Skocz do zawartości

Dirt Rally (Forumkowa Liga PSX Extreme)


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie opcja zapisu bo ustawię checkpointy po każdym odcinku. To nie ma jakiegoś ogromnego wpływu na rywalizację (o ile w ogóle ma), więc opcję zapisu będę ustawiał zawsze, do każdego sezonu :)

 

 

 

Każdy event będzie miał 5 odcinków, a eventów będzie tyle co krajów (czyli 6) i eventy będą co 72h - chyba najbardziej optymalnie :)

 

Jak to się mawia "będą Państwo zadowoleni". Auto też dopasuję optymalnie, bo grupa B to był mój strzał w stopę, poniosło mnie :D

 

 

PS. Auto jakie proponuję to Subaru Impreza '95. Napęd na cztery koła, umiarkowana moc, nie trzeba się napocić by auto opanować, więc będzie się można skupić na technicznym, bezbłędnym przejeździe.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Spoko, nie ma sprawy. Da się 6 odcinków i 2 x serwis. Tylko muszę rozkminić jak to ustawić. To znaczy, nie wiem czy jak włączę serwis na drugim odcinku, to czy będzie on PO drugim odcinku (czyli na początku trzeciego) czy PRZED. Nie wiem jak gra to interpretuje i jak są interpretowane ustawienia przy tworzeniu sezonu. Bo jak PRZED to trzeba będzie dać serwis na 3 odcinek :) Mam tu na myśli tylko techniczne ustawienia w opcjach sezonu.

Ogólnie ustawi się tak:

ODCINEK 1
ODCINEK 2
SERWIS
ODCINEK 3
ODCINEK 4
SERWIS
ODCINEK 5
ODCINEK 6

I nie wiem czy w opcjach musze włączyć serwis na 2 czy 3 odcinku by zostało to zinterpretowane jak powyżej :)


EDIT:

Chyba tak muszę ustawić:

 

ImmDXpb.jpg

Zaznaczam serwis na 3 odcinku i na 5. Wtedy serwis powinien być po 2 i 4 odcinku.

 

 

EDIT2:

 

A tak w ogóle wygląda na to, że jedziemy wszystkie odcinki. Każde państwo ma 6 odcinków na dwóch trasach. Czyli jedziemy 12 eventów = 6 państw, w każdym po 2 trasy i każda trasa po 6 odcinków = 72 odcinki do przejechania w 12 eventach.

 

QUPY7Jq.jpg

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Tez nie moge nigdzie znalezc wynikow zakonczonego sezonu. Wyglada na to ze po zakonczeniu sezonu nie ma po nim sladu, troche lipa. 

 

Co do nastepnego eventu to Emtebe przywalil z grubej rury. Przesiadka z Mini od razu do potworow z grupy B  :sweat: Liczylem na nieco lagodniejsze stopniowanie poziomu trudnosci  :lol:

 

 

I co narzekasz cwaniaku :D Kolejny event i jak na razie pierwszy jesteś :D Gratulacje, ciekawe czy się utrzymasz na pozycji :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki ale moj czas spokojnie da sie poprawic takze pewnie sie nie utrzymam:) Nie jestem wielkim fanem ani specjalista od rally crossu takze chcialem ten event jak najszybciej zaliczyc i miec go z glowy. Chyba jako pierwszy ukonczylem ten event i na dobra sprawe nie wiedzialem czy walcze o najlepszy czas okrazenia, czas pojedynczego przejazdu czy moze o czas calych zawodow. Takze staralem sie jechac rowno i nie zbyt brawurowo (dzieki White ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uwaga. Trzeci sezon już czeka na wystartowanie.

 

sIpRymp.jpg

 

 

Start: 18.04, 00:00

Koniec: 23.05, 23:30

 

Łącznie do przejechania 72 odcinki. 12 eventów po 6 odcinków. Tylko rajdy.

 

 

Jedziemy wszystkie odcinki jakie są możliwe w grze. Mamy 6 państw a w każdym po dwie trasy podzielone na 6 odcinków każda. Nie ma restartów odcinków i restartów eventów. Nie ma też możliwości tuningu. Jako auto wybrałem Subaru Impreza 1995. Napęd na 4 koła, myślę, że będzie łatwe do opanowania. Strefa serwisowa będzie co 2 odcinki. Po każdym odcinku można zapisać stan gry i dokończyć kiedy indziej. Czas na każdy event (6 odcinków) to ~72 godziny. Każdy event zaczyna się o godzinie 00:00 i kończy o 23:30 po około 72 godzinach. Dokładnie na przejechanie mamy 71 godzin i 30 minut. Myślę, że czasu jest dużo, zwłaszcza, że bez restartów na każdy event potrzebne będzie jakieś 30 minut by go ukończyć.

 

W tym sezonie liczy się czysta rywalizacja i umiejętność opanowania pojazdu na trasie. Wszyscy jedziemy tym samym autem, w tych samych warunkach i z tymi samymi zasadami oraz bez opcji tuningu - zatem, będzie to pokaz naszych umiejętności i opanowania.

