Skocz do zawartości

Xiah chał chał chał hał... ok, to jednak temat o Xiaomi


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Bateria podobno daje rade. Snapdragon 855 oszczędny to i sot powinien być sensowny. 

Ale fakt mogli zrobić grubszy telefon i walnąć 4000mah. A tak jest cieniutki ale kamera wystaje paskudnie. Zastanawiam się czy nie zmienić oneplus 6 na mi9, chociażby ze względu na mniejszego notacha, szybkie ładowanie bezprzewdowowe i aparat szerokokątny. Z drugiej strony oneplus ma Jacka, optyczna stabilizację obrazu i czytnik palca na plecach (dla mnie wygodniejszy) 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma obecnie rozwiązań idealnych. Brak jacka to najczęstsze przewinienie (choć dla mnie akurat to żaden problem), podobnie jak dziwne umieszczenie czytnika lini papilarnych. Tutaj niestety MI9 nie zachwyca bo jest po prostu dobrym telefonem w relatywnie niskiej cenie, ale nadal niestety nie czyni go to atrakcyjnym ;)

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od portfela. Jeśli masz więcej hajsu to i znajdziesz telefon, który ma albo może więcej . Może i nie pod kątem parametrów ale innych ficzerow.

 

Za to mi 8 można teraz wyrwać za 1300 złociszy co robi z tego telefonu chyba najlepsza opcję w kwestii cena/jakość obecnie na rynku. No chyba, że dla kogoś karta przetargową jest gniazdo mini jack. Wtedy lipa i pozostaje przejściówka albo słuchawki bluetooth.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to jest w ogóle niepojęte jak wielu producentów nie jest w stanie wygospodarować miejsca na otwór o średnicy 3 mm na dolnej lub górnej krawędzi. Zaczynam podejrzewać, że brak sensownej (czyli żenujące przejściówki się nie liczą) alternatywy dla bezprzewodowości, jest w jakiś dziwaczny sposób postrzegane jako cool feature, bo w telefonach ze średniej półki jakoś miejsce zawsze się znajduje. Wiadomo, że w najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzętach pewne rozwiązania zajmują fizycznie więcej miejsca, no ale jak ktoś poświęca jacka na rzecz stereo głośniczków na dolnej krawędzi, to gratuluję priorytetów. Jak wiadomo telefon to w pierwszej kolejności substytut boomboxa.

 

To w jaki sposób aparat odstaje w note 7 to jest jakaś abstrakcja xd

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
23 godziny temu, REZOK napisał:

Tylko ta cena w samsungach, zdecydowanie za wysoka i zakrzywione ekrany. Ehh. Spoko ten s10e nie za duży i topowa specyfikacja. Ale też 3 klocki ponad za telefon to jak dla mnie za dużo 

 

Ale przynajmniej ceny modeli zeszłorocznych idą w dół. Ja się czaję na Note 9.

Odnośnik do komentarza

Ja od kilku dni szukam mi 9, ale to wszędzie brak. Jedynie x-kom odpisał, że kolejną dostawę będą mieć 27,ale też ograniczoną ilość i będą wysyłać chronologicznie. Zamówiłem i liczę na szczęście. Tak topowa specyfikacja za 2 tysie to aż abstrakcja. Ogólnie taki s10 jest lepszy telefonem pod paroma względami, ale za jego cenę można mieć 2 xiaomi.

 

Co do jacka to i tak planowałem słuchawki bluetooth kupić. 

Odnośnik do komentarza

Pany jak wypada u Was jakość dźwięku przez słuchawki na Xiaomi?

