Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno z zagadkami właśnie najsłabiej w tej odsłonie, zbyt mało ich jest i wielu przypadkach są zbyt oczywiste. Ktoś mógłby potwierdzić po przejściu.

 

Najmniej to ja się martwiłem o fabułe. Wiedziałem, że będzie ciekawie i nie będzie już jakichś dziwnych pierdół w stylu 5-tki czy 6-tki, w końcu za scenariuszem stoi koleś który ma na koncie świetne Spec Ops: The Line. A z tym czasem gry to zaczepka nie od tej strony, bardziej boli brak jakichś dodatkowych trybów - chociaż trudniejszy, bonusowy poziom trudności zostawili.

Odnośnik do komentarza

 

podajcie dla odmiany jakąkolwiek wadę, bo przehajpujecie

 

walka bywa wymagająca? puzzle nie spaczone podpowiedziami dla troglodytów?  

Grę można ukończyć poniżej 4h. Mam nadzieję, że pomogłem. :kaz:

 

 

Z tego, co ja wiem to Residenty konczy sie po x razy, takze tego. Calak pewnie oscyluje w granicach 25h, czyli az ponad to.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, która wersja gry prezentuje się najlepiej? Czy faktycznie PRO dało radę wycisnąć najwięcej? Co z technologią HDR i 4K? Żeby nie toczyć zbędnych wojenek między sprzętami mamy pierwsze porównania wersji oraz postaram się z własnego doświadczenia opisać jak to wygląda na początku:

 

 

Ekipa Candyland, która zajmuje się porównaniami gier w kwestiach różnic i jakości dostarczyła nam materiały w których możemy ujrzeć różnice wizualne na poszczególnych platformach.

 

Wersja na Xone wypada gorzej od zwykłego PS4 w kwesti rozdzielczości (natywna 900p) i bardziej widocznych ząbków krawędzi (aliasing).

 

Wersja na zwykłe PS4 działa już w natywnym 1080p

 

Wersja na PS4 Pro plasuje się na lidera (pewnie PC też) bo jakość tekstur jest znacznie ostrzejsza zarówno na bliskim jak i dalekim planie. Znacznie poprawiono również oświetlenie i cieniowanie. Rozdzielczość natywna 1656p skalowana do 4K co również podkręca jakość :)

 

Jako, iż posiadam PROsiaka i TV 4K HDR mogę napisać po początkowych sekcjach, że rozdzielczość ładnie się prezentuje, ostro, bardzo wyraźnie (zerowy alliasing). Zatrzymałbym się na dłużej w kwestii HDR (high dynamic range) bo tutaj jest fenomenalnie jeśli chodzi o oświetlenie i jakość, ta gra wręcz stworzona jest do tego typu ficzerów. Z pewnością już po skończeniu gry skrobnę więcej w kwestii jakości ale dodam również, iż w samych opcjach gry znajdziemy kilka suwaczków dotyczących HDR co w innych grach rzadziej się zdarza ;) .

 

 

Poniżej linki do filmików porównawczych (bez spoilerów)

 

 

1. Wersja PS4 vs Xone

 

 

2. Wersja PS4 vs PS4 PRO

 

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wcześniej RE7 był reklamowany na platformy PS4, PS4 Pro, PS VR, Xbox, PC. Chyba pierwsza gra która mocniej wykorzystuje moc Pro, kolejna multiplatformą będzie Outlast 2, gdzie mówili że beda sporo lepsze shadery.

 

1473801434-re7-website.jpg

 

Była też europejska reklama, której nie moge w tej chwili znalezc.

 

Blantman no przecież 1-2 strony wstecz masz wrażenie tych co grali, ktoś nawet wy(pipi)ał wall of text na kilka scrolli myszą. Jedni wypowiedzą się o gameplayu inni o kwestach technicznych, od tego jest forum. Mnie akurat RE średnio jara, ogram pewnie dopiero za jakiś czas.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Czy każda gra, niezależnie od dostępności łatki, dostaje taki boost w postaci podwyższenia rozdzielczości? CDPred powiedziało, że oni łatki nie zrobią, czy oznacza to, że W3 jest taki sam na PS4 i PS4pro?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...