Skocz do zawartości

Ace Combat 7


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Zero patcha na premierę szanuję. 2 misje za mną i to stary dobry AC bez udziwnień. Graficznie ładny na  koksie,  dubbing  japoński super i fajnie  że są polskie  napisy. Fabularnie ciekawy początek. Napiszę coś więcej jak pogram dłużej. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hm nie wiem czy nie zacząć od nowa. Bo poziom normal jest trochę za prosty. Zastanawiam się także nad zmianą sterowania na to drugie. 

 

Także pytanko - gdzie jest kod na ac5? Bo nic takiego nie znalazłem.

 

A sama gierka na razie całkiem spoko. Mam nadzieję że dorówna 5. Plus wygląda na pro super.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Basior napisał:

 

Także pytanko - gdzie jest kod na ac5? Bo nic takiego nie znalazłem.

Ja zamawiałem z muve to mi podesłali po jakimś czasie mailem.

Faktycznie te pierwsze misje łatwiejsze niż w piątce. Sama piątka na ps4 wygląda bardzo spoko.

 

VR ma bodajże tylko 4 misje.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Opinia długoletniego fana serii

- z wielką rezerwą podchodziłem do tego tytułu. Ace Combat 6 Fires of Liberation i Assault Horizon doprowadziły mnie niemal do ostrego stanu depresyjnego :olo:

 

- AC7 to bezpośrednia kontynuacja AC5 Unsung War/Squadron Leader (IMO najlepszej części AC).

 

Singleplayer:

 

+ fabuła która może nie dorównuje tej z AC 5 ale spokojnie mamy poziom Belkan War. Sporo drobnych nawiązań do wydarzeń z AC5.

+ twórcy na całe szczęście nie poszli w stronę emo z AC6 i całej tej chałtury "dance with the angels"

+ przerywniki filmowe wykonane w bardzo fajnej jakości audio i video.

+/- znowu znaczna część fabuły jest przekazywana w formie komunikatów radiowych, w trakcie misji. Także na poziomie trudności Hard/Ace gdy na okrągło w tle brzęczy Warning missle/Caution pull up/Evade Evade - ciężko jest się w słuchać w treść tych komunikatów (piszę to z perspektywy osoby która nie narzeka na podzielność uwagi a angielski ma na C2)

+/- 20 misji. Są długie i sycące ale AC5 miał ich 27 czy 29.

+ drzewko rozwojowe jako synteza rozwiązań z AC5 i Ace Combat Infinity

+ warunki atmosferyczne wpływają na zachowanie maszyny - silny wiatr wpływa na kurs samolotu, oblodzenie również jest czynnikiem.

 

Multiplayer:

- jak zwykle ( z wyłączeniem Ace Combat Infinity) - totalny kupsztal.

 

-Infinity opierało się na grze co-op i niszczeniu jednostek kierowanych przez AI. Tutaj mamy powrót do korzeni i 2 tryby Team Deathmatch oraz Battle Royale. W tej grze fizyka nie istnieje i gracze mogą kręcić beczki bez żadnych konsekwencji i do tego sprowadza się cały multi - 5 minut kręcenia beczki chyba że a) ktoś wybierze dużo słabszy samolot b) ktoś zaśnie z padem w ręku.

 

- w multi każdy samolot+ części którymi go usprawniamy ma określoną wartość punktową. Wybór maszyn można ograniczyć za pomocą liczby punktów. I teraz najlepsze - można określić tylko górny limit. Czyli świeżak grający pierwszy raz w serię wybierze sobie np. A-10 (pewnie z 800 punktów) i wyląduje w pokoju do 2200 punktów gdzie wszyscy siedzą w F15J. To akurat przykład z życia - tak właśnie po kilku rundach Battle Royale które spędziłem wyłącznie na kręceniu beczek wbiłem pucharek

 

Last One Flying
Came first in Battle Royal.

 

który IMO jest najtrudniejszy w całym secie.Ogólnie dopuszczenie do multi (które jest wyłącznie Air-to-Air) samolotów typu attacker jest bardzo śmiesznym rozwiązaniem.

 

- w Infinity po tym jak lobby zapełniło się w połowie można było wymusić start rundy. Gdy lobby było w 100% pełne - star następował automatycznie. Tutaj natomiast lobby musi być zapełnione przynajmniej w 3/4 i host ZAWSZE musi zainicjować start rundy. To rozwiązanie ssie bo host może sobie spokojnie kolejne 30 minut dłubać w garażu a wszyscy w tym czasie czekają. Z tego powodu radzę, gdy znajdziemy, ogarniętego hosta gdzie gry startują sprawnie - grać do oporu (już czuję że wbicie 50 lotów w TD i 50 w battle royale to będzie droga przez mękę)

 

- hejt mail japończyków - mają fioła na punkcie tego kupsztalowego multi i gdy im nie idzie zalewają falą hejtowych pmek. Oczywiście wszystkie pisane po japońsku olo.

 

Krótkie podsumowanie:

singielek - dobry

multi - tragiczne

jeżeli ktoś chce wbijać platynkę (jak ja) to radzę się szybko w gierunie zaopatrzyć i wykonać te przeklęte 100 lotów bo multi za 2 miesiące będzie martwe (nie licząc garstki niezdrowo podekscytowanych samurajów :olo: )

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Mam kłopot z misją 12. Muszę jednocześnie chronić bazę i naziemne jednostki. Nie wiem może mam za słaby samolot ale nie daje rady jednocześnie bronić sojuszników i ganiać za bombowcami. Jutro spróbuję ponownie bo dzisiaj ok 1,5 h prób i błędów mnie zmęczyło. Najgorsze że pod koniec byłem już minutkę przed końcem i rozbiłem się o wybuchający bombowiec:d. Dobra gierka i fabuła naprawdę spoko po 11 misjach. 

