Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie a jak to się ma gdy optyka mam podłączonego do TV nie do konsoli, czy jak bym podłączył bezpośrednio do konsoli dźwięk będzie lepszy ? 

Przy tych glosnikach co masz to nie uslyszysz roznicy nawet jak z czincza dzwiek poleci ;)

 

 

Tak Marcinek na pewno...

Odnośnik do komentarza

@balon

 

Z wcześniejszych postów widzę, że też masz KS 7000 i grasz w 2k17, też u Ciebie z HDRem kolory są w NBA takie sprane, blade? Szczególnie to widać jak się wjedzie w Play Now Online i w wybór drużyn, zdjęcia zawodników są tak wyblakłe, że aż prawie przezroczyste, zmienianie ustawień kolorów nic nie daje (kolory na parkiecie i tak pozostają blade, np. żółty środek na parkiecie LA, a stroje zawodników, głównie czerowne, np. Pelikanów są zbyt nasycone, rażą).

Jak wyłącze HDR w ustawieniach konsoli wszystko jest ok, kolory idealne. W innych grach HDR też działa ok, tylko w tej NBA coś nie teges.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz ampli z hdmi to dajesz konsole pod ampli i z ampli wychodzisz na tv.

 

Wtedy konsola daje ci najlepszy dźwięk bo w formacie bezstratnym.

 

Optyk jest w stanie przesłać tylko skompresowane DD 5.1 i dts. HDMI daje 7.1 w LPCM lub DTS-MA.

No tylko musisz miec nowy amplituner, bo duzo nie obsluguje obrazu 4k. Wtedy zostaje tylko HDMI bezposrednio pod TV i optyka na dzwiek.
Odnośnik do komentarza

jak sie nie da - wszystkie mam tak konsole podlaczone! PC, Xbox One, PS4, dekoder do amplitunera i 1 kabel HDMI do telewizora.

No chyba ze ktos ma aplituner czinczowy i 0 wyjsc cyfrowych...

 

Problem tylko polega na tym, ze amplitunery z przed roku - dwoch moga nie miec wsparcia dla rozdzielczości 4k, wiec z nowa konsola pozostaje tylko optyk.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz ampli z hdmi to dajesz konsole pod ampli i z ampli wychodzisz na tv.

 

Wtedy konsola daje ci najlepszy dźwięk bo w formacie bezstratnym.

 

Optyk jest w stanie przesłać tylko skompresowane DD 5.1 i dts. HDMI daje 7.1 w LPCM lub DTS-MA.

Tzn dwa kable hdmi. Potrzebny optyk? Bo nie bardzo rozumiem. :P

Odnośnik do komentarza

denon-avr-x1000-rear-Copy.jpg

 

Ja mam np tego Denona - wszystkie urzadzenia mam podpiete pod te 4 wejscia HDMI i 1 kablem idzie do TV (HDMI out)

Jakbys mial aplituner 4k to nie potrzebujesz zadnych optykow.

 

Jezeli nie - to wtedy tylko dziwek podpinasz optykiem pod amplituner, a konsole bezpośrednio kablem HDMI do telewizora.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no juz bardziej lopatologicznie wytlumaczyc sie nie da. :)

Do dzisiaj mozesz kupic amplitunery wylacznie czinczowe - one z reguly maja nawet lepszy dzwiek, no ale jak juz cos brac to chyba jednak po to by sie pozniej z podlaczeniami nie meczyc.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Gram regularnie w Bf4 od premiery. Jednak takich bugow I lagow nie mialem na zwklej ps4, jak na PRO. Wczoraj to byla masakra, non stop ikony mi sie pojawialy z lagami i utrata pakietow. Identyko moj znajomy, tez posiadacz Pro, i tez byl na tej samej imprezie co ja. Po godzinie przelaczylem na zwykla ps4, i zero problemow! wtf!? Pol godziny później odpalam Pro, i to samo (pipi) co wczesniej. Sony s(pipi)iloo o to po calosci Ps. To absolutnie nie wina mojego Neta

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi proszę, czy ktokolwiek widział testy, opinie dotyczące tej nowej podstawki dla PRO? Chodzi o różnice w głośności i temperaturach pomiędzy pionowym a poziomym ułożeniem konsoli.

