Skocz do zawartości

Sezon 6 - Winds of Winter i dalej.


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że kilka sezonów wydarzeń w Królewskiej Przystani było w zasadzie bez znaczenia. Wątek Natalki, Tommena, Wróbla i tak dalej. Gdyby podczas wesela Dżofreja wpadła banda siepaczy i wyrżnęła wszystkich poza Cersei bylibyśmy w tym samym momencie co teraz

Edytowane przez Godot
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 495
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

meh. żeby nie było - fajnie się oglądało - dużo naprawdę sytych, dobrze zrobionych scen, ogólnie super zrealizowany odcinek:

 

 

przejście z dziecka na oczy Jona Snowa

Daenerys i Tyrion

King in the North vol. 2

Bomba w sepcie

 

 

 

ale fabularnie to samo co tydzień temu - z GoT robi się przewidywalny serial, w którym dzieje się mniej więcej to, czego chcą fani. Widać, że nie mają materiału i cisną do przodu żeby zamykać wątki i usuwać postacie, na które nie mają pomysłu - wszystko raczej przewidywalne i żeby połechtać fanów. co jest kur.wa zaprzeczeniem idei GoT - cały widz kluczowych momentów takich jak ścięcie Neda i Red Wedding wcale nie opierał się na tym, że były 'epickie' albo 'brutalne', tylko że mało kto się ich spodziewał.

 

 

no dobra, ujawnienie, że R+L=J w sumie było super zwłaszcza jeśli ktoś nie czytał książek. plus rozmach i lista zgonów z KL w sumie mnie zaskoczyła, ale sam fakt, że Cersei zaora KL za pomocą wildfire był telegrafowany od połowy sezonu.

 

Nie mówię już o tym, że 2. raz robią to samo ze sceną z królem na północy. wiadomo, kozacka scena, ale trochę tanie.

 

 

plus mega jednowymiarowi robią się bohaterowie - z w miarę ciekawych zostali Sansa i Jaime. Reszta (Jon, Tyrion, Daenrys, Cersei) trochę nie do zniesienia.

a wiadomo - najbardziej mnie wkur.wia że teraz serial mi spoileruje kto w kolejnych częściach książek prawdopodobnie zginie.

Niektóre zgony wiadomo, że muszą nastąpić

(Tommen, Ramsay), co do innych było to wysoce prawdopodobne (Stannis), ale niektóre są w sumie trochę szokerami (Rickon, Margeary, Loras). Mimo różnic między książkami a serialem zakładam, że endgame większość postaci będzie miało podobny

 

Edytowane przez froncz piotrewski
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

A dla mnie wreszcie zostali najciekawsi bohaterowie. Jon się stanie skur,wolem coś czuję, do tego to jego pochodzenie też narobi zamieszania, może będzie walczył z zombiakami? Cersei jest też ostro namiesza w Kings Landing, Jaimie jej pewnie nie wybaczy zabójstwa syna, wreszcie możemy zobaczymy te sławne smoki i bitwę Tyriona z siostrą.

 

Odnośnik do komentarza

Rudiok, co do Tyriona, to może być tak, że

 

Matką była jego rodzona matka, ale ojcem był Szalony Król. Dlaczego? Tywin od dziecka nienawidził Tyriona, mówiąc że zabił własną matkę i jest kaleką. A może to sięga głębiej i dowiedział się, że Tyrion jest owocem związku (albo nawet gwałtu?) jego żony z Targaryenem? Nie wiadomo ;)

 

MEGA odcinek. Pozamiatał mną tak bardzo, że jak siedziałem i oglądałem, to co chwilę przecierałem oczy ze zdumienia i miałem wyraz twarzy jak dzieciak pierwszy raz widzący Vampa czy inny TwójWeekend.Tu o odcinku. W sumie czemu piszemy w spoilerach? Jest po premierze:

 

Generalnie faktycznie, wydarzenia budowane w King's Landing przez kilka sezonów zostały zaorane, ale w jakim stylu! Zastanawiam się tylko po co było ściągać Lorasa do lochów. To znaczy ja wiem, dramatyzm, ukazanie składu Dzikiego Ognia i w ogóle, ale fabularnie to było serio zbędne. Chyba. Nie znam się.

Bardzo fajny wątek Aryi plus młoda lady Mormont zamiata! Uwielbiam ją. Do tego wkur.wiony Jaime. Będzie się działo. I faktycznie, jeśli w następnym sezonie na KL pójdzie kilka armii (Północ, Dany, Martellowie + to co zostało z Tyrelów, kto jeszcze?), to może być dziko.

 

Odnośnik do komentarza

 

ciekawy tylko kiedy Arya znalazła czas, żeby zabić tych wszystkich Freyów, i że nikt nie zauważył jak piecze z nich ciasto  :reggie: Sam odcinek mega dobrze zrealizowany, chociaż serial trochę za bardzo stał się przewidywalny, praktycznie cały sezon był taki. Czekam, aż Danka połamie się w Westeros, bo według schematu, Rob miał wszystko i przegrał, potem Stannis, teraz czas na magiczną księżniczkę. Chyba, że sprawdzi się teoria, że Tyrion ma krew targarjanów i wraz z Jonem i Danką będą popierniczać na smokach vs Darth Maul

 

Odnośnik do komentarza

Mocny finał. Forumek już wcześniej większość tych twistów przewidział, ale i tak fajnie się oglądało :D Dla mnie ogólnie cały ten sezon na duży +. Może były ze 2-3 wolniejsze odcinki, a tak to w każdym coś ciekawego się działo. W następnych ponoć ma być mniej odcinków, więc jest szansa na jakieś przyspieszenie akcji. Byleby tylko klimat na tym nie ucierpiał.

Odnośnik do komentarza

 

Czekam, aż Danka połamie się w Westeros, bo według schematu, Rob miał wszystko i przegrał, potem Stannis, teraz czas na magiczną księżniczkę. Chyba, że sprawdzi się teoria, że Tyrion ma krew targarjanów i wraz z Jonem i Danką będą popierniczać na smokach vs Darth Maul

 

 

Ja myślę, że Danka przełamie obronę stolicy bez większych problemów, bo Cersei to tylko zwykła ruchawica. Nie pomogą jej intrygi i spiski, czyli tylko to co potrafi(choć ostatnio nie bardzo xD), bo Danka ma w (pipi)u kto tam w stolicy teraz rządzi i bierze to jak swoje i ma możliwości. Oczywiście Cersei będzie chciała wysadzić wszystko dzikim ogniem jak Pomylony Król, ale Jamie wytłumaczy jej mieczem, że przez jej zagrywki za(pipi)ała już wszystkie swoje dzieci i pewnie z żalem ją zabije i całkiem możliwe, że popełni samobójstwo, ale fajnie byłoby zobaczyć jeszcze jego spotkanie z Tyrionem. Jakiś dobry dialog na pewno by się przydał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No hola hola, końcówka była soczysta, ale nie zapominajmy pierwszych odcinków i pierdów w stylu wątku w Dorne i gadających głów. Szacun, że jednak wzięli się do roboty i pod koniec dostarczyli.

 

Jedno co mnie martwi to jak jeszcze ma być dwa sezony to się to trochę rozwlecze, w jednym szturm Danki, a pewno dopiero w drugim walka z Walkerami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...