podchodziłem, ale tam była wektorowa graficzka i animacja dropiąca do 5fps, więc ciężko było zapanować nad stateczkiem i dokonywać korekt lotu na bieżąco.

 

W pierwszej misji, tej fabrycznie nam narzuconej na początku gry, miałem sytuację, że odmówiono mi pozwolenia z powodu zbyt dużego ruchu (sporo graczy tam się kręciło), po kilku prośbach w końcu dostałem przydział, koryguję prędkość, kierunek, zbliżam się do wyznaczonego lądowiska, a tam... zajęte...

Jakiś ciul nie zjechał furą do hangaru i zostawił na zewnątrz. Szkoda, że gra nie reaguje wtedy jakoś, tylko ciągle uparcie mnie prowadziła na to miejsce.

A jak przerwałem dokowanie to dostałem karę za zamieszanie wewnątrz stacji i rozkaz opuszczenia w minutę "or else..."

Na zewnątrz znów poprosiłem o przydział i tym razem poszło gładko. W każdym razie ciekawa sytuacja.

 

Zresztą miałem tez tak, że leciałem na swoje miejsce, patrzę, a tu inny typek ląduje, ale się zorientował, że to nie jego i w ostatniej chwili mi czmychnął spod podwozia, więc ja sobie spokojnie opadam, a tu nagle ten sam ciul do mnie strzela. Całe szczęście ochrona stacji wyjaśniła nieporozumienie jednym strzałem większego kalibru :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ochrona stacji wpadnie to nie ma zmiluj, jak dzik w szyszki.

 

Odkrylem dzisiaj nowy rodzaj Resoure Extraction Site [RES - najlepsze gornictwo i bounty hunting], zwykle sa 2 rodzaje low i high, gdzie w high jest najwiekszy ruch i najwiecej bandziorow do bicia, dzisiaj jednak przelatujac zobaczylem RES Hazardous, mysle sobie wtf? Wczesniej tego nie bylo w tej grze, no to wbijam a tu... jak na dyskotece, gornicy (pipi)ia w asteroidy, bandziory (pipi)ia w gornikow, a jak w bandziorow - haczyk jest tutaj tylko taki, ze w RES Low i High sa zawsze bagiety do pomocy, w Hazardous z powodu jakis zaklocen ochrona systemu w ogole sie w nie nie zapuszcza, dlatego te miejscowki oferuja najlepsze nagrody ale i tez najwieksze ryzyko takze latanie z randomami/ziomkami w wingu jest mocno zalecane.

 

@Figus

 

Obstawialem przed kliknieciem ze albo cie ktos bedzie chcial wyrwac albo w(pipi)iesz sie w slonce xD

 

@Kyo

 

Sam sie damn you :P

Odnośnik do komentarza

Myślę, że akurat tutaj zabawa offline zbyt wiele nie zabiera z "overall experience". W końcu tak bawiłem się te 25 lat temu, więc i teraz to, co gra ma do zaoferowania sama w sobie, wystarczyłoby w zupełności. Zbyt wiele styczności z żywymi ludźmi i tak na razie nie mam, bo nie wchodzę nikomu w drogę, przyjmuję jakieś zlecenie tu, oddaję je gdzie indziej, tam biorę następne i tak dalej...

 

Ale bez PLUSa nie da się pograć w CQC, które przed chwilą obadałem - emocje podczas tych dogfightów są, nie powiem...

Szkoda tylko, że to multi pozbawione jest jakichś bajerów w stylu odznak/awardów, co chwila wyskakujących nam na ekran. Wiecie - coś w stylu Uncharted, udana asysta, killstreak, ucieczka, uratowanie ziomka, wykończenie osłabionego typa - tych rzeczy gra nie uwzględnia i nie nagradza - tylko Kill i Death, a szkoda...

Ale mam zamiar zabawić tam na dłużej, bo chętnie odblokuję inne statki, by przetestować je w walce.

Odnośnik do komentarza

Ochrona stacji wpadnie to nie ma zmiluj, jak dzik w szyszki.