I czy ktokolwiek widział w jakichś polskich sklepach tę podstawkę bo oprócz brytyjskiego amazonu nic mi się nie wybija?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to jest ta sama podkładka co do slima to widziałem w mediamarkt, ale opcja leżąca zapewne jest bardziej optymalna.

nie wiem, co masz na myśli ale nowa podkładka o której piszę wyszła wraz z premierą PRO. Obsługuje PRO i niePRO. Ale ty piszesz zapewne o tej starej wersji sprzed ostatniej premiery, która nie pasuje do prosiaka.

I dlaczego opcja pozioma miałaby być bardziej optymalna? Przecież nie wydano by akcesorium, które pogarszałoby obieg powietrza we wnętrzu? Chociaż dzisiaj wszystko jest możliwe i dlatego chciałbym znaleźć gdzieś opinie na temat tego produktu bo wolałbym mieć swoją pionowo.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Na chłopski rozum jak w facie zatkany jest jeden bok gdzie w poziomie wydmuchiwane jest gorące powietrze to jest to gorsze rozwiązanie dla konsoli. Podkładka dla slima i pro (jeżeli to ta sama) wydaje się już tak nie zatyka wylotu powietrza i być może nie ma wpływu na wentylację. Te wszystkie akcesoria to są po to aby konsola ładnie na prezentacji i zdjeciu wyglądała.

Odnośnik do komentarza

Opcja pionowego ustawienia jest po to, by konsola szybciej zdechła i byście szybciej polecieli do sklepu po nowy egzemplarz :P

Nie dość, że cyrkulacja powietrza mega ograniczona (choć nie wiem jak to jest teraz w prosiaku), to mega po du.pie dostaje łożysko wentylatora i napęd optyczny.

Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Gram regularnie w Bf4 od premiery. Jednak takich bugow I lagow nie mialem na zwklej ps4, jak na PRO. Wczoraj to byla masakra, non stop ikony mi sie pojawialy z lagami i utrata pakietow. Identyko moj znajomy, tez posiadacz Pro, i tez byl na tej samej imprezie co ja. Po godzinie przelaczylem na zwykla ps4, i zero problemow! wtf!? Pol godziny później odpalam Pro, i to samo (pipi) co wczesniej. Sony (pipi)o o to po calosci Ps. To absolutnie nie wina mojego Neta

 

 

Kara za kupowanie wersji Deluxe i nowej konsoli. Zraczyłeś to masz za swoje.

Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

To chyba logiczne, że do gier 1080p lepiej ekran w tym rozmiarze.

Dlatego tylko giery z patchami podbijającymi rozdzialkę będą wyglądać lepiej natomiast cała reszta gorzej tzn. packa, zęby itp. niż na tv 1080p.

 

To nie czasy gdzie na X360 nie było znacznej utraty jakości w grach 720p upscalowanych do tv 1080p teraz rozdzialka jest sporo większa.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

A czego tu nie rozumieć?

 

Ps4->ampli, jeden kabel hdmi.

Ampli->tv, drugi kabel hdmi.

 

Optyk jest zbędny.

 

Kiedyś już kombinowałem, mimo, że mam 4 wejścia HDMI w ampli to nie łapie dźwięku ani obrazu tak jak podałeś. Muszę wpiąć optyka czy to w konsole-ampli czy tv-ampli.

Edytowane przez U Heisenberg U
Odnośnik do komentarza

 

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

To chyba logiczne, że do gier 1080p lepiej ekran w tym rozmiarze.

Dlatego tylko giery z patchami podbijającymi rozdzialkę będą wyglądać lepiej natomiast cała reszta gorzej tzn. packa, zęby itp. niż na tv 1080p.

 

To nie czasy gdzie na X360 nie było znacznej utraty jakości w grach 720p upscalowanych do tv 1080p teraz rozdzialka jest sporo większa.

 

 

Umiemy czytać ze zrozumieniem ? Na X1S RL wygląda lepiej niż na PS4 Pro przy upscallingu do 4k, podczas gdy w 1080p obie wyglądały identycznie. Wina upscallingu w PS4 Pro ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...