Skocz do zawartości

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy


Ma_niek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, pamiętaj że to gier

 

Pierwszy raz gram w Crasha i nie podoba mi się ta gra. Skończyłem właśnie jedynkę i ogólnie nie rozumiem czemu ludzie zakochali się w grze.

 

Wspomniana trudność wyżej wynika głównie ze źle zaprojektowanych skoków. 90% skoków, które wykonujemy musimy wykonać na krańcu, inaczej spadamy w przepaść. Ta gra się nie powinna nazywać "Crash Bandicoot", a "Ten, który za krótko skacze". Nie pamietam, żebym miał takie trudności ze skokiem w Raymanach, Mariach czy Donkey Kongach.

 

No i ta kamera, zdecydowanie jest za daleko, powinna być jeszcze bliżej, tak żebyśmy widzieli tylko pół metra to co jest przed nami i za nami, a najlepiej to same oczy jamraja, wtedy byłoby o wiele lepiej.

 

Oczywiście ironizuję. Za blisko jest ta kamera, przez co często sie ginie.

 

 

Ogólnie ta jedynka to lipa jakaś. Pograłem chwilę w dwójkę i jakaś taka bardziej responsywna się wydaje. I kamera dalej i skoki jakieś normalniejsze. Pierwsze wrażenie - jest lepiej. No i postacie zaczęły mówić, ale to chyba normalka przy naughty dog (w Jaku było to samo).

 

PS. sądzicie, że ten glitch z nietoperzami naprawią? Zrobiłem sobie dzięki temu trofkę z 99 żyć. Przynajmniej to poszło w miarę przyjemni

Kolego, pamiętaj że to gierka z 96 roku i w tamtych czasach została tak przyjęta, że Crasha obwołano maskotką Playstation.
Trylogia jest zrobiona prawie kropka w kropkę co oryginał.

Jak ktoś dziś kupuję tą grę i micha mu się cieszy to nie dlatego, że jest za(pipi)iście zrobiona tylko w 90% z sentymentu.

Odnośnik do komentarza

to na crasha 4 też sobie poczekasz, i to o wiele dłużej :czesc:

No wczas sie obudziles. Juz kiedys o tym pisalem, ze cisnac w rynek wtorny, obracajac uzywkami, producenci nic z tego nie maja. Zostalem wysmiany i w ogole. Dla mnie to gorsze nie samo piractwo. Ale co zrobic? M$ chcial dobrze a to Sony ich wysmialo i teraz szuka piniendzy? No ej.

Edytowane przez U Heisenberg U
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

mi sie wydaje ze kolejny bedzie remaster CTR - trylogia sie dobrze sprzedaje i bede chcieli isc za ciosem, a ten gatunek ma mega wziecie patrzac na to co wykreca mk8d (podstawowa wersja najlepiej sprzedajaca sie gra na wiiu ever, deluxe najlepiej sprzedajaca sie gra na switcha), niestety tylko takie przeniesienie jej 1 do 1 jak przy trylogii nie przetrwa walki z aktualnym konkurentem od big n, musieli by przy ewentualnym remasterze posiedziec zdecydowanie dluzej i to sporo

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

mi sie wydaje ze kolejny bedzie remaster CTR - trylogia sie dobrze sprzedaje i bede chcieli isc za ciosem, a ten gatunek ma mega wziecie patrzac na to co wykreca mk8d (podstawowa wersja najlepiej sprzedajaca sie gra na wiiu ever, deluxe najlepiej sprzedajaca sie gra na switcha), niestety tylko takie przeniesienie jej 1 do 1 jak przy trylogii nie przetrwa walki z aktualnym konkurentem od big n, musieli by przy ewentualnym remasterze posiedziec zdecydowanie dluzej i to sporo

Uwielbiam MK8, ale sentyment do CTR wygrywa i z miejsca obesrałbym sie na miętowo jakby zapowiedzieli remake. No, ale właśnie - musieliby sporo dodac - kustomizacja aut, wiecej postaci i tras to podstawa, no i online, a w to wszystko nie chce mi się wierzyc. 

