Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

@Ireniqs & Dante

Kompletnie tak nie działa alokacja nakładu danego produktu. Po pierwsze ilość danego produktu (w tym przypadku gry) jest zależna od ilości zamówień otrzymanych od sklepów, spodziewanego zainteresowania i fizycznej dostępności, po drugie jeśli wszystkie te czynniki wskazują mała zainteresowanie, wtedy pierwszeństwo mają duże sieci (duże sieci = większa ekspozycja, proste).

Retail chain jest nieubłagany, a overshipping jest kosztowny, zarówno dla sklepów, jak i producenta oraz dystrybutora.

Odnośnik do komentarza

Małe zainteresowanie = mały nakład, widać sklepy w PL są niezainteresowane tym produktem. Zresztą przedstawiłem jak to działa, a będzie jeszcze gorzej, bo sklepy co raz częściej odpuszczają mniejsze gry, walka z cyfrową dystrybucją jest nierówna. 


Edit:

No i tak jak wyżej pisali inni, mniejsze sklepy u nas  korzystają często z zagranicznej dystrybucji (żeby mieć większą marżę). Co automatycznie przekłada się na ilość kopii, którą otrzymuje polski oddział.

Żaden dystrybutor nie mówi sobie: "ale teraz damy mały nakład, niech mają, pftu gracze, walka o każdą kopię"

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Wredny

Nie kupie wersji ang z tego samego powodu ze ty nie kupisz wersji japonskiej. Kumasz juz o co mi chodzi?

Nie znam na tyle tego jezyka aby sprawilo mi to radosc z grania. To nie bb czy soulsy. Tu bedzie fabula i to gruba dlatego napisy odgrywaja tak duza role. Ty pewnie tez nie wyobrazasz sobie grania np w Uncharted po japonsku? I tez moge cie nazwac januszem? Chyba nie w tym rzecz.

 

Ktos chce ogladac film po jap czy ang niech oglada. Ile zrozumie to zrozumie. Ja nikomu nie bronie. Ale szkalowanie osob ktore tak nie robia to juz przeginka.

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza

Sajmon jakies tam cyferki ty tak powaznie czy to jakies beznadzieje prowo? I nikt nikogo nie szkaluje ale w 2017 roku nieznac Angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym to troche wstyd jak jest sie osoba mloda.

 

Koniec koncow nie chcesz nie kupuj twoja sprawa nikt ci pistoletu przy lbie nie trzyma.

Odnośnik do komentarza

OK, ma trochę racji, zagalopowałem się, bo ciągle u mnie w głowie pokutuje skojarzenie "samurai souls", a tu jednak faktycznie jakaś fabułka ma być.

Sorry, Sajmon - masz rację.

 

No ale żeby nie było tak słodko to Willy też ją ma, pisząc:

 

"w 2017 roku nie znać Angielskiego, przynajmniej na poziomie komunikatywnym to trochę wstyd jak jest się osoba młodą"

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Jeżeli mam wybór to zawsze wybiorę pl napisy i ang dubbing. Nie raz zdarzają się sytuacje, że oglądam jakiś serial z ang napisami bo nie ma jeszcze tłumaczenia. Zawsze znajdzie się jednak zwrot/wyrażenie/zdanie którego nie zrozumie. Czasami sięgam do słownika, czasami olewam sprawę. Więc znajomość mojego ang oceniam na trochę bardziej niż komunikatywny. Sony wydało grę z pl napisami, więc dlaczego mam się nie wspomagać tym tłumaczeniem? Nie będzie tłumaczenia w pudełkowej wersji to wezmę cyfrę z allegro. Jestem tego pewny, że zarówno ci co będą grali po ang/pl/czy jap będą się świetnie bawić tym tytułem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ale chlopy sieja zamet! Dystrybucja Nioha w Polsce zajmuje sie Sony. Sklepy takie jak saturn, mm beda mialy kopie przeznaczone na rynek PL - oczywiscie wiaze sie to z brakiem mozliwosci sprzedazy przed premiera, ale napisy PL beda na 100%.

 

 

To playstation polska sieje zamęt, bo nic nie wiedzą i piszą potem głupoty. 

A dziwisz się? Ile osób kupi ten tytuł u nas w dniu premiery? Myślę, że liczba osób wypowiadających się w tym temacie będzie jakimś wyznacznikiem (minus Janusze, którzy odpuszczą, bo obawiają się braku polskich napisów).