 

Odkrylem dzisiaj nowy rodzaj Resoure Extraction Site [RES - najlepsze gornictwo i bounty hunting], zwykle sa 2 rodzaje low i high, gdzie w high jest najwiekszy ruch i najwiecej bandziorow do bicia, dzisiaj jednak przelatujac zobaczylem RES Hazardous, mysle sobie wtf? Wczesniej tego nie bylo w tej grze, no to wbijam a tu... jak na dyskotece, gornicy (pipi)ia w asteroidy, bandziory (pipi)ia w gornikow, a jak w bandziorow - haczyk jest tutaj tylko taki, ze w RES Low i High sa zawsze bagiety do pomocy, w Hazardous z powodu jakis zaklocen ochrona systemu w ogole sie w nie nie zapuszcza, dlatego te miejscowki oferuja najlepsze nagrody ale i tez najwieksze ryzyko takze latanie z randomami/ziomkami w wingu jest mocno zalecane.

 

Jezuuuuuuuuuu, zaraz po tym jak to napisalem to pokrecilem sie po tej strefie i spotkalem 2 innych graczy, zamiast kradnac sobie bounty postanowilismy stworzyc winga i przez bite 3,5h latalismy i zabijalismy bandziorow jak jakies maszyny. Zeby bylo lepiej, po jakis 30 minut jeden typek napisal na czacie w grze zeby zrobic comm linka [czat glosowy w grze] - z reguly mam do tego awersje ale postanowilem sprobowac - no i byl to strzal w 10tke, poznalem 2 spoko ziomeczkow dobrze poslugujacych sie jezykiem angielskim z ktorymi zarzucalismy sobie nerdowskie teksty na pelnej wczuwie typu 'engaging' / 'cover me' / 'boogie inbound' etc. przez ok. 3 godziny, moja stulejka chyba wyhodowala swoja wlasna stulejke jak slyszala te teksty, ale nie powiem, wysmienicie sie bawilem.

 

W zyciu chyba nie bylo mi dane pograc tak przyjemnie jak dzis z obcymi osobami, podejrzewam ze powodem tego jest selekcja naturalna jaką ta gra nieumyslnie uskutecznia juz podczas samouczka, gdzie typowym toksycznym ulungom glowka sie przegrzewa od samego schematu sterowania i odpadają w przedbiegach.

 

A co do tego ze kogos hajpuje czy cos, wrecz przeciwnie, ja mam nadzieje ze przeze mnie nikt tej gry nie kupi, bo nie daj panie ktos sie odbije to potem bedzie na mnie ze (pipi) hajpowalem. Tak jak pisalem juz wyzej, gra ma gigantyczny prog wejscia i trzeba poswiecic troche czasu na nauke wielu systemow - jesli to nie jest dla kogos problem to w sumie nie mam watpliwosci ze spokojnie wyciagnie z niej grube godziny.

 

 

Kur.wa nakręciłem się i ja na gierkę. Po co właściwie nam surowce/kasa którą zdobywamy? Tylko na upgrade statku jest wykorzystana czy jeszcze możemy coś wydobywać? Układ słoneczny jest prawdziwy, w sensie że np na Marsie można sobie wylądować ?

 

Wszystko co wydobedziesz zamieniasz na kase za ktora kupujesz lepsze statki i upgrade'y. Tak, uklad sloneczny jest git majonez, ale nie wiem czy na marsie mozna wyladowac [mozna na wielu innych za to], jeszcze nie bylem w systemie Sol [nasz system] ale wiem ze mozna tam trafic bo jest za to trofka.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mars jest w elite terraformowany, więc raczej na pewno nie da się wylądować.

 

Można jakąś grupę/klan w grze zrobić?

