Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku kupowałem cały sprzęt do mieszkania, pralka Bosch, lodówka Bosch, zmywarka Bosch, piekarnik Bosch, płyta grzewcza Bosch, okap Samsung. Zgadnijcie, który z tych sprzętów odmawia posłuszeństwa :yao: Nie da się go czasem zgasić, bo te złączki działające na dotyk przy zasuwaniu nie działają i nie gaśnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, raven_raven napisał:

To normalne, że w przegrodzie na płyn do płukania zostaje mi woda po praniu? Przysiągłbym, że wcześniej się tak nie działo i przegroda była sucha. Co się mogło spier,dolić?

 

Zdecydowanie nie normalne. Najprawdopodobniej masz zayebany syfon/wlot wody, więc go wyczyść. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

To normalne, że w przegrodzie na płyn do płukania zostaje mi woda po praniu? Przysiągłbym, że wcześniej się tak nie działo i przegroda była sucha. Co się mogło spier,dolić?

Odkręć zawór który doprowadza wodę do pralki i powinno tam być sitko. Zobacz czy nie jest za(pipi)ane kamieniem. Wyczyść i powinno działać. Jak nie to serwis.

Przy okazji czyść regularnie filtr pralki (na dole powinien być za zaślepką) bo jego zapchanie (poza twardą wodą) to najczęstsza przyczyna awarii. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, mozi napisał:

Odkręć zawór który doprowadza wodę do pralki i powinno tam być sitko. Zobacz czy nie jest za(pipi)ane kamieniem. Wyczyść i powinno działać. Jak nie to serwis.

Przy okazji czyść regularnie filtr pralki (na dole powinien być za zaślepką) bo jego zapchanie (poza twardą wodą) to najczęstsza przyczyna awarii. 

 

Dzięki, dzisiaj to posprawdzam. Jakoś jeszcze można dbać o pralkę, by dłużej służyła? Te calgony naprawdę działają czy to tylko pic na wodę?

Odnośnik do komentarza

Lepszą inwestycją jest uzdatniacz wody który z wody 20 st niemieckich robi 3-4 i jest luz. Woda wtedy nie wysusza tak skóry, nie niszczy armatury, agd.

Calgon kosztuje tyle że dodawanie go do prania > koszt grzałki w pralce wiec tak nie koniecznie.  

Dla 4 os rodziny uzdatniacz to koszt ~3k.

57 minut temu, raven_raven napisał:

 

Dzięki, dzisiaj to posprawdzam. Jakoś jeszcze można dbać o pralkę, by dłużej służyła? Te calgony naprawdę działają czy to tylko pic na wodę?

Tylko jakąś miskę podstaw bo tam sporo wody jest. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.10.2018 o 21:33, MichAelis napisał:

Warto nadmienić, ze jest polowe tanszy od roomby i ma funkcje pomowania. Dla mnie wybor oczywisty, niemal we wszystkim wygrywa xiaomi.

 

 

Nazwałem swoje Xiaomi na Twoją cześć

 

MICHAŁKA

 

Od miesiąca nie używam tradycyjnego okurzacza, ale to też zasługa tego, że podczas remontu planowałem używanie robota, więc nie ma zakamarków, gdzie nie może wjechać < główka pracuje>

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2019 o 19:55, mozi napisał:

Odkręć zawór który doprowadza wodę do pralki i powinno tam być sitko. Zobacz czy nie jest za(pipi)ane kamieniem. Wyczyść i powinno działać. Jak nie to serwis.

Przy okazji czyść regularnie filtr pralki (na dole powinien być za zaślepką) bo jego zapchanie (poza twardą wodą) to najczęstsza przyczyna awarii. 

 

Zawór odkręcić na początku (ujście wody) czy na końcu (przy pralce)? Do tyłu pralki mam trudny dostęp, ale jak będzie trzeba to jakoś ją wyjmę z tej krzywej wnęki, do której ją raz wcisnąłem i wypoziomowałem w niej. Przy ujściu wody pod zlewem odkręcałem, sitko wygląda na drożne, nie mam tam nic, co by się nadawało do wyczyszczenia. Filtr sprawdziłem, prócz śmierdzącej wody po praniu i znikomej ilości paproszków to tam nic nie było prawie. Leci właśnie pranie, ale podejrzewam, że wiele te moje dotychczasowe działania nie pomogły.

Odnośnik do komentarza

Przy ścianie powinieneś mieć zawór - zakręć go i dopiero wtedy odkręć wąż od zaworu. Trzymaj go w górze to woda która w nim jest nie wypłynie. Przygotuj sobie miskę czy ścierę bo zawsze coś tam poleci. Zobacz wtedy co się tam dzieje. Potem odkręć wąż od pralki i też zobacz - jak sitka są czyste to chyba nic nie zrobisz - serwis- obstawiam że i tak się tak skończy ale głupio płacić za serwis jak to taka pierdoła. 

Ja miesiąć temu miałem artystę z serwisu Beko - padła roczna zmywarka - przyszedł posapał że napewno filtr zapchany ryżem i twierdzi że jak tak będzie to 200 pln piękny kawalrze. Mówię ok - rozbieramy. Minę miał nie tęgą jak się okazało że filtr czysciutki a padła pompa wody. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie to nie mam jej jeszcze dwóch lat, to może gwarancji bym wymagał czy coś. Wolałem tego uniknąć, ale no jak będzie trzeba to skorzystam przecież ze swoich praw. No dziwne to jest, zobaczę jeszcze z tym wężem, spróbuję sam pralkę wyjąć i odkręcić wąż z dwóch stron. Z tego co szperałem, to zdarzało się, że te kanaliki w podajniku wody do komory z płynem potrafiły się zapychać kamieniem/brudem (a że są śmiesznie wąskie, to łatwo o to). Tylko żeby się tam dostać, to trzeba by już wykręcać co nie co. Prócz tego pranie bez problemu idzie. Nawet nasypalem calgonu do komory na proszek no i to bez problemu zeszło. Chociaż nie wiem, czy to działa na tej samej zasadzie co komora na płyn, to może nie może się tak samo zepsuć. 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No i chwaliłem i dzisiaj dual cook samsunga yebnał.

 

Jest coś konkurencyjnego innych firm z dwukomorowych piekarników?

Bo widzę że min. 1,5k trzeba szykować, te łamane drzwiczki kompletnie bez sensu więc tych modeli za 3k nie rozpatruję.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.