Skocz do zawartości

Call of Cthulhu


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jednak olewam z reguły gry na podstawie mitów Cthulhu chociaż jestem fanem HPL. Licencja nic nie kosztuje bo to public domain to i byle śmieć może zrobić crapa z cthulhu w nazwie i wyłudzić kasę.

Tak samo Warhammer to też już (pipi) nie marka w świecie gier video bo licencje na gry w tym uniwersum sprzedali już chyba każdemu.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Tutaj niby jest licencja gry papierowej i  elementy z niej zapożyczone.  Sam tytuł daleko  do AAA ale  po Focus Home trudno czegokolwiek innego się spodziewać.  Jak będzie w bundlu to warto sprawdzić bo gierka całkiem znośna jak na miszmasz pomysłów i czas trwania podobny do 3 epów gierek od Telltale. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.10.2018 o 17:02, devilbot napisał:

Ja tam jednak olewam z reguły gry na podstawie mitów Cthulhu chociaż jestem fanem HPL. Licencja nic nie kosztuje bo to public domain to i byle śmieć może zrobić crapa z cthulhu w nazwie i wyłudzić kasę.

Tak samo Warhammer to też już (pipi) nie marka w świecie gier video bo licencje na gry w tym uniwersum sprzedali już chyba każdemu.

No to blad bo Dark corners of the earth to bardzo dobra gra imo.

 

Jestem w 5 rozdziale. Hmm ciezko ocenic narazie. Gra klimat cthulhu napewno ma. Rozwoj postaci jest w sumie jak narazie bez znaczenia, sledztwo prowadzimy na autopilocie bo ciezko sie wysilac jakkolwiek. Fakty laczy typ sam nie tak jak swietne rozwiazanie laczenia stykow w devils daughter. Swoboda jest w chu.j ograniczona poruszania sie po lokacjach. Smieszne bledy typu gosc odpala zapalonego juz papierosa. No szczerze to takie 6/10 dla fanow powiesci lovecrafta 7/10. 

 

Oczywiscie jak narazie :)

 

jak cos bede mial po weekendzie na opchniecie juz

Odnośnik do komentarza

Jestem w 9. Faktycznie gierka dla fanow lovecrafta naprawde fajna. No i ten okultyzm wzmianki o prawdziwych ksiegach typu mlot czarownic. Czasem w trakcie niektorych dialogow nieco psuje te mroczna tajemnicza fabule jakis naiwny tekst podpowiadajacy co Pierce powinien zrobic ale ogolnie bardzo na plus. No i rozwoj postaci zaczal miec wiekszy wplyw. 

No i jak ja uwielbiam gierki traktujace o psychiatrykach :fsg:

Ocena rosnie do 7/10 dla stuleji i 8,5/10 dla fana mitologii lovecrafta. 

 

Tak patrze po trofeach to jeszcze sie chyba bedzie sporo ciekawego dzialo :obama:

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

No psychiatryk jest konkret, i w sumie im dalej tym więcej sie wyjaśnia, ending(i) tez mi się podobały.

Jakby rozebrać tą grę na czynniki pierwsze to można jej sporo wytknąć, dla mnie najgorszy minus to ten lipsync, no dramat.
Ale całościowo to wciągnęło mnie story, przeczytałem każda linijkę textu a po endingu miałem taką świadomość że przeszedłem naprawdę ciekawą i klimatyczna gierkę.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie i tak takim apogeum tej gierki to moment
 

Spoiler

z obrazem i Tułaczem. Byłem taki osrany i przepełniony grozowym klimatem Lovecrafta, że mistrzostwo !


później jakby gra mocno przyspiesza. Chociaż główny wątek z 

Spoiler

wielką zdobyczą i przedwiecznym Leviathanem też MEGA!


Kurde chyba odpale i zrobię inny ending ;)

Edytowane przez cotek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.02.2019 o 00:44, Schranz1985 napisał:

No psychiatryk jest konkret, i w sumie im dalej tym więcej sie wyjaśnia, ending(i) tez mi się podobały.

Jakby rozebrać tą grę na czynniki pierwsze to można jej sporo wytknąć, dla mnie najgorszy minus to ten lipsync, no dramat.
Ale całościowo to wciągnęło mnie story, przeczytałem każda linijkę textu a po endingu miałem taką świadomość że przeszedłem naprawdę ciekawą i klimatyczna gierkę.
 

Ile miales zakonczen. Mialem z rytualem i kontrrytualem. 

Niby mialem rozwalona psyche a nie moglem wybrac opcji na koniec z ikonka okultyzmu zeby miec trzecie za jednym sejwem :/

Teraz chce przejsc z jak najlepszym stanem psychicznym ale to pewnie tylko bede mial opcje z wogole odmowieniem udzialu w rytuale. I co zeby miec ten zwiazany z rozwojem okultyzmu ending bede musial 3 raz dymac pewnie :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...