 

Ja wczoraj poleciałem w niebezpieczny system z misją, to myślałem, że nie dolecę na stację, bo była oddalona w cholerę daleko, kilka walk, głównie gracze zostawiali mnie chyba z litości lol. No ale się udało, ale było tam tylu graczy, że nie dało rady wylądować, a dookoła ciągle walki, to olałem misję i uciekłem z systemu, trzeba zrobić jakiś upgrade statku :dynia:

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj poleciałem w niebezpieczny system z misją, to myślałem, że nie dolecę na stację, bo była oddalona w cholerę daleko, kilka walk, głównie gracze zostawiali mnie chyba z litości lol. No ale się udało, ale było tam tylu graczy, że nie dało rady wylądować, a dookoła ciągle walki, to olałem misję i uciekłem z systemu, trzeba zrobić jakiś upgrade statku :dynia:

 

 

Gracze czy npc? Grasz na PC?

Odnośnik do komentarza

Na XO nie zdarzyło się (2 lata) by wyciągnął mnie lub zaatakował gracz. Rozróżnianie npc od gracza jest bardzo proste: ludzie mają przy imionach (z lewej strony pulpitu) dodatek "cmdr", a na skanerze występują jako puste prostokąty i trójkąty (npc mają pełne).

Na marginesie: prostokąt oznacza "sloty z bronią schowane", trójkąt: "sloty z bronią wyciągnięte". Tak gwoli ścisłości nie musi to oznaczać zawsze uzbrojenia: limpety (czyli sondy do zbierania śmieci i urobku) są w slotach, podobnie jak wake skanner i inne. Ale bezpiecznie jest zachować szczególną ostrożność widząc trójkąt (pusty lub pełny) na skanerze.

Odnośnik do komentarza

Kuźwa, wciąż nie umiem sobie poradzić z dwoma gośćmi naraz w Advanced Combat :dog: ale mniejsza z tym, na wszystko przyjdzie czas. Dokoksiłem swoją Viper MKIII i nabrałem misji na górnictwo, po czym sprawdziłem na targu w tej samej stacji i oczywiście część rzeczy była- 100k za nic.

 

Kurde, żadna gra mnie tak nigdy nie relaksowała, gdyby nie ten majestatyczny ost to bym zapuszczał Hawkwinda i kadzidła palił, ale nie jest to konieczne. Chyba jest to jedna z pierwszych gier, o których mogę powiedzieć, że była mym marzeniem... Dość realistyczna, bym lamił, wystarczająco satysfakcjonująca, abym miał to gdzieś.

 

Odkrycie roku? Bez wątpienia.

Odnośnik do komentarza

Advanced Combat? Prosta sprawa, najwiekszy tip jaki moge dac to skupic sie na jednym celu i miec non stop predkosc w tym niebieskim obszarze poniewaz mamy wtedy najlepsza sterownosc statku.

 

Jesli sie nie myle mamy tez do dyspozycji chaff, polecam uzywac jak mamy jednego ziomka na ogonie, chaff sprawia ze chwilowo target-lock im wariuje dajac nam kilka cennych sekund.

 

btw. jest update do gierki, calkowicie eliminuje screen-tearing na base/pro.

Odnośnik do komentarza

Legendary edition ma Horizons season pass i 1000 frontier points [kupuje sie za to kosmetyczne pierdoły].

 

Solo play nie ma nic zablokowane, do wszystkiego masz rowny dostep jak na open play z tą roznica ze nie spotkasz innych graczy. Osobiscie wczoraj pogralem z 2 randomami i bawilem sie za(pipi)iscie miodnie, ale to byla jedna taka akcja na prawie tydzien grania, ogolnie sam czesto siedze na solo play i nie odczuwam jakos ze na tym trace, choc mimo wszystko zawsze milo jest miec pod reka opcje zmiany na open play i sprawdzenia co tam randomy knuja w popularnych systemach.

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że spotykasz w tej grze multum graczy. Czasami się zdarzą i z reguły nic z tego nie wynika, bo każdy leci w swoim kierunku a galaktyka jest niewyobrażalnie ogromna. Online najlepiej się gra po spiknięciu ze swoimi ziomkami w jednym wingu i robić wspólnie misje, community goale. Gracze w Elite to z reguły samotne wilki ;)

 

Osobiście każdemu polecam najpierw zacząć tą grę samemu, wchłonąć ten klimat i nabrać trochę skilla dopiero potem zainteresować się community goalami kiedy mamy już porządny statek, trochę hajsu odłożonego.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...