Skocz do zawartości

Łotr 1. Gwiezdne Wojny: historie


Rekomendowane odpowiedzi

Rogue one mnie trochę zawiódł i jako film się średnio sprawdza ale nie potrafię zrozumieć zarzutu, że Vader z R1 nie pasuje do tego z ANH. Zmieniają się czasy to zmieniają się standardy. Walka z epizodu VI też nie pasuje a jest to ta sama trylogia.

Walki z prequeli były słabe bo miały choreografię tańca. Widać jak walczący współpracują, żeby obie strony wypadły efektownie na ekranie. W pierwszych filmach widać było konflikt, prowadzony był nawet dialog gdzie ścierały się przeciwległe światopoglądy To że nie pasują do oryginalnej trylogii pod względem estetyki to marginalny problem.

 

Największym problemem Vadera w R1 jest to, że nie został umiejętnie wpisany w scenariusz i jego obecność nie jest niezbędna dla rozwoju akcji tak jak ją przedstawiono. Czysty fanservice.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 371
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ależ to było dobre. Po zeszłorocznym crapie Przebudzenie Mocy, na którym liczyłem minuty do końca i od ziewania łzy zalewały mi oczy tutaj totalnie się wciągnąłem i często miałem ciary na plecach. Warto obejrzeć, efektowna i emocjonalna opowieść, co ważne bez debilnego śmieszkowania na siłę, jak na standardy filmowe SW całkiem mroczna. Polecam, dla mnie miłe zaskoczenie. 8/10 mogę dać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ależ to było dobre. Po zeszłorocznym crapie Przebudzenie Mocy, na którym liczyłem minuty do końca i od ziewania łzy zalewały mi oczy tutaj totalnie się wciągnąłem i często miałem ciary na plecach. Warto obejrzeć, efektowna i emocjonalna opowieść, co ważne bez debilnego śmieszkowania na siłę, jak na standardy filmowe SW całkiem mroczna. Polecam, dla mnie miłe zaskoczenie. 8/10 mogę dać.

Że jaka opowieść? Emocjonalna? Więcej emocji będzie miał film Piękna i Bestia disneja niż emocje pokazane w R1, sorry ale emocji tam za bardzo nie ma ani nawet więzi.

Odnośnik do komentarza

 

hahaha ja tu sie staram na poziomie porozmawiac, bronie filmu, wypisalem wnioski po drugim seansie, ale z kim tutaj toczyc merytoryczna dyskusje skoro wy nie wiecie ze w tym filmie nie bylo ani jednej maszyny AT-AT xDDDD

 

banda randomów, wracajcie do console wars xDDD

W filmie nie jest nigdzie wspomniane, ze to At-act, w Imperium bylo powiedziane jak maszyny kroczace sie nazywaja, tutaj juz nie. Pewnie mam to wiedziec z kreskowek albo z jakiejs ksiazki. W sumie wygladaly one jak do przewozu czegos, z tymi otwartymi bokami.

 

 

https://stormtrooperlarry.com/2016/04/19/the-rogue-one-atat-is-actually-new/

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina. Bawiłem się świetnie. Jedyne co mi nie pasuje to aktorka,która wcieliła się w rolę Jyn. Była strasznie nijaka, niestety jej partner wypadł nie wiele lepiej. Na szczęście całość broni się sama i nie miałem wrażenia, że ten film to tylko skok na kasę. CGI to absolutny top i niczym nie ustępuje TFA czy produkcji spod szyldu Marvela. Finalna

batalia na plaży miażdży, a ostatnie sekundy z szatanskim Vaderem

na czele to łomatulu :obama:

 

8/10

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Ogólnie obejrzałem jeszcze raz ANH przed dzisiejszym seansem i wyłapałem, że w 4 części Tarkin był w hierarchii nad Vaderem a tutaj odwrotnie. W 4 części statek Lei złapali i ściągneli wiązką w momencie gdy były na nim jeszcze plany GŚ tutaj Tantiev im uciekł. podczas gdy Vader był na innym statku Rebelii. 

 

W momencie rozpoczęcia ataku na Scariff R2D2 i C3PO byli na Yavin, tymczasem w ANH byli na Tantiev z Leią. Na początku 4 części Leia kłamie, że jest na dyplomatycznej misji, tymczasem jej statek ucieka na oczach Vadera z pola bitwy.

 

Ogólnie są to jakieś pierdoły i pewnie da się to w miarę logicznie wytłumaczyć, ale piszę teraz na gorąco.

 

1. Tarkin dowodził Gwiazdą Śmierci, ale nie był jednoznacznie ponad Vaderem w hierarchii, zawsze odbierałem ich jako równorzędnych w tym filmie... w Rogue One podobnie.

2. Vader próbował przechwycić plany, Leia uciekła z nimi na Tantivie IV, Vader ruszył za nią w pościg swoim Star Destroyerem i w końcu ją odnalazł w pobliżu Tatooine, wszystko się zgadza.

3. R2D2 i C3PO po prostu po tej scenie zostali zabrani na Tantive'a, nie widzę tu nieścisłości. Leia pali głupa, bo co też miała zrobić? Poza tym nie spotkali się twarzą w twarz, a podobnych statków Rebelianci mają sporo.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina. Dla mnie totalne dno, przez 3/4 filmu, nie czułem że to gwiezdne wojny. Jeszce żeby ucieli te wspaniałe wątki muzyczne? Jakaś masakra, powinni dać już spokoj z tymi na siłę robionymi wątkami fabularnymi. Jak chcą tak zatykac dziury to może niech zrobią, film w którym powstało to całe gwiezdne szaleństwo np era Robo dinozaurów..

 

Bardzo się zawiodłem, według mnie przebudzenie mocy było i wiele lepsze, ciekawsze.

 

P. S Żeby z(pipi)ać Jeszce dźwięk myśliwców...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Po Disney, niech markę przejmie Marvel... Vader w kombinezonie będzie zapierdalał w powietrzu, a jego komputerem pokładowym będzie SkaJłoker.

 

Ludzie, czy wy nie widzicie co oni robią z tej marki? Ludzie widzą SW, i myślą że przeniosą się w lata dzieciństwa.. A tu ani tej klimatycznej muzyki, główna bohaterka taka irytująca, nijaka.. Brakowało Jeszce flagi HamerYkańskiej jak (pipi)iła swoje hasła, które miałe dać żelazne jaja jej sojusznikom..

Odnośnik do komentarza

Po Disney, niech markę przejmie Marvel... Vader w kombinezonie będzie zapierdalał w powietrzu, a jego komputerem pokładowym będzie SkaJłoker.

Ludzie, czy wy nie widzicie co oni robią z tej marki? Ludzie widzą SW, i myślą że przeniosą się w lata dzieciństwa.. A tu ani tej klimatycznej muzyki, główna bohaterka taka irytująca, nijaka.. Brakowało Jeszce flagi HamerYkańskiej jak (pipi)iła swoje hasła, które miałe dać żelazne jaja jej sojusznikom..

Marvel Studios (i Comics) należy do Disneya :P Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Również wczoraj byłem, całkiem fajny film, któremu trochę brakuje do Przebudzenia Mocy. Końcówka i wiadomo scena w korytarzu uratowało ten film i jest mocne -7. Brak...

 

Jedi, brak mieczów świetlnych, brak czubaki i całej reszty ekip, dobrze że przynajmniej były x-wingi.

Ogólnie taka strzelanka z wybuchami w kosmosie, która ma w nazwie star wars.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...