Odnośnik do komentarza

Czyli w Polsce można było to dostać tylko biorąc cyfrowy preorder? Kurczę, słaby deal. Szkoda, bo zadali sobie trud sportowania AC5 na PS4, a następnie praktycznie zamknęli dostęp do tego po premierze. 

 

Jak ktoś kupował za granicą to rozumiem w pudełku był kod, czy np. na paragonie ze sklepu? Ten kod można cały czas wklepać? Po prostu kombinuję, czy teraz po premierze jest jeszcze jakiś sposób, by AC5 dorwać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem Ace Combat 7 i jestem zadowolony. Ok 12 h 20 misji na normalu. Niektóre dały mi się we znaki (szczególnie 12 i 19) ale większość udawało mi się przejść na a lub b za max 2 razem. 

 

Fabularnie to takie jedno wielkie :yao: ale może się podobać.  szczególnie wstawki filmowe fajne jak ktoś lubi lolitki i japońskie klimaty (sensu to nie ma za grosz ale ma swój urok).  Jeden minus tutaj  - prawie połowa fabuły jest przedstawiana w dialogach podczas lotu i walki. Trudno nadążyć za tym i musiałem z japońskiego dubbingu na angielski przejść aby bez czytania napisów podczas walki słuchać dialogów. 

 

Same misje fajne i zróżnicowane. Mamy tu wszystko co znamy z poprzednich odsłon. Misje ochrony, konwoju czy ataku. Kilka to iście epickie pojedynki z wisienką na torcie w ostatniej misji. Naprawdę super się w to gra i chciałoby się więcej niż te 20 misji. Dodatkowo mamy drzewko rozwoju w którym poza samolotami odblokowujemy części. Pod koniec gry można mieć kozak fure z najlepszym wyposażeniem i to bez grania na hardzie czy robienia misji na s. Bardzo to wszystko wyważone i nawet taki noob jak ja będzie się dobrze bawić. 

 

Technicznie bardzo dobrze na koksie. Zero przycinek i gra może się podobać. Jeden minus to lepiej nie zbliżać się zbyt blisko do jednostek naziemnych bo oczy bolą. Jednak lot w kierunku zachodzącego słońca albo walka kołowa w chmurach burzowych to coś pięknego wizualnie. Audio to top gierek łącznie ze wspaniałą muzyką i dobrym dubbingiem angielskim. Mamy też polskie napisy które są poprawne ale jest pewien brak konsekwencji w nich. Czasem cos jest tłumaczone na polski a innym razem ta sama rzecz jest zostawiona w oryginale. 

 

 

Ja daje grze mocne 8+/ 10 bo dawno tak fajnego arcade nie ogrywałem. Takich gier już prawie nie ma i polecam obadać. szczególnie jak marzyliście kiedyś o byciu Tomem Cruisem w top gun xD

 

 

P.s. Multi zagrałem jeden mecz ale to nie dla mnie więc nie wypowiadam się na ten temat. Nie calakuje też gier więc nie będę powtarzał misji w nieskończoność na wyższym poziomie lub zmuszał się do multi. Dla mnie te ok 12 h było bardzo przyjemnym doświadczeniem i wycisnąłem z gry wszystko co sprawiało mi przyjemność. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2019 o 08:12, shinian napisał:

 

Obecnie tylko jako bonus. Potem pewnie wrzucą na PSS. $$$ się musi zgadzać.

Nie byłbym taki pewien, niestety. Na podobnej zasadzie do kolekcjonerki Persona Endless Night Collection dorzucili port P4D z Vity na PS4 i wszędzie pisali, że jest to exclusive dla kolekcjonerki, który nie pojawi się w osobnej sprzedaży. No i na ten moment parę miesięcy po premierze cisza.

 

AC5 to niby tylko port z dodanymi achievementami i nieco podbitą grafiką, ale i tak bym kupił osobno od AC7.

Odnośnik do komentarza

No właśnie z tego co się orientuję, to po prostu nie będzie do kupienia i już. Mocno jestem zawiedziony, bo nie wziąłem chociażby dla zasady, że preorderów pod szantażem składać nie będę. Ale teraz AC5 na PS4 się nie dostanie, przepadło najwidoczniej.

Odnośnik do komentarza

Miejmy nadzieję, że będzie inaczej. Ja na przykład AC7 chcę na PC, to nie kupię wersji PS4 dla samego AC5.

 

Na PS Store widnieje takie info:

Cytat

 

Purchase the ACE COMBAT™ 7: SKIES UNKNOWN Launch Edition, available until 2/18/2019, and get the following content:

- ACE COMBAT™ 7: SKIES UNKNOWN
- ACE COMBAT™ SQUADRON LEADER
- Playable F-4E Phantom II aircraft
- 3 popular aircraft skins from past titles (Su-37: Yellow 13, F-14D: Razgriz, F-15C: Pixy)
- Dynamic Theme
- The playable F-104C: AVRIL DLC

 

 

Jeśli po 18.02 te pomniejsze pozycje włącznie z AC5 nie pojawią się do zakupu osobno, to raczej dupa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pany grał już ktoś w combatana jakimś flightpadziePytam, bo sam chciałem kupic, ale niemogeznaleźć różnicy miedzy hotasem z Thrumastera co wyszedł kiedyś tam (cena 350zł) a ten z Hori za 700 z czymś. Jest też HOtas z Thrumasteraw wersji ace combat który też kosztuje ponad 700zl..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...