Skocz do zawartości

Call of Cthulhu


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pamiętam jak zagrywałem się w Call of Cthulhu na Xboxie. Gra, która tworzona była latami, tylko w niewielkim stopniu zaspokoiła moją ciekawość. Bardzo fajnie nawiązywała do opowiadania "Widmo nad Innsmouth", a ucieczka głównego bohatera z pokoju motelowego była świetnie zrealizowana. Problemem gry była jej nierówność, późniejsze lokacje i wydarzenia nie za bardzo się IMO udały, a szkoda, bo gra miała spory potencjał. Mam nadzieję, że nowa gra o tym tytule będzie dla fanów samotnika z Providence czymś więcej.

 

ps. jeśli ktoś uwielbia klimaty Lovecrafta, polecam grę Eternal Darkness na GameCube'a. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu, z prześwietnym klimatem i sporymi nawiązaniami do Levocraftowskiej "mitologii".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
2 minuty temu, Wredny napisał:

To bardziej Agony przypomina, niż któreś z powyższych.

może przypomina ale dla mnie po opisach wygląda na vampyra czyli gra akcji rpg. Będzie walka ale z nastawieniem na eksploracje i fabułę.

 

Cytat

Zabawa opiera się na eksploracji i rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek. Przygoda wiedzie zarówno przez posępne miejskie uliczki, jak i kompleksy badawcze, podziemia, czy wreszcie świątynie kultystów. Gracz musi się przy tym starać zachować równowagę pomiędzy chęcią odkrycia istot czających się w mroku, a stanem umysłu podopiecznego – zbytnie zagłębienie się w tajemnice ciemności może bowiem doprowadzić postać detektywa do szaleństwa. W trakcie zabawy spotykamy mniej lub bardziej przyjazne postacie niezależne – podczas gdy jedni są chętni do współpracy, inni reagują na protagonistę agresją. W grze zaimplementowano również rozbudowane elementy RPG – tytuł oparto na licencji papierowego RPG-a amerykańskiego wydawnictwa Chaosium, z którego zaczerpnięto niektóre mechanizmy rozgrywki.
 

 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

No to spoko, jak przypomina Vampirka to jestem zainteresowany, bo jakoś jechało mi to kolejnym symulatorem spaceru w ciekawym klimacie.

Dodatkowo to studio dawało nam średniej jakości rpg w ostatnich latach. Ja skończyłem ich of orcs and men i gre o tron bawiąc się przy tym bardzo dobrze. Innych nie dałem rady już skończyć jak technomancer :pawel:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...