Skocz do zawartości

Resident Evil Cinematic Universe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poszłam do kina spodziewając się crapa a jestem bardzo zadowolona.

Klimat, miejscówki, jump scary, smaczki dla fanów, Claire i Chris, no aż się chciało więcej. Zakładam, że więcej się nie dało ze względu na mały budżet i brak wiary, że będzie okazja zrobić drugą część. Mam też wrażenie, że zabrakło odwagi, żeby wejść z buta w stylistykę kina klasy B, chociaż było widać takie zaciągi i wyglądało to fajnie.

Leon i Jill do kitu (przynajmniej nie ma czarnych elfów hue hue), mogliby się bardziej przyłożyć do charakteryzacji zombie i stylizacji bohaterów, a pod koniec filmu był już trochę cringowy freestyle, ale to i tak najlepsza ekranizacja RE.

 

W dniu 4.12.2021 o 22:39, Bzduras napisał:

Claire jako najtwardszy madafaka w filmie?

Nie było innej opcji skoro zatrudnili Effy :wub:

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale gówno ten Resident :pawel:

Szanuję za masę smaczków i nawiązań do dwóch pierwszych gier, ale całą resztę można zakopać na pustyni. Beznadziejni Jill i Wesker. Leon który wygląda jak Carlos, a do tego zrobili z niego pizdę którą każdy pomiata :(

No pierwsza połowa była nawet znośna, ale im dalej, tym czułem się jakbym oglądał teledysk z chaotycznie wrzuconymi momentami z gier żeby wyszła z tego jakaś historia.

3/10

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem wczoraj i co tu mówić - duży zawód. Plus za dużą ilość smaczków dla fanów jak posterunek czy rezydencja, ale co z tego skoro film w ogóle nie trzyma w napięciu i nudzi. Pamiętacie jak dobrze w napięciu trzymały klasyczne filmy z cyklu Obcy, gdy bohaterowie przemierzali jakieś opuszczone korytarze? Czegoś takiego bym oczekiwał właśnie podczas eksploracji rezydencji, a tu nic. Bardziej to przypomina komedię. Pierwszym film z Millą jovovich o wiele lepiej to robił, bo już scena w windzie trzymała za gardło. Czegoś takiego próżno tu szukać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Też obejrzałem no i dla osób które nie grały w gry to jest max 3/10 a dla fanów serii którzy chcą zobaczyć parodię gier to 5/10. Słaby casting, pomieszane i poplątane wątki przez co żaden bohater nie miał wystarczająco dużo czasu, widać że zabrakło budżetu, niektóre sceny CGI wyglądały dla mnie gorzej niż w RE2 i 3 Remake. Na plus klimat paru lokacji i smaczki dla fanów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nawet się cieszę, że gość z wyglądu w ogóle nie przypomina Leona z gier, bo gdyby dobrze dobrali aktora to wtedy jeszcze bardziej bolałoby patrzenie jak go wszyscy w tym filmie gnoją. 

 

Btw, mam nadzieję że sequel nigdy nie powstanie. Spieprzyli postacie, minęli się z fabułą gier, rozwalili miasto, więc o Nemesisie można zapomnieć, a reżyser widać że nie ma pojęcia jak kręcić adaptacje gier i wątpię, żeby się tego kiedykolwiek nauczył. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Obejrzałem 3 odcinki netlfixowego serialu. Myśle że to jedno z najgorszych gówien jakie widziałem w życiu przy którym adaptacje Andersona to kino typu WYBITNEGO. Nie wiem czy ten serial powstał totalnie dla beki gdzie ktoś w netflixie pomyślał że skoro i tak wszyscy się z nich śmieją że robią woke seriale dla dzieci to teraz zrobią swoje opus magnum spierdoliny.

Jedyne czego mi szkoda to Pana Lance'a Reddicka. Tak świetny aktor najpierw skrzywdzony tym że został obsadzony w roli weskera (no co się mogło nie udać kurwa?) a później okazuje się że jego rola polega na tym żeby być zwykłą szmatą do bicia dla swojej córki i szefowej <3

 

To co odpierdala się w samym serialu w sumie zostawie bez komentarza bo nie mam słów na to coś

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...