Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

 @Kyo, Figuś

 

Odpalilem wlasnie gierke zeby sprawdzic czy sa nagrody za Community Goal i... są, 29 milionow w kieszeni. :fsg:

 

Takze pamietajcie zeby wpasc do Beagle 2 Landing i odebrac te latwe pieniazki. Dzisiaj mozna poleciec do Rakapila i skupic sie na tym drugim CG.

 

 

Pierwszy trening za mną. Udało się pomyślnie opanować zasady lotu WSADEM  i myszką xd. Drugi to wybranie celu i osiągnięcie go. Nie zaliczyłem, bo albo źle wybrałem albo się rozbiłem. No nic muszę uciekać do pracy, ale w nocy będzie granie :) Astronomia od zawsze mnie jarała, a eksploracja wydaje się boska. 

 

Polecam podpiac pada, wg mnie znacznie wygodniej lata sie na analogach.

 

 

Pudełko na ps4 masz w media markt i saturnie za 179zł.

Jakieś porady na sam start? Bo właśnie kupiłem :/

 

Zrob wszystkie samouczki.

Odnośnik do komentarza

@Kyo, Figuś

 

Odpalilem wlasnie gierke zeby sprawdzic czy sa nagrody za Community Goal i... są, 29 milionow w kieszeni

Ja sprawdzałem dzisiaj o 6:40, zapomniałem napisać :D Dopisane prawie 8 baniek za kilka godzin latania. Thx za tip i wspólne latanie :lapka:

Odnośnik do komentarza

Świetna gra. Na początku byłem troszkę rozczarowany tym jak łatwo steruje się pojazdem i jak prosta jest walka (swego czasu zagrywałem się w symulatory lotnicze). Odkryłem jednak że po wciśnięciu L3 (sterowanie alternatywne) i wyłączeniu wspomagania latania robi się niezła jazda. Polecam spróbować, zapanowanie nad pojazdem jest wtedy niemalże niemożliwe, ale jaki robi się klimat...

 

Ciekawe czy te dane gwiazd i planet które możemy sobie przeglądać są prawdziwe, czy wygenerowane

pro.ceduralnie.

 

Super musi się w to grać na joysticku. Niestety mój HOTAS X nie współpracuje z tą grą na PS4. Dziwne, bo w War Thunder nie ma problemu. :/

Edytowane przez _White_
Odnośnik do komentarza

Gra prezentuje się świetnie. Po obejrzeniu gameplayów w internetach mam ochotę zagrać, ale dopiero jak wbiję platynkę w ESO (został tylko jeden achievment - Emperor na pvp). Powiedzcie mi jak to jest z pvp w Elite Dangerous?? Czy nowi gracze mają jakiekolwiek szanse z doświadczonymi graczami?? Czy jest jakieś "skalowanie" podczas kosmicznych walk pvp?

Odnośnik do komentarza
(lel, czemu zmienia na 'sralnie'..? xD ) 

 

Znalazłeś easter egga ;p

 

Powiedzcie mi jak to jest z pvp w Elite Dangerous?? Czy nowi gracze mają jakiekolwiek szanse z doświadczonymi graczami?? Czy jest jakieś "skalowanie" podczas kosmicznych walk pvp?

 

Gra jest skillowa do tego stopnia, że doświadczony pilot rozwali mniej doświadczonego z lepszym statkiem. Nie warto się sugerować też rangą, widziałem graczy z rangą Dangerous i wyżej ale jak przychodziło co do czego to spieprzali do supercruise w przedbiegach albo gorzej przegryzali kabel, bo gra ma połączenie typu P2P i wylogowanie się oznacza natychmiastowy zryw oczywiście takich Januszy można reportować.
 