Odnośnik do komentarza

Biegnę dzisiaj po mój egzemplarz, bo już mnie irytują te płacze na internetach, że buuu gierka trudna. Muszę to sprawdzić.

 

Gra ma skoki poziomu trudności, ale wynikające bardziej z przestarzałej mechaniki (The High Road i żółwie). Nie ma tragedii, ale łatwo nie jest.

Odnośnik do komentarza

Ok czyli Fanek lyka wszystko day one, ewentualnie zawsze prawilnie prosto od Sony. Ze sklepu cyfrowego rozumiem?

 

Nie wszystko, ale tu w cenie 139-149zł dostajesz 3 świetne gry, nie chodzi tylko że są to klasyki, ale to naprawde bardzo dobre gry.

Do tego ta oprawa wygląda super (minus tylko te 30fps) więc nie wiem jak można cebulić przy takiej premierze :rolleyes:

Do tego używki pojawią się pewnie dopiero za 2-3 tygodnie, bo gry jest sporo.

Odnośnik do komentarza

 

Ok czyli Fanek lyka wszystko day one, ewentualnie zawsze prawilnie prosto od Sony. Ze sklepu cyfrowego rozumiem?

Nie wszystko, ale tu w cenie 139-149zł dostajesz 3 świetne gry, nie chodzi tylko że są to klasyki, ale to naprawde bardzo dobre gry.

Do tego ta oprawa wygląda super (minus tylko te 30fps) więc nie wiem jak można cebulić przy takiej premierze :rolleyes:

Do tego używki pojawią się pewnie dopiero za 2-3 tygodnie, bo gry jest sporo.

A gdzie jest zapis o zakazie cebulowania? Grania mam pod sufit to dokupie Crasha bo dzien premiery? No nie.
Odnośnik do komentarza

JAKI GLITCH NA 99 ZYĆ??

Przydałoby mi się, bo często ginę :/

 

Ja 99 żyć naklepię w The Lost City, w bonusowym etapie Dr. N. Brio gdzie zdobyć można 6 żyć, a po drodze masę jabłek.

 

Możesz też robić gem runy w pierwszych etapach: jest łatwo i sporo życiek można naklepać. Potem save, jak stracisz ich za dużo to load i zbierasz cierpliwie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Ale jedyneczka to sztosik :) I mówię to jako osoba, która nie grała w oryginał (jak już chciałem nadrobić, to zapowiedzieli remake, więc grzecznie poczekałem ;) ). Niesamowita satysfakcja po przejściu trudnego poziomu. Większa niż w soulsach po ubiciu bossa. Myślałem, że w nowych Marianach zdobycie 100% to wyzwanie, a tutaj zwyczajne przejście jednej planszy potrafi bardziej napsuć krwi. I jak nie przepadam za graniem na d-padzie, tak tutaj sobie inaczej nie wyobrażam.

Póki co normalnie przechodzę grę, jak przejdę całą to spróbuję zrobić 100% (z lepszym skillem mam nadzieję, że będzie "łatwiej").

 

I mówicie, że 2&3 są już prostsze niż jedynka? Bo w sumie wielu narzekało na poziom z mostem (Road to Nowhere), a mi się nawet to udało za kilkunastokrotnym razem (i to bez jakiegoś chodzenia po linie - nawet nie pomyślałbym, że tak się da).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Grzybi, The Lost City bez skuchy, przejście na 100% i zbierzesz te życia w przyjemniejszy sposób. Jeszcze zielony gem Ci wpadnie.

 

edyta: The High Road zaliczone tracąc łącznie 4 życia, wpadł kamień za wszystkie skrzyneczki. Jak? Żółwie odwracać na samiusieńkim końcu i skakać ze skraju ich skorupy.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...