 

Powodzenia! :)

 

PS. Jak takie warunki sezonu Wam przypasują, to będzie można go później powtórzyć zmieniając na przykład auto albo dając więcej ich do wyboru.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Specjalnie pod nową ligę potrenowałem w eventach online - miesięczny nie skończyłem (odpadłem chyba na 16 etapie z 24), tygodniowy ledwo skończyłem dotaczając się ledwo zipiącym autem :) miesięczny to niezły hardcore, bo jak raz mocniej przywalimy to już odbudować auta praktycznie nie da się, bo nawet jak potem jechałem bez większych błędów i na każdym serwisie wykorzystywałem maksymalną dostępną karę za spóźnienie, to i tak degradacja zniszczonego auta postępowała szybciej niż byłem je w stanie naprawiać, więc w końcu silnik nie wytrzymał ;)

 

Zobaczymy czy mi te eventy pomogły chociaż trochę zmienić podejście żeby jechać na 80% możliwości ale dojechać w całości ;)

 

PS jaki kraj będzie jako pierwszy?

 

 

 

Panowie, wszystko jest dostępne na stronie ligi: https://www.dirtgame.com/uk/leagues/view-league-season/31925/current cały terminarz i kraje. Dodajcie tylko +2h do czasu rozpoczęcia/zakończenia eventu bo pokazuje inna strefę czasową.

 

 

 

No ja teże byłem ciekaw i przed chwilą sobie wszedłem w event sprawdzić... Grecja. No i musiiałem przejechać pierwszy odcinek bo mi event wystartowało. Co gorsza nie ma możliwości zapisania pomiędzy OS-ami więc niestety musiiałem z Grecji zrezygnować bo za 5 godzin muszę być na nogach

 

 

Można zapisywać między OSami. Ale <między> a nie w trakcie. Kończysz OS i jest możliwość zapisania gry gdy pojawia się tabela z czasami. Na stronie ligi widać, że checkpointy są włączone.

 

 

 

Za późno Kalten już siedzę w samolocie relacji Grecja - Niemcy ;)

 

Na pewno za późno? Na stronie ligi w tabeli nie widniejesz jako osoba, która nie ukończyła (DNF), widzę Twój czas po 1 i 2 OS.

 

Nie masz opcji kontynuacji? Wydaje mi się, że jak ktoś zrezygnuje z eventu, to zostanie odpowiednio oznaczony w tabeli.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Panowie, jako, że niektórzy z Was mają inne pseudonimy na PSN jak i tutaj na forum - to poproszę o ujawnienie się.

 

Poniżej lista aktualnych uczestników ligi (pseudonimy z PSN):

 

 

 

BoryZPL         
kuba85PL         
mashi1986         
giesiek         
Golltar         
Dzidek         
Majkaxa         
browar202         
bananoluczo
Kalten80         
patoenel         
Dzej003         
disk1985         
Sidrul         
torresbtmPL         
Tomadeus         
Tobiqos         
KrayziePL         
wesza1991
eX4cT_PL         
qra_         
danielofifi         
Welna_PL         
mataman         
RoizPL         
koczownik         
oddball85nh         
ofi9000         
kermits6
pawel_k = gtfan        
BraveMatt87

 

 

 

 

Nie wszystkie pseudonimy kojarzę z tematu o lidze. Chciałbym sprawdzić czy w lidze biorą udział osoby tylko z forum, czy może są osoby, które zapisały się przypadkowo poprzez stronę ligi.

 

Mamy na przykład pierwszego śmiałka, który ukończył pierwszy event - disk1985 a nie widziałem takiej osoby tutaj na forum :)

 

PS. W ustawieniach konta na forum: http://www.psxextreme.info/index.php?app=core&module=usercp możecie sobie wpisać Wasze nazwy użytkowników z PSN. Zachęcam do tego, wtedy pod Waszym awatarem będzie widniał pseudonim PlayStation Network - dzięki czemu będzie wiadomo kto jest kim, oraz komu gratulować dobrych czasów w lidze ;)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Podsterowne? Mam wyłączone asysty, poza ABS na 3 i auto jedzie aż miło. Może ciśniesz gaz do dechy zamiast delikatnie gazować? :)

 

Checkpointy ustawione po każdym odcinku:

https://www.dirtgame.com/uk/leagues/view-league-season/31925/current

 

Tutaj widać, że są włączone na każdy odcinek. Trzeba ukończyć odcinek i wtedy na tabeli wyników można kwadratem zapisać stan gry.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam nie ma opcji zapisu po pierwszym odcinku. Jak ludzie wyżej wspominali zapisywać można w strefie serwisowej o czym wczoraj nie wiedziałem. Przypuszczałem, że znowu jakiś bug się wkradł tak jak było z restartem eventu z mini, że niby był a tak naprawdę go nie było. Wyszedłem z eventu jak tylko rozpoczął się drugi OS, naliczyło mi jakąś karę czasową i teraz nie mogę go dalej kontynuować. Co najwyżej mogę sprawdzić wyniki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.