Skocz do zawartości

Sezon 6 - Winds of Winter i dalej.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 495
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem o co psioczycie, według mnie jeden z lepszych odcinków w historii GoT, poprzedni odcinek się chowa i skamla przy tym.

 

 Zemsta Cersei <3, Arya, King in the North i Mormontowa, tyle ten Sam i Gilly mi nie pasowali za bardzo, reszta ok, śmiesznie też wygląda teleport Varysa ale rozumiem, że wydarzenia są rozłożone w czasie.

 

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o tej muzyce z pierwszych 20 minut odcinka budującej takie napięcie, że ja nawet nie :obama:

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza

Strasznie mi się podobał ten finał.

 

Zemsta Cersei GOTY,

Jon Snow jako bękart króla Roberta i Lyanny,

Przepowiednia Maggy Żaby się spełnia, Jamie na pewno zayebie Cersei w następnym sezonie,

Szykuje się ostatnia bitwa, czyli Jon Snow vs Daenerys, sam już nie wiem komu kibicować.

I coś czuję że mur zostanie w jakiś sposób zniszczony przez co WW zaleją Westeros i Danka z Jonem połączą siły, wygrają, potem się ochajtają i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Strasznie mi się podobał ten finał.

 

Zemsta Cersei GOTY,

Jon Snow jako bękart króla Roberta i Lyanny,

Przepowiednia Maggy Żaby się spełnia, Jamie na pewno zayebie Cersei w następnym sezonie,

Szykuje się ostatnia bitwa, czyli Jon Snow vs Daenerys, sam już nie wiem komu kibicować.

I coś czuję że mur zostanie w jakiś sposób zniszczony przez co WW zaleją Westeros i Danka z Jonem połączą siły, wygrają, potem się ochajtają i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

 

 

 

Ja raczej wątpię by Danka ze Snowem się bili i nie wiem,skąd ten pomysł

 

 

Edit:

 

 

W końcu :czesc: 

Edytowane przez Ader
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Krwa myślałem, że 9 odcinek zaorał i to będzie na tyle, ale to ohmy.png Co tu się od.. do jasnej ciasnej ohmy.png

 

Już od pierwszych sekund czuć, że odcinek będzie PETARDĄ. Klimatyczna muzyka, wyciszenie, budowanie akcji, a potem łub łub Sept się wali, wszyscy zginęli. Potem ta mina Cersei, skok młodego i zadźganie maestra przez dzieciakibanderas.png

 

Potem ta retrospekcja gdzie siostra prosi Neda o zaopiekwoanie się synem. Przejście zrobione z oczu dziecka na Johna - epick! Ogólnie tutaj jest zasadnicze pytanie - John jest starkiem czy Targaryenem? Będzie beka jeśli to jakoś odkryje i np. z danką zrobią rozpie***l w 7 królestwach. Przecież ona jest jego kuzynką?

 

Potem scena z młodą jak zabija Freya.

 

Danka na okrętach, Cersei na tronie, ależ tam będzie walka biggrin.png

 

Najbardziej szkoda mi Jaimiego, facet zrozumiał teraz że Cersei nie jest już jego siostrą ani tym bardziej kobietą, w której się kochał. Dopiero teraz do niego dotarło, że to ona jest odpowiedzialna za cały ten syf. Nie zdziwię się jeżeli już nie będzie jej bronić.

 

 

 


Strasznie mi się podobał ten finał.

 

Zemsta Cersei GOTY,

Jon Snow jako bękart króla Roberta i Lyanny,

Przepowiednia Maggy Żaby się spełnia, Jamie na pewno zayebie Cersei w następnym sezonie,

Szykuje się ostatnia bitwa, czyli Jon Snow vs Daenerys, sam już nie wiem komu kibicować.

I coś czuję że mur zostanie w jakiś sposób zniszczony przez co WW zaleją Westeros i Danka z Jonem połączą siły, wygrają, potem się ochajtają i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

 

 

Przecież on jest synem... i wiadomo już jak się skończy GoT

 

 

 Targeryen'a, który zgwałcił Lyanne. Jon nie jest Starkiem :P 

 

Wyszło na to, że koleś który wysnuł tę teorie w 2014 miał rację i to John jest najważniejszą postacią w całej Grze o Tron. Nie królowie, nie lordowie, nie danka, ale właśnie John Snow ohmy.png

 

Jedno co się typowi nie zgadzało, to przysięga Johna - przyrzekł nie założyć Korony, ale przecież teraz został z niej zwolniony biggrin.png

 

Dodatkowo przepowiednia o odrodzeniu Azor Ahai "Jest księciem, którego obiecano, a jego pieśń to pieśń lodu i ognia – gdy to powiedział spojrzał na Dany. Wydawało się że ją zobaczył, chociaż stała za drzwiami – Potrzebne jest jeszcze jedno – rzekł. Nie wiedziała czy do niej, czy do kobiety leżącej na łożu – Smok ma trzy głowy."

 

Jego Pieśń to pieśń lodu i ognia - Syn Lianny (lód - północ), Syn Rhaegara (ogień).

 

Jest jeszcze kilka innych faktów na to wskazujących:

- Jon śnił o tym, że walczy z Innymi, a w ręku trzyma czerwony, płonący miecz

- Bowen Marsh płakał, kiedy pchnął Jona sztyletem w brzuch. Rana dymiła w zimnym, nocnym powietrzu

- Mellisandre prosi R’hllora, żeby pokazał jej w płomieniach Azora Ahai, ale tam widzi tylko Jona Snowa. (w polskim przekładzie napisane jest wprost, że chodzi o Jona; w oryginale mamy „only snow”).

 

Jonh jest kluczem całej historii.