Wiele osób uważa, że to jest marna chińska podróba Wiedźmina (xddd) Co dopiero mówić o tych co mają pretensje że to klon soulsów.

Odnośnik do komentarza

Ano.

Co do historii, osobiście wątpię aby ze scenariusza Kurosawy zostało cokolwiek oprócz głównych założeń, nie mniej samo umiejscowienie i wykorzystanie postaci z najciekawszej ery historycznej Japonii (przełom Sengoku jidai/Tokugawa-jidai) zdecydowanie mi wystarczy, podlanie sosem Yokai również.

Boss? Tachibana Muneshige (a w zasadzie Takahashi Munetora)? No jak tu nie szanować tego pana, jeszcze ożenionego z Ginchiyo, która po śmierci ojca de facto sterowała całym klanem klanem Tachibana (a i sporo do powiedzenia miała w polityce klanu Otome). Ale skurczybyk zdradził Tokugawę i walczył przeciwko niemu w najsłynniejszej bitwie w dziejach Japonii - taka rola wiernego samuraja Hideyoshiego, nie było przebacz i status daymio musiał polecieć.

No i w grze będzie czarny samuraj i biały samuraj. 10/10.

Odnośnik do komentarza

Jedni i drudzy debile.

Trolle które i tak w (pipi)e mają tą grę albo ludzie którzy zagrali w życiu tylko w Assasin's Creeda i tego nieszczęsnego wiedźmina a potem piszą. Jeszcze dodadzą, że nie mają tyle czasu na gry i "ile ludzi tyle opinii" xd

 

Szkoda że takiemu dobremu exowi musi się dostawać za januszerstwo. Gierka zasługuje na jakiś swój spot reklamowy milion razy bardziej niż następny przerzut od Ubi, mogliby to jakoś zareklamować porządnie, że ma coopa może w końcu niektórzy się ogarną.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że jak 3 demka nie przekonały do siebie co niektórych (czytaj: większości) to już nic ich nie przekona. Niestety żyjemy w czasach przerzutów od Ubi, a to oznacza że żyjemy w czasach że gra musi się sama przechodzić i najlepiej jak tylko raz na jakiś czas wciśnie się guzik. A jeżeli nie ma mapki... no to to już jest nie do ukończenia, a jak zginiesz to dramat i rozpacz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

przeleciałem wzrokiem 3 poprzednie strony tego tematu... czyli, że co? Jednak będą fizyczne kopie gierki w sklepach, a sony nikogo o tym fakcie nie poinformowało, promujac jedynie wydanie cyfrowe? troche słabo. 

W sumie chyba wszystkie media internetowe wspomijają jedynie o premierze wersji cyfrowej w PL (pisze tutaj o wszelkich kalendarzach premier itp).

Odnośnik do komentarza

Pogadałem sobie chwile z kolesiem z jednego sklepu. Skarzyl sie ogolnie na (pipi)owa wspolprace z sony.

Maly cytat

 

generalnie Sony nie uznaje Polski za dobry rynek
pomimo tego, że mniejsze sklepy potrafią sprzedać dużo więcej niż media markty i saturny
Ale Sony nie zależy na ilości, robią swój limit i jest ok:)
Odnośnik do komentarza

to tez tak nie do końca. 

 

wiele gier sprzedaje sie dużo lepiej w marketach niz w sklepach internetowych - ale tutaj chodzi o gierki casual friendly oraz molochy niepotrzebujace reklamy. Przynajmniej tak to przedstawiał Stefan z sony kiedy wymieniałem się z nim mailami kiedys (no ale to stare dane, wiec pewnie sporo sie pozmieniało :P) 

Odnośnik do komentarza

Trofiki gdyby ktoś chciał przejrzeć

 

https://psnprofiles.com/trophies/5812-nioh?lang=pl

No ale te są po polsku ;-)

Playstation Polska wrzucilo grafikę na FB z Niohem...na pudeleczku jest standardowa informacja o polskiej wersji także wszelkie obawy zostały rozwiane

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Playstation Polska wrzucilo grafikę na FB z Niohem...na pudeleczku jest standardowa informacja o polskiej wersji także wszelkie obawy zostały rozwiane

 

Dokładnie - trzeba szukać wersji z zagranicznej dystrybucji, bo znów mi patafiany okładkę oszpeciły...

 

https://www.facebook.com/PlayStationPolska/photos/a.296948997039265.69443.205010466233119/1325879580812863/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...