 

Mam Redmi Note 5 i jakość jest po prostu tragiczna, do tego nie wiem czy to błąd czy co ale equalizer w ogóle nie działa, ani ten systemowy ani z jakiejś aplikacji. Źródło tez nie ma znaczenia bo jest to samo na YT, Soundcloud czy Spotify. Nie wiem ocb jakiś błąd czy co? Wcześniej miałem HTC One M8s i różnica jest kolosalna na tych samych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Co do tego RN7, to używam od paru tygodni, ale to mój drugi telefon do niemieckiej karty, więc nie używam go aż tak intensywnie, na pewne rzeczy mogę zwracać mniejszą uwagę. Dlatego trochę się ociągałem z odpowiadaniem jak mi się podoba, bo ciężko powiedzieć mając go w ręku raz na parę dni. No i co tu dużo o nim pisać, dobry sprzęt jak za 800 zł. Bateria duża, ekran jest ładny (tylko ma dziwne cienie na brzegach), telefon jest szybki, dotyk jest dobry, aparat jest... OK, jak na Xiaomi z tej półki cenowej. Można zainstalować Google Camera, można oglądać Netfliksa w HD, wibracje są przyjemne całkiem (nie to co w Mi A2). MIUI jest takie jak zawsze, jak ktoś lubi to spoko, jak nie to nic w tym telefonie innego nie znajdzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Redmi K20 Pro też im się udał. Pewnie wyjdzie w Globalu, może jako Mi 9T Pro. Generalnie to Pocophone z Amoledem i ze szklanymi plecami, ale w cenie ~1800zł to i tak killer :obama:

 

Polski oddział Xiaomi nakręca hype na premierę czegoś 25 lipca. Lud najbardziej obstawia Mi A3 i\lub Mi Banda 4. Tego ostatniego można już dostać od Januszy lub w paru sklepach, które widocznie sprowadzają go sobie we własnym zakresie. Ceny póki co są jednak paskarskie - z Chin można  ściągnąć za 85zł, a taki Empik woła sobie 199:[

u Januszy z alledrogo od 150 do 180PLN. Ciekaw jestem oficjalnej wyceny

 

W recenzjach opaska jest chwalona za w końcu kolorowy wyświetlacz Amoled, który wreszcie oferuje dobrą czytelność w słońcu. Za samo to jestem bardzo chętny na apgrejd z trójki, tym bardziej że podobno nieco też powiększono baterię i nie czuć za bardzo skróconej żywotności w stosunku do poprzedników. Funkcja sterowania muzyką z telefonu też brzmi okej

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

 

12 godzin temu, lukas_k96 napisał:

Padająca bateria w Lenovo K6 Note i ostateczny poziom wku... przez to, że telefon pada mi kilka godzin po ładowaniu spowodował, że podjechałem dzisiaj do sklepu i kupiłem polecany tutaj model Xiaomi Redmi Note 7. Na razie ciężko się przestawić, ale pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne ;) 

 

ale radykalnie, mogłeś skorzystać z usług serwisu, chyba nie musiałbyś kupować nowy telefon ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się ostatnio wziąć Mi 9 prosto z Polskiej dystrybucji. Telefon przyszedł i... nie działa. Niezła lipa. Na szczęście serwis gwarancyjny sprawnie funkcjonuje. Nie dość, że zaoferowali całowity zwrot (rezygnację z zakupu) albo reklamację, przy której wymieniają telefon na nowy. W dodatku przysyłają włąsnego kuriera po obiór przesyłki. Zobaczymy jak sprawnie pójdzie ta wymiana.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że to prawo przysługuje nawet i po otwarciu produktu.

 

Mało tego, 14 dni jest jedynie na oświadczenie woli odstąpienia od kupna. Masz potem kolejne dwa tygodnie na faktyczne odesłanie przedmiotu.

To prawo jest zaje,biście prokonsumenckie. Tak więc warto się nauczyć, że jak przedmiot po kupnie nam nie pasuje, ma jakąś wadę czy coś to zamiast się je,bać, prosić i tłumaczyć po prostu oświadczacie, że ch,uj, jednak nie chcę i odsyłacie, koniec i kropka. Lepiej kupić kolejny niż bawić się w jakieś gwarancje, wymiany, nie daj boże naprawy itd.

 

Aha, jako że to forum o grach ze znanymi przypadkami przechodzenia na wyścigi, to wspomnę tylko: oprogramowania to prawo nie dotyczy. Odpada więc zakup gierek w piątek i "odstąpienie" od umowy w poniedziałek :kaz:.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...