 

 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens pisać w spoilerach, ale niech będzie

 

 

RIP

Grand Maester Pycelle

Brother Lancel

The High Sparrow

Ser Loras Tyrell

Queen Margaery Tyrell

Lord Mace Tyrell

Ser Kevan Lannister

King Tommen Baratheon

Ser Walder Rivers

Lothar Frey

Lord Walder Frey

 

Nie jest powiedziane, że Rhaegar zgwałcił Lyannę. Przeciwnie, raczej odbyło się to wszystko za porozumieniem stron, świadczy choćby o tym fakt, że Rhaegar dał jej różę na turnieju, a tamtej się to podobało. Tak czy owak Jon jest bękartem, tyle, że nie Neda, a Rhaegara i jako taki praw do tronu nie ma. Dany jest jego ciotką, a nie kuzynką

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens pisać w spoilerach, ale niech będzie

 

 

RIP

Grand Maester Pycelle

Brother Lancel

The High Sparrow

Ser Loras Tyrell

Queen Margaery Tyrell

Lord Mace Tyrell

Ser Kevan Lannister

King Tommen Baratheon

Ser Walder Rivers

Lothar Frey

Lord Walder Frey

 

Nie jest powiedziane, że Rhaegar zgwałcił Lyannę. Przeciwnie, raczej odbyło się to wszystko za porozumieniem stron, świadczy choćby o tym fakt, że Rhaegar dał jej różę na turnieju, a tamtej się to podobało. Tak czy owak Jon jest bękartem, tyle, że nie Neda, a Rhaegara i jako taki praw do tronu nie ma. Dany jest jego ciotką, a nie kuzynką

 

 

 

Tak, masz rację. Ona raczej uciekła od Robtera, bo kochała Rhaegara. John podobno nawet nie jest bękartem, bo ta dwójka się miała potajemnie pobrać (teoria)

 

 

Odnośnik do komentarza

Łożesz (pipi)a ale dali do pieca w tym odcinku .....  :obama:  :obama:  :banderas:  :banderas:

 

 

Margaryny szkoda, fajna dupencja z niej była.

NARESZCIE ZA(pipi)ALI TEGO RYDZYKA Z WESTEROS !@!!!!!!!!! Ide sie na(pipi)ać ze szczęścia :D

Jon "The King of the North" Snow <3 miejmy nadzieje że nie bedzie takim debilem jak jego braciszek :>

Drobnostka która chwyciła mnie za serducho : Lady Tyrell w rozmowie z Ellarią jako pierwszego wymienia Mace'a z tych którzy zgineli. Awww <3

Bronn jak zwykle na propsie a ta dupeczka pod która sie podszyła Arya ..mrr palce lizać

 

Odnośnik do komentarza

Game of Thrones: Fast Travel Edyszyn

 

 

 

no ale odcinek bardzo fajny i bardzo dużo sie zadziało

 

duże spoilery

 

 

ciekawe że teoria z jonem sie okazała prawdziwa, to on teraz chyba powinien mieć prawa do żelaznego tronu a nie na króla północy?

przewiduje że jak to wyjdzie to sansa zostanie królową a on z denerys zostaną królami 7 królestw po drodze rozpierdalając cersei xD

 

ciekawe czy teoria że tyrion też jest 3 z bękartów jest prawdziwa, skoro z jonem sie potwierdziło to myśle że jest spora szansa

 

 

największe plusy

+ zakończenie religii z przytupem

+ arya fast travel uskutecznia i zaczyna zabijać, fajne jest to że nie straciła zdolności zmiany twarzy po odejściu z kościoła

+ potwierdzenie teori jona

 

 

teraz tylko ciekawe jak bedzie wyglądać kolejny sezon - czy pierwsze kilka odcinków to będzie kolejne rozwlekanie czy odrazu zaczną sie konkrety i będą trwały przez cały sezon

 

 

dziwi mnie szykująca sie dysproporcja wojsk - wygląda na to że jon, denerys, i te poboczne arabskie ziomki, i w sumie wszyscy praktycznie będą chcieli atakować cersei, 6 armi przeciwko 1 to troche spora dysproporcja

no chyba że ją zaorają i potem będzie większa walka z WW

 

 

Odnośnik do komentarza

Świetny finał,  szkoda tylko, że książkę przegonił. Widać, że Martin na kasę poleciał, bo zamiast się za pisanie książki zabrać podrzuca pomysły za grube $ scenarzystom.

Jak wszyscy cierpieć teraz będę czekając na kolejny sezon. W(pipi)ię się też niemożebnie, jeżeli kolejny wydany tom skończy się tak, jak zaprezentowany w edycji TV.

Odnośnik do komentarza

To tylko moja opinia, ale mi czytało się beznadziejnie. Za bardzo rozwleczone wątki, za dużo postaci. Całe rozdziały potrafiły być tak nudne, że zmuszałem się do przeczytania. Wiadomo, świat, sama fabuła i większość bohaterów super. Chodzi mi tylko o sam styl pisania. Widocznie mi osobiście nie podszedł i dla mnie serial jest o wiele lepszy

Odnośnik do komentarza

Sycący finał, oszczędnie zagrany, niemal spokojny, ale świetnie użyta muzyka plus sceny, które zapadają w pamięć (zemsta Cersei, kolacja u Freya, Tommen, a przy King in the North ciary) sprawiają, że oglądało się mega przyjemnie. Fajnie że wrzucili po trochę z każdego wątku na koniec (chyba tylko Góry zabrakło).

 

Jak następny sezon ma mieć mniej odcinków to liczę na solidny rozp.ierdol już od początku bo na to się w sumie zapowiada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...