W głównym trybie gry nie ma "bezpośredniego" PVP masz po prostu otwartą galaktykę i robisz co chcesz, będziesz wyłapywał i strzelał do niewinnych npc/graczy w systemach innych niż anarchy albo lawless dostaniesz karę bounty i będzie na ciebie polować policja lub gracze. Jak trafisz na gracza co ma bounty oczywiście można interdykcje i strzelać bez rozkazu. 
 
Skalowanie działa z misjami, im wyższa ranga nabita tym lepsze i trudniejsze misje na stacjach. Jest jeszcze tryb CQC specjalnie do powalczenia z innymi graczami na arenach ze specjalnymi statkami ale nigdy w to nie grałem. 
 
Na PC dużo grupa ludzi po prostu unika open play bo miała nieprzyjemne sytuacje z griefingiem, latają swoimi t9'tkami bez tarcz i liczą na spokojny przelot między stacjami a tu wyskakuje nakoksowany python z broniami przerobionymi u engineers i chce zrujnować sielankę, bo może xd Potem szlochanie po forach i całe życie na solo. 
 

Ogólnie jak szukasz graczy to warto rozglądać się tam, gdzie dzieją się community goale i blisko stacji gdzie zaczynają ludzie grę, zawsze możesz ugadać się na jakiś friendly PVP albo chcesz zostać piratem i wykurzać nubków.

 

 
Nie sledzilem nic z Elite, ale czy ta gra nie wyszla juz duzo wczesniej?

 

 

Dopiero zadebiutowała na PS4.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra miała premierę 2 lata temu :)
 
Na PSS jest podstawka za 99 zł i za 200 zł Deluxe Edition z Season Passem.
 
Pudełko to Legendary Edition czyli podstawka + Season Pass (czyli to co w Deluxe) + 1000 Frontier Points (kasa za którą można sobie zakupić skórki i inne duperele -> 1000 FP nie ma w wersji na PS Store).

 

Edit: doczytałem że wersja z PSS zawiera jeszcze Commander Pack, który zapewnia dostęp do kolekcji przedmiotów umożliwiających modyfikowanie statku.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Nie jest problem wędrować zupełnie bez uzbrojenia - sam tak latam na niektórych statkach -  (choć nawet słabe tarcze się przydają podczas manewrów) bo jest kilka sposobów na uniknięcie walki po wyciągnięciu z supercruise. Np:

 

0. A na początek czego unikać: po wyciągnięciu nie należy dawać w palnik i wiać po prostej bo przeciwnik będzie za nami i albo dogoni albo uszkodzi.

1. Jeśli zostaliśmy wyciągnięci i FSD się ładuje należy obrócić się w stronę wroga, dać w gaz (z boostem) na czołówkę (dobrze na ten czas wrzucić 4 pipsy w osłony) a po minięciu go przełożyć 4 pipsy w silniki z boostem poczekać na naładowanie się napędu i wyskoczyć.

2. Można również poddać wyciągnięcie z przepustnicą na 0. Wówczas napęd FSD nie musi się ładować i od razu wskakujemy znowu w supercruise.

 

Oczywiście wyciągają w 99,999% npc.

 

Polecam tryb Open (i wyrzucenie na śmieci solo) zwłaszcza pilotom z PS4 i XO (ale PC również) . Powody są dwa:

 

1. Open jest esencją gry i te sympatyczne uczucie gdy po kilku godzinach lotu spotykasz pusty kwadracik i możesz pozdrowić innego pilota.

2. To nie jest gra w której latają killerzy PvP. Oczywiście że się zdarzają - ale na PC. I jest ich tak naprawdę bardzo mało. 1000x większe ryzyko jest że się rozbijecie na planecie niż że ostrzela was człowiek.

 

A'propos planety: polecam podczas lądować sprawdzać z prawej dolnej strony HUD jaka grawitację ma planeta. poniżej 1 - OK. 1-2: uwaga. Powyżej: będzie ciężko. Może się zdarzyć, iż ciąg silnika będzie zbyt słaby by zatrzymać opadanie.

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...