Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję tym, którzy tak szybko potrafią kończyć gry. W większości przypadków podejrzewam, że te osoby grają na "dozwolonym" dopingu w postaci walkthrough z youtube :reggie:  Tylko 10 smierci?? Chyba na easy. Ja dopiero wydostalem sie z nazwijmy to pierwszego rewiru i eksploruję drugi, a już mam ponad 5 godzin gry, a zginąlem chyba z 20 razy na normalu. Gdybym posilkowal sie youtube to pewnie dalo by sie czas gry skrocic o polowe, a liczbe zgonow to pewnie jeszcze bardziej. Ja jestem jednak twardy i gram sam, metodą prób i błędów. Raz sie mocno zacialem i chyba godzine stracilem kręcąc się w te i wewte. Uważam, że co jak co, ale w RE tak właśnie należy grać.

A co o samej grze? Bardzo mi się podoba. Nie ma nawet porównania z piątką czy szóstką. Siódemka zjada te obie spyerdoliny na przystawkę.

To co mi sie najbardziej podoba oprócz klimatu to eksploracja. 

Ci co uwazaja (a sa tacy), ze RE7 to nie resident na pewno nie maja racji.

Tym co sie wahaja czy zagrać mówię: Zagrać, jeszcze jak!

 

EDIT: Czoperr, z tym easy to nie do Ciebie. Widze, ze grales na Normalu. Podziwiam skilla i tempo.

Edytowane przez Czezare
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do figurek to trochę głupio wyszło bo nie wiedziałem nawet, że jest taka znajdzka i dopiero pod koniec przypadkowo ustrzeliłem jedną z nich :) Nie oglądałem wcześniej żadnych materiałów poza jednym trailerem i nie czytałem opinii na forach, więc nie bardzo o nich wiedziałem. Skupiałem się tylko na monetach i aktach. Jestem weteranem serii, kiedyś biłem rekordy w RE2 (udało się zejść poniżej godziny), więc wiem "z czym to się je". Rozgrywkę streamowałem (youtube.com/watch?v=91KAUNgGL8o, nie włączyłem zaraz po rozpoczęciu, a początek idzie trochę szybciej bo taśma znana z dema), więc jest wszystko na youtubie. Prawdziwe bieganie na pałę to zacznę dopiero teraz próbując zejść poniżej 4 godzin :)

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Ja mam za sobą 7h gry i chyba niewiele mi zostało, bo

 

 

jestem na statku.

 

 

Gram na Easy, bo nie chcę powtarzać tych samych momentów - gram w hełmie i ze względu na chorobę lokomocyjną nie mogę grać dłużej niż 1h (dziś grałem 1,5h i było ciężko :/ ).

 

 

@Czoperrr

O tym, że figurki powinno się niszczyć, gra informuje Cię stosunkowo wcześnie, tj.

 

 

w holu z drzwiami z cerberem - figurka, która stoi na jednym ze stolików, ma pod sobą kartkę z wiadomością.

 

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

jezusku, jaka ta gra jest dobra. Początkowo nie mogłęm znależć tego klimatu re1, ale od momentu wejścia do głównego salonu, i pierwsze stworki, to już re1 pełną gębą. O matko jakie to dobre. Umarł król, niech żyje król. Nie dość że fabularnie jest fajnie, dialogi i  scenki są swietne (!), to jeszcze tryb fpp jest fantastyczny i  nawet mysle ze powrót do tpp jest zbędny.

To tyle po 3h grania.

Odnośnik do komentarza

Gra ukończona w całości w hełmie, 9:04. Cóż mogę powiedzieć... Chcę więcej! Grało się wprost znakomicie i pomimo nikłych fabularnych nawiązań do poprzednich części czuć, że to pełnoprawny Resident. W hełmie gra nabiera rumieńców - jeśli macie chociaż okazję przetestować grę w ten sposób, sprawdźcie. A jeśli możecie przejść całość w ten sposób, zróbcie to - naprawdę warto :).

 

 

Taśmy są super, ale według mnie zmarnowali potencjał.

 

 

Łącznie są tylko 4, z czego Happy Birthday to dokładna kalka tego, co robimy później Ethanem (liczyłem na jakieś zmiany czy np. na to, że zostaniemy ukarani, jeśli zrobimy coś za szybko), a trzy pozostałe i tak dzieją się w miejscach, które eksplorujemy. Może gdyby było ich więcej, nie zawiódłbym się, a tak w ogólnym rozrachunku jest tylko tak sobie.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Taśmy są super, ale według mnie zmarnowali potencjał.

 

 

Łącznie są tylko 4, z czego Happy Birthday to dokładna kalka tego, co robimy później Ethanem (liczyłem na jakieś zmiany czy np. na to, że zostaniemy ukarani, jeśli zrobimy coś za szybko), a trzy pozostałe i tak dzieją się w miejscach, które eksplorujemy. Może gdyby było ich więcej, nie zawiódłbym się, a tak w ogólnym rozrachunku jest tylko tak sobie.

 

Di, nie do końca zgodzę się z Tobą odnośnie taśm. To że jest ich stanowczo za mało to absolutna zgoda, natomiast...

 

...w przypadku taśmy Happy Birthday już nie bardzo. Moim zdaniem genialnie to twórcy zrealizowali. Ethan dzięki wcześniejszemu obejrzeniu taśmy VHS wie mniej więcej i domyśla się jak chce go załatwić ten psychol. Na koniec łamigłówki dochodzi nowy element i voila! Szalenie podobała mi się w całości ta zagadka.  

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...